Siarka na włosy – efekty

0
5138

Piękne włosy, mocna skóra i paznokcie to marzenie wielu kobiet. Niektóre z nas słyszały o kreatynie. Z niej zbudowane są włosy i paznokcie. Ona sama zaś w największym stopniu składa się z siarki. Można się o tym przekonać po charakterystycznych siarczanym zapachu, jaki wydzielają palone włosy.

Siarka na włosy

Nie trudno domyślić się, że aby mieć piękne włosy warto zjadać produkty bogate w siarkę. Na szczęście jest ich naprawdę dużo. Innym sposobem jest dostarczanie siarki poprzez specjalnie tworzone maski na włosy. Siarka, jako jedyny pierwiastek z tablicy Mendelejewa ma działanie bakterio i grzybobójcze. Zatem nadaje się jako środek leczniczy na różnego rodzaju problemy ze skórą głowy. Oprócz tego znakomicie odtłuszcza, dlatego jest idealna dla włosów przetłuszczających się. Po użyciu siarki włosy są bardziej miękkie, elastyczne i lśniące. Siarkę na włosy powinny stosować te panie, które mają z nimi poważne problemy. Siarka zwiększa skuteczność preparatów z krzemem. Jednak warto pamiętać, że efekty kuracji siarką są widoczne dopiero po jakimś czasie, najwcześniej po dwóch tygodniach.

Jaką siarkę wybrać?

Najlepiej działa i najszybciej wchłania się siarka organiczna. Znana jest pod nazwą MSM. To właśnie ten rodzaj siarki naturalnie występuje w świeżych warzywach i wielu innych produktach spożywczych. Jest to znany suplement diety, stosowany wewnętrznie przez osoby z niedoborami siarki lub chorujące na zwyrodnienia stawów. Siarka pod tą postacią jest bezwonna i nie ma zapachu, dlatego nawet osoby, którym nie odpowiada charakterystyczna woń może się przydać. Siarkę również można stosować zewnętrznie w normalnej postaci na włosy w przypadku ich niedomagania lub problemów dermatologicznych. Jednak ta siarka, najczęściej sprzedawana jako produkt sproszkowany, posiada charakterystyczną woń, dlatego często nie może być przechowywana w pomieszczeniach zamkniętych. Taka siarka może być również składnikiem naturalnych szamponów do włosów i mydełek ekologicznych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWegańska pielęgnacja włosów
Następny artykułPostarzające fryzury
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here