Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

0
2793
Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Często zdarza się, że kobiety znajdują interesującą fryzurę w internecie. Widzą piękną kobietę na Instagramie i biegną do fryzjera, żeby sprawić sobie taką samą. Niestety potem okazuje się, że ta fryzura wcale nam nie odpowiada, buzia wydaje się grubsza, choć wcale taka nie jest. Jak zapobiec takim sytuacjom?

Nie tylko długość, grubość, czy kolor włosów mają znaczenie podczas wyboru fryzury.
Kształt twarzy ma również bardzo ważne znaczenie, o którym często się zapomina. Mimo wszytko dobry fryzjer powinien wiedzieć, jaka fryzura jest odpowiednia dla twarzy trójkątnej, kwadratowej, okrągłej czy owalnej.

Istnieje wiele typów twarzy, lecz najważniejsze z nich to:
owalna, kwadratowa, trójkątna, prostokątna, podłużna, w kształcie serca, diamentowa i okrągła.

1. Fryzury twarz prostokątna
Często osoby z prostokątną twarzą mają wysokie czoło, wydłużoną brodę i kanciastą strefę podbródka. Zazwyczaj jest ona również długa i szczupła. W tym przypadku na pewno nie sprawdzi się kok na czubku głowy. Przykładowe fryzury to: loki lub fale wszelkiego rodzaju, fryzury z dużą objętością, grzywka na boku. Znane osoby o tym kształcie twarzy to: Olivia Wilde oraz Nicole „Coco” Austin.

2. Fryzury twarz owalna
Twarz owalną charakteryzują ładnie zarysowane policzki, idealne proporcje długości poszczególnych odcinków twarzy, niewysokie czoło oraz idealna szerokość twarzy. Ze względu na to, że ten kształt twarzy jest uznawany za idealny, praktycznie każda fryzura będzie wyglądała dobrze. Proste włosy, loki, krótkie włosy. Upięte, rozpuszczone.. Tutaj można zaszaleć! Taką buzią mogą się pochwalić: Taylor Swift, Hilary Duff, Jessica Alba, Charlize Theron oraz Megan Fox.

3. Fryzury twarz trójkątna
Ta twarz jest rozpoznawalna przez szerokie czoło, dość wąską twarz oraz zaostrzony i mocno widoczny podbródek. Należy unikać w tym przypadku objętości włosów na czubku głowy, wysokich upięć odsłaniających czoło oraz podniesionej góry z falami na bokach. Dobrym pomysłem są grzywki – proste, asymetryczne – tutaj można pozwolić sobie na dowolność, krótkie fryzury oraz long bob. Można zainspirować się również fryzurami od Reese Witherspoon, Jennifer Love Hewitt oraz Anji Rubik.

4. Fryzury twarz okrągła
Ten kształt twarzy jest zbliżony do okręgu, policzki są pełne, podbródek jest niezbyt widoczny a cała twarz dość szeroka. Idealne fryzury to wysokie upięcia, warkocze, romantyczne fale oraz włosy wyprostowane. Sprawdzą się również asymetryczne uczesania, przedziałek na środku i krótkie włosy okalające twarz. Nieudanym pomysłem byłyby proste grzywki skracające twarz i grube loki. Gwiazdy posiadające okrągłą buzię to: Emma Stone, Ginnifer Goodwin, Selena Gomez, Mila Kunis.

5. Fryzury twarz kwadratowa
Twarz kwadratowa wydaje się być dość surowa. Mocno zarysowana linia żuchwy, szeroka twarz i czoło oraz widoczne jarzmowe kości policzkowe. Idealne fryzury to delikatne fale, grzywka na boku, przedziałek na środku oraz asymetryczna grzywka, która złagodzi rysy twarzy. Twarz kwadratowa będzie wyglądała niekorzystnie w kucyku, wysokich upięciach i wszystkich fryzur, które będą odsłaniały całą twarz oraz odsłaniających żuchwę. Twarz kwadratową posiadają: Keira Knightley, Julia Roberts, Sandra Bullock i Demi Moore.

6. Fryzury twarz podłużna
Tę twarz charakteryzuje wyraźnie wydłużony owal twarzy, długi podbródek i niezbyt widoczne policzki. Bardzo często posiadaczki takiej twarzy mają również dość wysokie czoło. Najlepsze fryzury to: proste i gęste grzywki, wycieniowane włosy przy twarzy oraz fale i loki na całej długości włosów. Złymi pomysłami będą: proste włosy z przedziałkiem na środku głowy, asymetryczne uczesania, które odsłaniają czoło, natapirowana, puchata góry głowy oraz wysokie upięcia, która optycznie jeszcze bardziej wydłuży twarz. Kobiety, które są w posiadaniu takiej twarzy to: Sarah, Jessica Parker, Jennifer Gamer, Cher oraz Celine Dion.

7. Fryzury twarz w kształcie serca
Ta buzia charakteryzuje się wąską i spiczastą brodą, szerokim czołem. Widać wyraźnie jak ta twarz zwęża się ku dołowi. Jest ona bardzo dziewczęca.
Gwiazdy reprezentujące taką twarz to: Kim Kardashian oraz Katie Holmes.

8. Fryzury twarz diamentowa
Często jest ona mylona z twarzą w kształcie serca. W tym przypadku podbródek również jest wąski, jednak czoło jest zdecydowanie węższe. Twarz jest szersza na wysokości kości policzkowych. Fryzury powinny zakrywać delikatnie szerokie policzki, np. krótki bob, prosta grzywka, która optycznie skróci twarz oraz włosy do ramion w artystycznym nieładzie. Zdecydowanie nietrafione będą następujące uczesania: przedziałek na środku z gładkimi prostymi włosami, fryzury bez grzywki oraz krótkie fryzury. Przykładem gwiazd o takiej twarzy są Halle Berry, Miley Cyrus, Margot Robbie i Kenndal Jenner.

Dzięki umiejętnemu dobraniu fryzury do kształtu twarzy można w łatwy sposób wyeksponować mocne strony każdego rodzaju twarzy i zamaskować jej mankamenty. Mając podstawową wiedzę na temat rodzaju i charakterystyki kształtu twarzy każdy może wybrać również sam taką fryzurę, w której będzie wyglądał idealnie i czuł się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here