Uprawiasz sport? Dbaj o włosy

0
1454

Uprawianie sportu to intensywne pocenie się, natomiast pot nie wpływa na włosy wyjątkowo dobrze ze względu na zawartość soli. Kobiety uprawiające sporty również chcą dbać o urodę i piękne włosy. Oto kilka sposobów jak ochronić je przed niszczeniem podczas zajęć na siłowni i w klubie fitness.

Fryzura na siłownię

Panuje jedna główna zasada – włosy muszą być zawsze związane. Mogą być po prostu upięte w kok, związane w kucyk lub zaplecione w warkocz. Warto o tym pamiętać szczególnie przy wyjątkowo długich włosach. Przy intensywnych ćwiczeniach mogą one zaszkodzić nie tylko ćwiczącej osobie, ale również osobom znajdującym się w jej pobliżu. Dzięki temu przede wszystkim mniej się niszczą i na pewno nie zaplączą się w żadną maszynę. Również mniej ich później leży na podłodze. Ponadto po prostu związane włosy ułatwiają ćwiczenia. Rozpuszczone włosy drażnią, ograniczają widoczność, oraz sprawiają, że po prostu jest człowiekowi znacznie cieplej niż przy włosach związanych, a co za tym idzie mniej się poci.

Kosmetyki na siłownię

Wiązanie włosów jest konieczne również dlatego, że przed wejściem na siłownie powinny zostać zabezpieczone. Dobrym pomysłem jest zastosowanie wcierki, którą następnie się spłukuje podczas prysznica po skończonych ćwiczeniach. Włosy powinny być w jakiś sposób zabezpieczone, na przykład maską lub niewielką ilością kremu. W czasie ćwiczeń skóra rozgrzewa się, a jej pory się otwierają. Warto po ćwiczeniach skorzystać z sauny, ponieważ łuski włosa i pory są wtedy otwarte, a co za tym idzie łatwiej przyjmują składniki odżywcze. Dlatego nakładnie kosmetyków naturalnych na głowę w czasie ćwiczeń i sauny jest dobrym pomysłem. Włosy po treningu powinny być myte, ale w dokładny sposób, co często jest niemożliwie w klubie fitness.Warto zrobić to zaraz po powrocie do domu. Jest to konieczne przede wszystkim po treningu, który powoduje intensywne pocenie się. Jeśli trening jest lekki włosy mogą spokojnie poczekać do wieczora.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy włosy bardzo zniszczone można jeszcze uratować?
Następny artykułDodawanie objętości
Hej! mam na imię Kasia i od dzieciństwa pasjonuje mnie piękno kobiecych włosów. Mam zamiar dzielić się z Wami wiedzą którą posiadłam jak fryzjer, najlepiej czuję się w dziedzinach: pielęgnacja włosów i fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here