Podstawowe informacje o krótkich fryzurach męskich

0
1427
Podstawowe informacje o krótkich fryzurach męskich

W przeszłości mężczyźni raczej stronili od fryzjerów. Styliści fryzur współpracowali raczej z kobietami. Wydawało się to naturalne. Mężczyźni nosili proste fryzury, a podcinanie włosów bywało raczej przykrym, szybkim obowiązkiem. Z biegiem lat zaczęło się to zmieniać, a panowie coraz bardziej przekonywali się do tego,by zacząć dbać o swój wygląd. W dzisiejszych czasach męscy fryzjerzy już nikogo nie dziwią, a choć wielu panów wciąż ścina włosy maszynkami w zaciszu swoich domów, styliści męskich fryzur nie narzekają na brak zajęć.
Wciąż największą popularnością cieszą się fryzury krótkie. Tak ścięte włosy najczęściej można spotkać na ulicy. Nic dziwnego. Krótka fryzura męska jest uważana za najbardziej praktyczną. Takie włosy nie wymagają zachodu. Przyjęło się, że mężczyźni dobrze wyglądają w takich fryzurach. Pasują one większości z nich. Znaczenie mają tu również względy kulturowe, społeczne. W cywilizacji zachodniej takie fryzury uchodzą za klasyczne, a większości osobom zależy na tym, by się nie wyróżniać.

Trzeba jednak zauważyć że pod pojęciem „krótka fryzura męska” kryje się całe mnóstwo stylizacji. Krótką fryzurą nazywamy nie tylko włosy obcięte maszynką do strzyżenia na równą długość, a wszystkie fryzury z ogólnie rzecz ujmując krótkimi włosami o różnej długości. Takie fryzury mogą mieć miejscami krótsze i dłuższe włosy, a nawet włosy wygolone. Włosy mogą mieć też kilka, a nawet kilkanaście centymetrów długości, tak, by dało się je mierzwić, robić przedziałek, zaczesywać do góry czy na bok.

Warto, by fryzura, nawet krótka, była dopasowana do kształtu i rysów twarzy. Powinna pasować także do wieku i charakteru jej posiadacza, a może nawet do jego pracy zawodowej. Wiadomo przecież, że w niektórych zawodach potrzebna jest odpowiednia estetyka wyglądu i nie wszędzie sprawdzą się określone typy uczesań.

Jeśli chodzi o pielęgnację krótkich fryzur męskich, w zasadzie wystarczy odpowiednia higiena. Takie fryzury nie wymagają długich stylizacji, która może sprowadzić się głównie do mycia włosów odpowiednim szamponem. Warto, by zadbać o skórę głowy tak, by była zdrowa. Przy niewłaściwej pielęgnacji na włosach może pojawić się łupież, a przy krótkim cięciu będzie to bardzo widoczne. Lepiej unikać tej wątpliwej ozdoby.

Należy pamiętać, że krótkie fryzury, choć przyjęło się, że takie uczesania pasują każdemu, mimo wszystko warto dobrać do kształtu twarzy oraz rodzaju włosów. Nie każdy mężczyzna jest posiadaczem grubej szczeciny. Właściciele cienkich włosów mogą być niezadowoleni z niektórych rodzajów fryzur. Choć krótkie, będą się źle układały i nie dadzą pożądanego efektu. Mężczyźni o ostrych rysach twarzy, spiczastych lub mocno zarysowanych podbródkach lub kościach policzkowych, dobrze będą wyglądali w cięciach, które złagodzą rysy ich twarzy. Taki efekt dają fryzury, gdzie góra włosów to partie dłuższe, a boki i tył są cięte krócej. Panowie o owalnych, szczupłych twarzach powinni strzyc się w ten sposób, by dodać twarzy trochę szerokości. Sprawdzą się tutaj fryzury o równej długości włosów. Inaczej ma się sprawa w przypadku osób, które są posiadaczami twarzy okrągłych, które potrzebują wyszczuplenia. Tutaj wskazane są fryzury z wygolonymi bokami. Górne partie włosów powinny być dłuższe, dzięki czemu odwrócą uwagę od zbyt obfitej twarzy. Na koniec trzeba też wspomnieć o mężczyznach, którzy mają problem z łysieniem skóry głowy. Dobór odpowiedniej fryzury w takiej sytuacji może sprawić trochę kłopotu, tak by wyglądała ona symetrycznie i schludnie. Należy też zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać – jeśli ma to być ukrycie faktu łysienia włosy powinny być przycięte na odpowiednią długość i ułożone w prawidłowy sposób. Sprawdzą się tutaj kosmetyki, o których też należy wspomnieć. Na szczęście na współczesnym rynku nie brakuje środków, którymi można wspomóc swoje fryzury. Krótkie fryzury męskie – choć z natury nie wymagają wiele zachodu w tematyce ich pielęgnacji, dobrze podrasować różnymi kosmetykami, które pomogą je ułożyć. Dobrze, że dzisiejsi mężczyźni coraz lepiej odnajdują się w tej tematyce i otwierają na nowości.Współczesny rynek daje wiele możliwości, by ułatwić sobie ułożenie fryzur. Szkoda, by miały korzystać z nich jedynie kobiety.

Choć kosmetyki zawsze pomogą zapanować nad każdym rodzajem fryzury, należy pamiętać o jeszcze kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, o regularnym podcinaniu włosów. By krótka fryzura męska była krótka przez długi czas, trzeba odwiedzać fryzjera. Włosy mają to do siebie, że szybko rosną, a w przypadku fryzur krótkich bardzo rzuca się to w oczy. O ile nie szkodzi, by dłuższe partie pozostawały jeszcze dłuższe, tak włosy nachodzące na uszy, czoło czy kark będą bardzo zauważalne i przyczynią się do niekorzystnego wyglądu. Należy więc pilnować długości włosów. Warto także zwrócić uwagę, by męski zarost odpowiednio komponował się z fryzurą. Panowie dość często zapominają o tym, że zarost tworzy z nią jedną całość i by wszystko komponowało się estetycznie, należy dbać także i o tę sferę. Jest to jednak temat na odrębny artykuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here