Jakie dobrać fryzury do owalnej i okrągłej twarzy

0
5179

Owalne i okrągłe twarze to najczęściej rysy dość symetryczne i to je łączy ze sobą. Właśnie takie kształty głowy są są przez większość ludzi odbierane jako najładniejsze. Dlatego warto to podkreślić odpowiednio dobraną do kształtu twarzy fryzurą.

Twarz okrągła

Przy twarzy okrągłej niestety nie sprawdzają się długie, ciężkie włosy. Najlepiej sprawdzają się fryzury nie dłuższe niż do ucha. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie życia z krótkimi włosami, to na co dzień lepiej jest włosy przy tym kształcie twarzy upinać wysoko w kok. Najbardziej klasyczną, a zarazem sprawdzającą się fryzurą w tym przypadku jest zwykły długi bob. Włosy z przodu powinny być nieco dłuższe, a z tyłu bardziej podcięte.

Cięcie powinno zatem być w linii skośnej od tyłu do przodu. Jeśli włosy są bardzo gęste, zaleca się ich cieniowanie, aby zmniejszyć ich ciężkość, nadać lekkości, oraz sprawi, że będą się lepiej układały. Oprócz tego dobrze sprawdzają się zupełnie krótkie fryzury, cieniowane pazurki, delikatne fale. Dla kobiet z okrągłą buzią nie są korzystne grzywki, oraz fryzury o dużej objętości.

Twarz owalna

Posiadaczki twarzy owalnej mogą być zadowolone, ponieważ do niej najlepiej pasuje prawie każda fryzura, zarówno włosy długie, jak i krótkie, jak i włosy i fryzury półdługie. Twarz ma regularne rysy, ale w przeciwieństwie do twarzy okrągłej, posiadaczki twarzy owalnej nie są pucołowate. Długie włosy posiadaczki takich fryzur powinny zaczesywać do góry. Pasują do twarzy owalnej włosy gładko zaczesane przylegające do skóry głowy, warkocze dobierane oraz wysokie koki.

Twarz owalna wiąże się jednak czasami z wysokim czołem, które może być aż nadto wypukłe. Dlatego warto czasem postawić na grzywkę, która skróci nieco twarz i złagodzi rysy. Do twarzy owalnej pasują włosy lekko falowane, uniesione. Jedyne, czego zaleca się unikać w przypadku twarzy owalnej to noszenie włosów prostych z przedziałkiem po środku. Jednak już prosty trick, jakim jest zakręcenie lekkich fal lub lekkie zmierzwienie włosów sprawia, że efekt jest o wiele lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here