Zabieg kremowania włosów

0
1355
pielegnacja-wlosow

Oprócz olejowania włosów mamy do dyspozycji jeszcze jeden ważny zabieg pielęgnacyjny jakim jest zabieg kremowania włosów. Jest o tyle prostszy w wykonaniu, że kremy nawilżające są znacznie łatwiej dostępne oraz łatwiejsze w użyciu niż oleje.

Na czym polega zabieg kremowania włosów?

W gruncie rzeczy na tym samym co olejowanie – po prostu nakładamy odpowiedni krem na włosy. Jednak w przeciwieństwie do olejów, tutaj wskazany jest znacznie krótszy czas, podczas którego krem pozostaje na włosach. Na włosach cieńszych, słabszych nie jest wskazane pozostawianie kremu na dłużej niż pół godziny, posiadaczki innych typów włosów powinny zmyć krem po upływie mniej więcej godziny.

zabieg-kremowania-wlosow
Zabieg kremowania włosów jest bardzo ważny w ich pielęgnacji!

Dłuższe trzymanie kremu na głowie po prostu obciąża włosy, szczególnie te cieńsze. Krem ma bardziej skondensowany skład niż olejek i również znacznie łatwiej wnika w strukturę włosa. Efekt kremowania włosów jest podobny do ich olejowania – są odżywione, a przy tym elastyczne, lśniące. Warto zabieg ten wykonywać przed ważnymi imprezami czy wydarzeniami, dzięki temu fryzury będą wyglądały bardziej efektownie. Warto pamiętać, by zabieg powtórzyć co najmniej dwa razy dla uzyskania ładnego efektu.

Czego używać do kremowania włosów?

Do kremowania włosów najlepsze są wysokiej jakości kremy, zawierające dużą dawkę naturalnych olejów lub innych substancji w wysokim stopniu odżywiających, na przykład witaminę E, czy witaminę A oraz glicerynę. Przed nałożeniem kremu na głowę ważne jest, by umyć włosy łagodnym szamponem. Włosy powinny być mokre, ale nie cieknące. Na chwilę na głowę warto jest nałożyć turban z ręcznika, który wchłonie nadmiar wody. Na mokre włosy nakładamy maskę z kremu i trzymamy przez zalecany okres czasu.

Następnie całość należy po prostu spłukać ciepłą wodą, nie jest najczęściej potrzebny szampon. Niektórzy zalecają nałożenie jeszcze specjalnej odżywczej maski, lecz nie jest to konieczne. Jak widać zabieg nie jest trudny, a przy tym znacznie czystszy niż w przypadku użycia olejów. Jednak tak naprawdę to właśnie w przypadku ich zastosowania efekty są lepsze i bardziej trwałe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMoje włosy nie chcą rosnąć!
Następny artykułAkcesoria do pielęgnacji włosów
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here