Fryzury do twarzy owalnej

0
1509
Lokówko prostownica

Posiadając twarz owalną można to uznać za bardzo duży atut, ponieważ można to wykorzystać do pełnego repertuaru fryzur. Jednak trzeba sobie zadać pytanie: jakie fryzury do twarzy owalnej są najlepsze? Pytanie jest banalne, bo odpowiedź brzmi – każde! „Kobieta zmienną jest” jak to powiadają, a Ty masz najlepsze w tym momencie warunki do tego, by to udowodnić.
Zatem bądź odważna w doborze fryzur, zainspiruj się stylem gwiazd Hollywood i śmiało eksperymentuj z włosami, abyś była olśniewająca. Dziś podpowiemy Ci, jakie fryzury najbardziej pasują do owalnej twarzy.
Jednak zanim przejdziemy do rodzajów fryzur, zaczerpnijmy najpierw trochę teorii na ten temat.
Twarz owalna jest powszechnie uznawana za idealną i najbardziej proporcjonalną – jej długość stanowi około 1,5 szerokości. To właśnie taki kształt daje fryzjerom ponieść się fantazji i daje duże pole do popisu, ponieważ świetnie pasuje do niego niemal każda fryzura. Ze względu na brak ograniczeń przy tym kształcie twarzy, panie mogą pozwolić sobie nie tylko na proste uczesania, ale także na fryzury bardzo odważne i z fantazją. Z włosami pań o owalnej twarzy można zrobić niemal wszystko i to jest bardzo duży atut. Przy doborze najlepszego uczesania, fryzjer uwzględnia nie tylko gęstość włosów i strukturę, ale także dodatkowe i bardzo istotne czynniki jak osobowość klientki czy proporcje całej sylwetki ciała.
Tak naprawdę, o czym warto pamiętać, gdy dobieramy fryzurę do owalnej twarzy?
Przede wszystkim fryzury do twarzy owalnej powinny wyrównywać proporcje pomiędzy stosunkowo wysokim czołem i wydłużonym podbródkiem, a jednocześnie eksponując takie atuty jak delikatnie zarysowane kości policzkowe. Owalna twarz, aby w tym momencie wyglądała optycznie na krótszą, warto wybierać fryzury z grzywką, asymetryczną lub prostą, które całkowicie zakryje czoło i wygląda fantastycznie. Dokładnie w tym przypadku doskonale wyglądają również fryzury o liniach falistych, ciągłych i ukośnych.
Jak to wygląda przy dłuższych włosach? Długie fryzury do owalnej twarzy wyglądają znakomicie, jednak warto pamiętać o tym, że fryzura ma przede wszystkim wyeksponować ładny kształt twarzy. Między innymi powinniśmy unikać zbyt długich włosów, które mają tendencję do opadania. Dla takich przypadków najlepszą opcją będzie długość włosów do wysokości łopatek. Fryzurą do owalnej twarzy dobrym pomysłem jest stawienie głownie na zmysłowe i nieco seksowne loki, delikatnie podkreślające twarz. Takie uczesanie przez fryzjera najlepiej będzie wyglądać z małym przedziałkiem na samym środku głowy. Można ten ponieść się dalszej fantazji i pozwolić sobie na grzywkę, jednocześnie pamiętając, aby nie była zbyt krótka lub ciężka. Najlepiej sprawdzi się lekko wycieniowana i obcięta na półokrągło. Wycieniowane fryzury przy dłuższych włosach z tyłu i krótszych na bokach idealnie komponują się do owalnej twarzy.
Nie ma co, ale kobiety o owalnym kształcie twarzy to prawdziwe szczęściary. Mogą dowolnie eksperymentować i ponosić się do fantazji z rozmaitymi i ponętnymi fryzurami. Jaką fryzurę by nie miały to i tak mają pewność, że będą w tej fryzurze świetnie wyglądać. Nie muszą obawiać się ultrakrótkich i ryzykownych fryzur. O ile w bardzo krótkich włosach, nie każdy dobrze się prezentuje, to twarz owalna jest wręcz do nich stworzona.
Co jest bardzo istotne, że panie o owalnym kształcie twarzy mogą bez obaw eksperymentować z asymetriami i podgoleniami – wszystkie chwyty są dozwolone!
Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, aby unikać gładkich fryzur i stawiać przede wszystkim na dużą objętość włosów.
W tym przypadku również cięcie na tak zwaną „zapałkę” będzie strzałem w dziesiątkę jak nie w setkę! Doskonałym pomysłem jest również, dynamiczna fryzura z zadziorną i nieregularną grzywką, bardzo krótka, ale niezwykle stylowa, która podkreśli naturalny urok. Kosmyki niesfornie opadające na dość wysokie czoło optycznie skrócą twarz i zrównoważą jej proporcje.
Kobiety o owalnym kształcie twarzy niesamowicie wyglądają przede wszystkim w cieniowanych fryzurach, utrzymanych w klimacie lat 70 lub 80. Strzałem w dziesiątkę co do wyboru fryzury będą mocno wystrzępione włosy do wysokości ramion, najlepiej z prostą grzywką, która doda szalonego i rockowego, nieco nawet łobuzerskiego uroku. Przy tym jest niezwykle lekka i wygląda bardzo szałowo i kobieco.
Więc jak widać u kobiet o owalnych kształtach twarzy doskonale prezentują się półdługie fryzury, ale z takim tez mocnym cieniowaniem na całej długości włosów. Jedną z bardzo ciekawych propozycji dla pań w każdym wieku bez wyjątku jest również fryzura ze skośną grzywką. Jest ona nieco dłuższa z przodu, ale natomiast krótsza z tyłu. dzięki czemu znakomicie podkreśli bardzo ładnie kości policzkowe twarzy i doda nieco zadziornego charakteru.
Jakbyśmy mieli to wszystko podsumować, można zobaczyć gołym okiem, że kobiety z owalną twarzą nie mają żadnego problemu co do wyboru dla siebie jak najlepszej fryzury. Mogą eksperymentować i podkreślać swój urok każdą fryzurą jaka tylko przyjdzie im na myśl. Także fryzury do twarzy owalnej będą wyglądać olśniewająco, przy każdej kompozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here