Wiesz już czym jest olejowanie włosów? Coraz więcej kobiet narzeka na zniszczone, suche włosy. Większość kosmetyków niestety zamiast naprawiać tą sytuację, powoduje jeszcze większe zniszczenia. Olejowanie włosów to prosty sposób na zaradzenie temu problemowi.
Korzyści z olejowania włosów
Olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie odżywczego olejku na włosy. Składniki mineralne i witaminy naprawiają je już od pierwszego użycia. Po kilku użyciach widoczne są już duże zmiany. Włosy są przede wszystkim znacznie bardziej lśniące, bardziej delikatne i miękkie w dotyku.
Oprócz tego ładniej się układają i odzyskują swoją strukturę. Na przykład u kobiet, których włosy naturalnie się kręcą, efekt ten będzie bardziej widoczny z powodu lepszego nawilżenia. Olejowianie włosów jest również wyjątkowo skutecznym zabiegiem jeśli chodzi o zlikwidowanie rozdwojonych końcówek.
Wiele kobiet nie chce obcinać włosów, ale niestety muszą właśnie z powodu nieestetycznych końcówek. Olejowianie włosów jest tutaj zatem bardzo przydatne. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie jest kłopotliwe i jest łatwe w użyciu. Czy wiesz jak układać cienkie włosy? SPRAWDŹ!
Jak wykonać olejowanie włosów?
Olejowianie włosów jest bardzo proste. Ważne by nie nakładać oleju na włosy przetłuszczone – najpierw trzeba je dokładnie umyć. Olejki powinny być nakładane na wilgotne włosy, ale nie całkiem mokre, ponieważ może to utrudniać wchłanianie.
Następnie włosy można związać, dla zabezpieczenia założyć chustkę lub położyć ręcznik na poduszkę, by nie brudzić pościeli. Zaleca się zatrzymanie oleju na włosach na kilka godzin, dlatego dobrym pomysłem jest spanie z olejem na włosach.
Ostatnim etapem jest po prostu ponowne umycie włosów. Nie wszystkie oleje nadają się do pielęgnacji włosów jednakowo. Najlepszym rozwiązaniem jest olej z czarnuszki, jeden z najbardziej odżywczych. Natomiast nie poleca się na przykład oliwy z oliwek.
Może wywoływać podrażnienia, często szczególnie na cieńszych włosach powoduje efekt wiszących strąków. Warto eksperymentować z olejami by dobrać ten najbardziej dobroczynny dla skóry głowy i włosów. Ostateczny efekt jest widoczny dopiero po dwóch – trzech myciach.