Fryzury asymetryczne – komu pasują?

0
12344
fryzury-asymetryczne
Fryzura asymetryczna

Fryzury asymetryczne nie wychodzą z mody, ale nie każdej osobie w nich do twarzy. Nie chodzi jedynie o kwestie fizjonomii, ale również charakteru, bowiem odpowiednio dobrana fryzura powinna również pasować do temperamentu. Spójrzmy jak fryzura asymetryczna może mieć wpływ na postrzeganie naszej osoby!

Kształt twarzy a fryzura asymetryczna

Kształty twarzy, do jakich pasuje najbardziej fryzura asymetryczna to owal i twarz okrągła, z tym, że do twarzy okrągłej nie pasują wszystkie asymetryczne cięcia. Najbardziej odpowiednim jest klasyczny bob, włosy dłuższe z przodu, a krótsze z tyłu głowy. Pasują również asymetryczne grzywki, jednak nie mogą być zbyt krótkie.

fryzury-asymetryczne
Fryzura asymetryczna

Dobrym rozwiązaniem są grzywki na bok. Jeśli chodzi o owalną twarz tutaj pasują wszystkie fryzury. Przy doborze fryzury warto zwrócić uwagę również na szyję. Jeśli jest zbyt cienka, to krótkie asymetryczne fryzury nie będą pasować.

Fryzury asymetryczne a postura

Okazuje się, że nie tylko kształt twarzy jest istotny w wyborze asymetrycznej fryzury, ale cała postura ciała. Najlepiej asymetria pasuje do kobiet, które są dość niskie, niekoniecznie mają idealnie szczupłą sylwetkę. Powinny takie osoby stawiać na krótkie asymetryczne fryzury. Optycznie wyszczupla to i dodaje wzrostu.

Asymetryczne fryzury nie pasują jednak osobom, które mają szerokie ramiona względem bioder i mocno zarysowane obojczyki. Jeśli ktoś jest również zbyt szczupły to asymetria niestety eksponuje to. CZY WIESZ czym są płukanki z piwa na włosy?

Temperament a fryzura asymetryczna

Fryzura asymetryczna może być zarówno elegancka, jak i dość odważna i szalona. Asymetria nadaje się dla kobiet w każdym wieku, jednak powinna być dobrana do niego. Starsze kobiety często chcą się odmłodzić krótką fryzurką, ale muszą być przygotowane na to, że będzie to zwracać uwagę na ich wiek.

Jeśli nie są na tyle odważne by to znieść, znacznie lepsze będą włosy półdługie. Również młode osoby powinny się zastanowić, zanim wybiorą zbyt odważną fryzurę, jeśli planują koloryzację. Będą z pewnością mocno zwracać na siebie uwagę, a jeśli jednak na co dzień są raczej spokojnymi osobami, mogą czuć się nieswojo.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo wcale nie wzmacnia włosów
Następny artykułCzy środki do pielęgnacji włosów są szkodliwe?
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here