Zimowa pielęgnacja skóry dłoni

0
400
pielęgnacja dłoni

Dłonie są naszą wizytówką. Jednocześnie ich skóra jest narażona na wpływ bardzo wielu czynników zewnętrznych. Zimą do ich grona dołącza mróz oraz suche i ciepłe powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Jak zachować piękny wygląd dłoni w takich warunkach? Oto wskazówki, jak pielęgnować skórę dłoni, by nawet zimą pozostała gładka, jędrna i nawilżona.

Tajemnica młodego wyglądu skóry dłoni

Skóra, także dłoni, wymaga pielęgnacji, aby pozostała jak najdłużej w doskonałej kondycji, co oznacza, że musi być ona jędrna i gładka. Dla osiągnięcia takiego efektu, kluczowa jest właściwa jej pielęgnacja, której fundamentem jest nawilżanie i odżywianie skóry. Zimą jest to szczególnie istotne, gdyż suche powietrze i mróz bardzo wysuszają skórę, uszkadzając jej barierę lipidową, dlatego uzupełnianie niedoborów nawilżenia jest kluczowe dla dobrostanu skóry dłoni zimą.

Naturalna pielęgnacja dłoni

Najważniejszym kosmetykiem, z jakim nie warto rozstawać się, gdy na dworze zaczyna być zimno, jest nawilżający krem do rąk. To dzięki niemu uzupełniamy niedobory, nawilżenia, jakie pojawiają się na skórze. Wybierając odpowiedni krem, warto zwrócić uwagę na jego skład. Najlepszym wyborem są naturalne kosmetyki, które mają skuteczne działanie i jednocześnie nie wywołują podrażnień, a ich składnikami aktywnymi są naturalne oleje roślinne, takie jak masło shea, olej z awokado czy olej kokosowy. Dzięki ich właściwościom nie tylko nawilżamy skórę dłoni, ale także wzmacniamy jej warstwę hydrolipidową, która chroni dłonie przed szybką utratą nawilżenia.

krem do rąk

Bez systematyczności ani rusz

Zimowa pielęgnacja dłoni wymaga systematyczności, dlatego krem do rąk warto zawsze mieć – nomen omen – pod ręką i stosować wtedy, gdy czujemy taką konieczność. Naturalne kosmetyki mają tę przewagę, że są bezpieczne i niepodrażniające, dzięki czemu można je stosować, zawsze, kiedy są potrzebne, bez ryzyka nadmiernego kontaktu ze szkodliwymi konserwantami czy innymi substancjami o syntetycznym pochodzeniu. A w przypadku kremu do rąk zimą systematyczność i regularność stosowania jest bardzo ważna dla dobrostanu skóry. Warto więc wybrać krem, który zaspokoi wszystkie te potrzeby. A piękny zapach jest przyjemnym, niemal aromaterapeutycznym dodatkiem, który umila każdą chwilę w ciągu całego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here