Zabiegi antystarzeniowe – strategia zachowania młodego wyglądu

0
1097
Zabiegi antystarzeniowe - strategia zachowania młodego wyglądu

Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością? Zdecydowanie są to terapie, które mają na celu przeciwdziałanie starzeniu albo zredukowanie oznak starzenia. Aby uzyskać oczekiwane efekty i jednocześnie sprawić, by były one trwałe, nie wystarczy jednak poddać się procedurom medycznym. Chcąc uzyskać efekt odmłodzenia, konieczne jest również podjęcie innych działań, takich jak zwiększenie aktywności fizycznej i zracjonalizowanie diety.

Skuteczne odmłodzenie

Wyglądamy na tyle lat, na ile się czujemy? Wiele osób hołduje temu przekonaniu i jeśli sprawia ono, że czują się młodzi i szczęśliwi – to wystarczająca strategia ANTI-AGING. Nie wszyscy jednak wykazują się takim poziomem optymizmu i każda kolejna zmarszczka czy zmiana konturu twarzy powodują, że ich samopoczucie staje się coraz gorsze.

Poczucie dysproporcji między tym, jak się czujemy (wciąż młodo) a jak prezentuje się nasza powierzchowność, może odbijać się na komforcie życia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do depresji.

Z trudem przychodzi nam zaakceptowanie starości – jest na szczęście wiele sposobów na to, aby powstrzymać proces starzenia. Jeśli chcemy, aby podjęte działania nie były chwilowe, musimy wdrożyć antystarzeniową strategię, w ramach której zabiegi medycyny estetycznej są ważnym, ale nie jedynym elementem.

Bazą każdej strategii antystarzeniowej jest wprowadzenie stałych zmian w stylu życia. Na naszą kondycję i wygląd wpływ ma przede wszystkim energia, jaką dostarczamy do organizmu, a więc pokarm. Dieta długowieczności powinna obfitować w antyoksydanty – substancje odpowiadające za redukcję wolnych rodników, powodujących starzenie się komórek. Dieta taka ogranicza też znacząco spożycie mięsa i opiera się przede wszystkim na zielonych warzywach oraz białku roślinnym, czyli np. z fasoli. A do tego zdrowe tłuszcze. Co ważne – bez przejadania! 

Nie można zapomnieć także o nawodnieniu organizmu. Rezygnacja z używek, takich jak alkohol, papierosy i nadmierna ilość kawy – również ma znaczenie w zachowaniu młodszego wyglądu.

Do zdrowego odżywiania dodajmy jeszcze więcej aktywności fizycznej. Poprawa nastroju jest niezbędna do tego, by poczuć się młodszym.

Medycyna na usługach młodości

Nowoczesne zabiegi antystarzeniowe są coraz mniej inwazyjne i pozwalają szybciej wrócić do normalnego funkcjonowania, w związku z tym cieszą się rosnącą popularnością. Procedury medyczne dedykowane są różnym grupom wiekowym. 

Z pierwszych zabiegów, mających na celu powstrzymanie oznak starzenia mogą korzystać już osoby młode, przed trzydziestym rokiem życia. Są to zabiegi z zakresu profilaktyki ANTI-AGING.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kompleksowe terapie antystarzeniowe, które mają na celu ochronę organizmu przed zanieczyszczeniami środowiskowymi – jest to m.in. silna antyoksydacja.

Nie można zapomnieć o skutecznych i bezpiecznych zabiegach autologicznych, w których korzysta się z tkanek własnych pacjentów, głównie tłuszczu, który służy jako wypełniacz.

Warto wymienić tutaj również zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych, które nadają się idealnie do przeprowadzania zabiegów regeneracyjnych. Popularność zdobywają zabiegi biostymulacji skóry (np. laserowe, z użyciem hydroksyapatytu wapnia lub aminokwasów), których celem jest pobudzenie skóry od środka do przebudowy i wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych.

Następnie – mezoterapia – to dziś zabieg wykonywany powszechnie. Jest świetnym sposobem na kondycjonowanie skóry, nawet w młodym wieku. Odpowiednio dobrana mezoterapia to świetna profilaktyka antystarzeniowa. To nieinwazyjny zabieg – poprzez nakłuwanie cienkimi igłami wprowadza się do skóry odżywcze koktajle, mieszanki witaminowo-peptydowe i kwas hialuronowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here