Zdrowa opalenizna latem — jak stosować olejki do opalania?

0
336
Zdrowa opalenizna latem — jak stosować olejki do opalania

Brązowo-złoty odcień skóry bez czerwonych plam i oparzeń — to marzenie wielu osób, które bardzo by chciały pięknie wyglądać latem. Zresztą nie tylko latem. Wszystkie osoby wybierające się na wakacje do letnich kurortów zagranicznych, chciałyby powrócić z piękną, godną pozazdroszczenia opalenizną. Jest to możliwe, jeżeli zdecydujemy się na olejki do opalania. Jak stosować olejki do opalania?

Dobry olejek do opalania

Wiele osób, w szczególności pań, zaleca stosowanie olejków do opalania zamiast kremów. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu można opalić się nie tylko szybciej, ale ta opalenizna będzie miała zdrowszy, piękniejszy, lepszy kolor. Przy czym nie można zapominać o tym, żeby wybrać olejek do opalania z filtrem UV. Przy okazji zapewnimy sobie ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, jak również przed poparzeniem słonecznym.

O tym, że nadmierna emisja na słońce jest szkodliwa dla naszej skóry, wiedzą chyba wszyscy. Warto więc zapewnić sobie ochronę, chociażby pod postacią takiego olejku, który spowalnia również proces starzenia się, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia, a także dostęp do odpowiedniej porcji witamin i minerałów, korzystnych dla skóry człowieka.

Płynne złoto i inne olejki

Jeżeli chodzi o skuteczność i najlepszą ochronę, to warto postawić na olejek arganowy. W swojej ofercie ma go wiele firm kosmetycznych, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z dostępem do niego. Olejek arganowy nazywany jest również płynnym złotem. Dlaczego tak się dzieje? Doskonale przyspiesza proces opalania sprawiając, że skóra ma przy tym piękny, czekoladowy odcień. Regularne stosowanie na pewno będzie z korzyścią dla naszej skóry.

Jeżeli ktoś szuka innych opcji, to może przetestować na sobie również dobry olejek kokosowy. Nie tylko dzięki nim można zapewnić sobie doskonałe efekty podczas opalania, ale również skora będzie w doskonały sposób nawilżona. Do wyboru są również takie olejki jak jaśmin, czy też olejek z monoi. Są one jednak rzadko dostępne w naszym kraju. Wszystkie cztery rodzaje gwarantują długie utrzymanie efektów opalenizny.

Olejki nad wodę

Decydując się na olejek nad jezioro, nad morze, czy też nad basen warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z produktem wodoodpornym. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że całość nie zostanie spłukana podczas wizyty w wodzie. Pamiętajmy również o ochronie UV. Im ktoś ma bardziej bladą cerę, tym większa powinna być jego ochrona.

Nawet jeżeli komuś bardzo mocno zależy na opaleniźnie. Tak, wszystko jest dla ludzi, ale chyba nikt nie chciałby mieć do czynienia z poparzeniem, odwodnieniem, a za kilka lat ze zmianami nowotworowymi. Słońce jest jak najkorzystniejsze, ale pamiętajmy o tym, aby korzystać z niego z głową.

W szczególności osoby, które mają do czynienia z licznymi piegami i znamionami na skórze. Olejki do opalania polecane są także dla osób, które chętnie korzystają z solarium. Skóra po takich zabiegach jest bardziej obciążona, dlatego olejek pomoże ją zabezpieczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here