Farbowanie włosów

0
1762
Farbowanie włosów

Farbowanie włosów często jest problemem dla wielu kobiet. Z jednej strony kobiety chcą zmienić swoje włosy, ale z drugiej zaś brakuje im na to odwagi bądź pieniędzy. Niestety fryzjerzy liczą sobie za to znacznie większą ilość pieniędzy, niż niejedna kobieta kupiłaby farbę do włosów. Ceny nie są wygórowane, raczej cena jest spowodowana faktem, że farbowanie włosów zajmuje sporo czasu, dlatego jest ona podniesiona. W dodatku spora ilość fryzjerów korzysta podczas farbowania włosów z farb z najwyższej półki i tutaj znowu cena rośnie. Dlatego też bardzo wiele kobiet szuka poradników na youtubie wpisując: farbowanie włosów tutorial. W ten sposób często znajdują one filmiki, na których kobiety farbują włosów, w dodatku pokazują krok po kroku dokładnie co robią, tak by kobieta za ekranem mogła się tego samodzielnie nauczyć.
W takim tutorialu można się dowiedzieć, w którym przypadku włosy należy wcześniej rozjaśnić, ponieważ niektóre pastelowe odcienie, czyli róż i błękit nie będą dobrze wyglądać bez uprzedniego rozjaśnienia włosów. Rozjaśnianie włosów jest już trudniejszą czynnością, dlatego powstaje zazwyczaj na ten temat osoby przewodnik. Następna wskazówka dotyczy tego jak odpowiednio dobrać sobie kolor farby oraz na co zwrócić uwagę podczas wybierania takiej farby. Ważne jest aby nie wybierać tych najtańszych i warto zapamiętać, że te najdroższe nie stają się od razu tymi najlepszymi. Do wyboru są też farby trwałe oraz takie, których kolor spłukuje się po kilku myciach. Następna uwaga dotyczyć będzie ilości zakupionej farby, nie zawsze wystarczy jedno czy dwa opakowania. Trzeba zwrócić uwagę na gęstość włosów i lepiej zakupić większą ilość produktu. Jeżeli w drogerii jest możliwość zwrotów, warto z tego skorzystać i wziąć o jedną więcej farbę. Przy długi włosach doradza się aby od razu otworzyć dwa opakowania i je zarazem zmieszać. Ogólnie bardzo ważnymi wskazówkami są środki ostrożności oraz koniecznie trzeba przeczytać instrukcję, bo każda może zawierać inne informacje co do czasu trzymania farby na głowie. Kiedy to już będzie zrobione, to po założeniu rękawiczek, można otworzyć farbę i wszystkie składniki ze sobą wymieszać. Włosy powinny być czyste i suche, tylko kilka innych sposób farbowania, czyli za pomocą tonera pozwala na farbowanie, na zwilżonych włosach. Farbę najlepiej nakładać od tyłu głowy, ponieważ tam jest najniższa temperatura, a przykrywając te włosy innymi, temperatura będzie się podwyższać. Na czubku głowy jest ona najwyższa więc tam farba powinna być najkrócej. Ogólnie ważną częścią nakładania farby jest sprawdzanie czasu nakładania. Otóż ten czas powinien być możliwie jak najkrótszy, ale rekordowe czasy osiągają fryzjerzy, którzy do dyspozycji mają asystentki. Najlepiej włosy sobie rozdzielić na pasemka, pomocne będą gumki do włosów oraz spinki. Farbę nakłada się na cienkie pasma używają pędzla, od skóry głowy aż do połowy długości włosa, końcówek się nie kryje farbą. Po nałożeniu farby na całą głowę, stosuje się jej resztę do pokrycia końcówek włosów. W ten sposób końcówki również będą pofarbowane ale nie zniszczą się nadto, gdyby były one dłużej pod wpływem farby, niestety mogłyby zacząć się kruszyć lub rozdwajać. Od końca nakładania farby liczy się czas od dwudziestu minut do trzydziestu w zależności jak przedstawia to instrukcja zawarta w opakowaniu. Po tym należy włosy spłukać i umyć delikatnym szamponem z ogromną dokładnością. Można od razu nałoży odżywkę na włosy, żeby je wzmocnić, a następnie wystarczy je wysuszyć i można cieszyć się nowym kolorem włosów.
W trakcie farbowania może dojść do pofarbowania skóry twarzy, dlatego warto też wcześniej dbać o te okolice i uważać podczas nakładania farby, jeżeli umiejętności na to nie pozwalają, warto sobie pomóc. Najlepiej sprawdzi się balsam, zwykły, tłusty balsam do ciała, należy nanieść na skórę twarzy, po nałożeniu farby na włosy, balsam się zmywa, a z nim przypadkiem nałożona farba. W dodatku trzeba koniecznie pamiętać o rękawiczkach ochronnych, niestety balsam w tym wypadku się nie sprawdzi, a kolor na dłoniach może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Po farbowaniu włosów też warto zwrócić uwagę na kosmetyki, których się używa, warto zmienić wtedy szampon na ten do włosów farbowanych. Ma on w swoim składzie o wiele mniej alkoholu i innych substancji, które wypłukują kolor. Aby kolor utrzymywał się jak najdłużej warto farbować włosy w wysokiej temperaturze, ale w krótkim czasie. Po nałożeniu farby na włosy, trzeba zawinąć je folią, a później ręcznikiem, nie trzymać dłużej niż pięć minut. Po tym resztę wykonuje się tak samo. Ważne też, aby w domu posiadać jeden ręcznik przeznaczony do farbowania włosów, ponieważ za każdym razem, kiedy włosy będą świeżo farbowane, czyli przez jakiś tydzień, będą one zostawiać ślad. Głównie taki ślad pochodzić będzie z farby, która na tych włosach się znajduje, niestety taka farba nie spłucze się od razu z takiego ręcznika i nie każdy proszek sobie z tym poradzi. Jak widać można włosy pofarbować samodzielnie w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here