Jak rozpocząć manicure hybrydowy w domu?

0
1214
Jak rozpocząć manicure hybrydowy w domu?

Obecnie manicure hybrydowy można znaleźć w ofercie każdego salonu kosmetycznego. Szybko, profesjonalnie i drogo. Jest inna droga, aby stać się posiadaczką pięknych paznokci ozdobionych tym rodzajem lakieru. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i lakiery. Co dokładnie potrzeba i o czym należy pamiętać, przygotowując się do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego?

Podstawowy sprzęt

Jest jedna rzecz, bez której wykonanie manicure hybrydowego nie jest możliwe. To oczywiście lampa, która ma za zadanie utwardzenie lakieru na płytce paznokcia. Taką lampę można kupić w zestawie razem z innymi niezbędnymi akcesoriami na stronie https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68 lub osobno. Zakup zestawu zdecydowanie ułatwia sprawę nowicjuszkom, gdyż zawiera wszystkie niezbędne akcesoria, a także instrukcję wykonania manicure hybrydowego.

W skład zestawu zawsze wchodzi lampa. Jej wybór jest kluczową decyzją, jeśli chodzi o samodzielne wykonywanie „hybryd”. Od jej rodzaju uzależniony jest czas robienia manicure i jego trwałość. Najpopularniejsze są urządzenia LED-owe. Starsze modele opierają się na technice utwardzania za pomocą światła UV, które nie dają takiej siły jak światło LED. Sprawia to, że czas wykonywania zabiegu się wydłuża.

Drugą najważniejszą cechą lampy jest jej moc. Dzięki jej odpowiednio wysokiemu poziomowi np. 50W możliwe jest utwardzenie warstwy lakieru nawet w 30 sekund. Lampa posiadająca moc na poziomie poniżej 30W będzie potrzebowała co najmniej minuty na utwardzenie lakieru hybrydowego.

Akcesoria

Wykonując samodzielnie manicure hybrydowy, będziemy kolejno potrzebować:

– pilnika;
– bloku polerskiego;
– patyczka do skórek;
– odtłuszczacza;
– wacików.

Wyżej wymienione akcesoria są niezbędne głównie w celu przygotowania płytki paznokcia do nałożenia kolejnych warstw lakieru hybrydowego. Najpierw należy wykonać zabieg zwykłego manicure, którego celem będzie nadanie odpowiedniego kształtu płytce paznokcia. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu pilnika i patyczka do skórek.

Kolejnym etapem jest zmatowienie płytki paznokcia. Zabieg ten zwiększa przyczepność lakieru hybrydowego, a tym samym jego trwałość. Wykonuje się go przy użyciu bloku polerskiego. Ma on postać prostopadłościanu, zwykle w białym kolorze. Jego boki są mniej chropowate od pilnika.

Po zmatowieniu płytki paznokcia blokiem polerskim należy ją dokładnie oczyścić. Używa się do tego odtłuszczacza, zwanego Cleanerem i wacików bezpyłowych. Dzięki temu zabiegowi paznokcie będą czyste, bez drobinek pyłu, gotowe do nałożenia lakieru.

Lakiery

Najprzyjemniejszym etapem tworzenia hybryd jest nakładanie lakieru. Zanim jednak tego dokonamy, musimy płytkę pokryć specjalnym bezbarwnym lakierem podkładowym zwanym bazą. Po jego nałożeniu konieczne jest użycie lampy w celu utwardzenia.

Dopiero teraz następuje nałożenie właściwego lakieru. Każdą nakładaną warstwę należy utwardzić lampą. Po nałożeniu koloru pora na top.

Topem nazywany bezbarwny lakier pokrywający lakier kolorowy. Wybór kolorów lakierów hybrydowych jest ogromny. Największą trwałość uzyskamy , stosując lakier kolorowy z tej samej firmy, co baza i top. Zdarza się, że te dwa ostatnie występują w postaci jednego produktu. Stawiając pierwsze kroki w wykonywaniu manicure hybrydowego, lepiej zdecydować się na oddzielne produkty.

Wykonując manicure hybrydowy, należy pamiętać o tym, że po pewnym czasie będzie wymagał on usunięcia. Kupując zestaw do wykonywania hybryd, zaopatrzmy się również w zmywacz do lakieru hybrydowego oraz nakładki na paznokcie, które ułatwią utrzymanie nasączonych nim wacików.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here