Zielona farba do włosów

0
1813
Zielona farba do włosów

W ostatnim czasie bardzo modne stały się odważne kolory włosów. Odchodzi się od wybierania tych naturalnych brązów, czerni czy blondu. Przez młode osoby, ale nie nastolatki, wybierane są kolory pastelowe, takie, na które większość osób się nie zgodzi. Są to bardzo odważne kolory i wymagają specjalnego przygotowania oraz specjalnej opieki.
Należy pamiętać, że zielona farba do włosów nie jest dostępna w każdym sklepie. Najłatwiej znaleźć ją w sklepach internetowych, gdzie będzie do wyboru też w każdym odcieniu. Ilość takiej farby uzależnia się od długości włosów oraz jej gęstości. Zazwyczaj do średniej gęstości włosów na długość do ramion, wybiera się dwa opakowania farby, więc łatwo się domyśleć ile kto potrzebuje takiej farby. Warto więc od razu zakupić jej więcej, bo farbowanie po pewnym okresie czasu sprawi, że kolor w różnych miejscach będzie miał inny odcień.
W pierwsze kolejności należy wykonać test czy taka farba nie uczula, czyli trochę nałożyć farby na swoją skórę na następnie ją zmyć. Jeżeli po dwóch dniach nie pojawi się reakcja alergiczna to śmiało można takie włosy farbować. Zanim zacznie się farbować włosy na kolor zielony, należy je wcześniej rozjaśnić. Oczywiście jeżeli ktoś posiada włosy w kolorze jasny blond, nie musi tego robić. Jasny blond to jest kolor, który jest potrzebny do takiego farbowania. Taki kolor służy jako podstawa, bo przy ciemniejszym odcieniu włosów, kolor zielony również może wyglądać zbyt ciemno, a nawet tylko lekko prześwitywać. Bardzo często się zdarza, że osoby, które wybierają taki kolor włosów jak zielony, nie rozjaśniają włosów. Wtedy przy odpowiednim świetle widać, że te włosy faktycznie momentami błyszczą w tym kolorze zieleni, jednak nie jest to efekt, który się chciało osiągnąć.
Na rynku istnieje sporo produktów, którymi można zafarbować włosy na zielono. Między innymi są już dostępne farby w takich kolorach, w dodatku w kilku odcieniach. Z biegiem lat, kiedy moda się rozszerza, drogerie zaczęły sprowadzać takie kolory farb od kilku producentów. Dzięki temu łatwo wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Taka farba nie zawsze będzie działać tak samo jak farby w odcieniu brązu czy rudego. Jeżeli dana firma jest dobra w pewnych kolorach, prawie pewne jest, że z drugimi też sobie poradzi. Jednak warto eksperymentować i zmieniać czasami producenta farby, bo może ta tańsza farba okaże się, że będzie trzymała kolor dłużej. Oprócz farb do włosów, na rynku dostępne są również tonery, które są odżywkami, z dodatkami koloryzującymi. Ze względu na ich bezpieczeństwo, można je bardzo często używać, dzięki temu kolor jest prawie zawsze świeży i bardzo intensywny. W dodatku tani toner od razu odżywia włosy i zapobiega ich łamaniu się. Zaraz po tym dostępne są również pianki do włosów, które nakłada się podobnie jak toner, one się też bardzo szybko wypłukują, ale również nie niszczą włosów, aż tak jak robi to farba.
Po zmianie koloru włosów na zielony, warto pamiętać o stosowaniu szamponu do włosów, przeznaczonego do włosów farbowanych. Taki szampon, dzięki swojej specjalnej strukturze nie wypłukuje koloru z włosów tak szybko jak te standardowe szampony, w dodatku bardziej odżywia skórę głowy i same włosy. Oprócz szamponu, warto też korzystać z odżywek oraz masek, które dodatkową nawilżą włosy.
W razie kiedy ktoś chce wybrać do fryzjera a ma obawy czy ten będzie posiadał taką farbę w salonie, wystarczy zapytać. Kiedyś na pewno było ciężko o farbowanie włosów na zielono u fryzjera. W tych czasach, kiedy stało się to modne i farby dostępne są w drogeriach, taki fryzjer też je posiada i sam ma odpowiednie kwalifikacje aby go poprawnie nałożyć. Jeżeli ktoś wcześniej nie miał do czynienia z farbowaniem włosów, to bardzo poleca się taką wizytę u fryzjera. Taka osoba na pewno też odpowie na wszelkie pytania oraz wskaże jak odpowiednio dbać o nowy kolor. W razie, gdyby ktoś był też niezdecydowany, fryzjer może nałożyć toner na rozjaśnione włosy, a ten szybko się spłucze. W tym wypadku warto używać szamponów, które są bardzo silne i w składzie zawierają ogromne ilości alkoholi, w ten sposób kolor bardzo szybko zejdzie i pozostaną już tylko włosy w kolorze jasnego blondu. W dodatku przy następnej wizycie można wybrać inny kolor tonera, który będzie ciemniejszą lub jaśniejszą zielenią. Bardzo często się zdarza, że osoby myślą, że dany kolor im nie pasuje. Po zmianie koloru o jeden ton lub dwa ich zdanie drastycznie się zmienia i okazuje się, że to był ich kolor życia i nigdy więcej nie chcą go zmieniać.
Podsumowując, na rynku jest dostępnych bardzo dużo zielonych fabr do włosów oraz jej zamienników, dzięki temu można wybrać produkt dostosowany do potrzeb klienta. Na tę chwilę można takie farbowanie wykonać też w salonie fryzjerskim, co pozwoli na zachowanie równości tego koloru. Aby utrzymać kolor długo na głowie warto używać szamponu, który jest dostosowany do włosów farbowanych. Po rozjaśnieniu włosów, co nie zawsze jest wymagane, trzeba dodatkowo je wspierać odżywką lub maskami do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here