Odżywka do włosów rozjaśnianych

0
448
Odżywka do włosów rozjaśnianych

Bardzo wiele kobiet zmaga się z ogromnymi problemami w związku ze swoimi włosami. Już samo codzienne dbanie o włosy czy nawet o skórę głowy wydaje się bardzo skomplikowane i większość Pań tłumaczy, że nie ma zwyczajnie na to czasu. Jednak jest kilka przypadków, kiedy należy szczególnie dbać o strukturę włosów i też o skórę głowy. W przypadku włosów mocno farbowanych oraz tych rozjaśnianych, jest niezbędna taka pielęgnacja. Bez tego włosy mogą się łamać oraz wypadać. Należy też wzmacniać skórę głowy aby wzmocnić nowe włosy, które będą zmuszone utrzymywać ciężar tych spalonych końcówek. Na szczęście istnieje odżywka do włosów rozjaśnianych, którą wiele kobiet ma czas nakładać podczas kąpieli, na początek to wystarczy. Na rynku dostępnych jest wiele takich odżywek lub masek, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od stopnia spalenia włosów, należy wybrać odpowiednią odżywkę. Niektórym wystarczy zwykła odżywka, która lekko odżywi i nawilży włosy. Niekiedy niezbędna będzie mocna maska, którą nakłada się na kilka naście minut, po czym spłukuje się wodą. Takie maski warto też nakładać na włosy średnio rozjaśnione. Generalnie zaleca się stosowanie takich masek nawet jeżeli sytuacja tego nie wymaga, bowiem lepiej zapobiegać takim sytuacjom. W razie obawy czy na pewno dobrze dba się o swoje włosy, warto zapytać w salonie fryzjerskim. Jeżeli włosy były rozjaśniane u konkretnego fryzjera, to już podczas wizyty warto go zapytać o zdanie i od razu trzymać się zasad dbania o włosy. Jeżeli włosy były rozjaśniane samodzielnie w domu, to należy na kolejnej wizycie u fryzjera, dokładnie opisać jakich produktów się używało, tak by ten mógł odpowiednio doradzić.
Istnieje też sporo domowych sposobów na rozjaśnione włosów. Pierwszym z nich jest picie ziół. Pokrzywa oraz skrzyp mają świetne właściwości odżywcze i lecznicze, dla skóry, włosów i paznokci. Najlepiej pić jedną herbatę dziennie z mieszanki tych ziół, przez około dwa lub trzy tygodnie, następnie konieczna jest przerwa około dwóch tygodni. Długie spożywanie pokrzywy może nieść ze sobą konsekwencje, które będą widoczne w chorobie nerek, jeżeli odstępy będą zachowanie, nikomu nic nie grozi. Oprócz tego sposobu, istnieje też sposób na rozjaśnianie włosów bez konieczności używania mocnych chemicznych specyfików.. jest to napar z rumianku, w dodatku płukanie włosów już rozjaśnionych rumiankiem pozwoli na dłuższe utrzymywanie się blasku na włosach.
Odżywki, które są dostępne w sklepach, posiadają w swoim składzie keratynę, czyli budulec włosów. Takie odżywki głównie mają za zadanie domykać łuski włosów, bo to właśnie przez niedomknięte łuski, są te włosy bardzo puszyste i ciężko je ułożyć. To właśnie otwarte łuski włosa, to efekt spalenia włosów, dodatkowo domykać łuski włosów, pomaga też używanie zimnego suszenia. Prawie każda suszarka do włosów jest wyposażona w opcję suszenia włosów na zimno, bardzo pomaga to, gdy nie ma się czasu na nakładanie odżywki do włosów rozjaśnionych.
W bardzo wielu poradnikach na temat włosów rozjaśnionych widać jedną poradę, która się powtarza oraz jest bardzo chwalona. Doradza się aby myć włosy bardzo delikatnym szamponem, a najlepiej odżywką do włosów. Najlepiej podczas kąpieli, delikatnie zwilżyć włosy i nałożyć odżywkę. W czasie kąpieli warto trzymać odżywkę na głowie, bo nie szkodzi skórze głowy i pod sam koniec spłukać ją. W ten sposób szkodzi się więcej swoim włosom, bowiem wiele szamponów posiada w swoim składzie substancje chemiczne, które szkodzą skórze głowy oraz jeszcze bardziej wysuszają włosy. Dodatkowo tak jak wcześniej było wspomniane, rekomendowana jest płukanka z rumianku. Znaleźć można też informacje co jest bardzo szkodliwe dla włosów rozjaśnionych, pewnym jest, że te włosy bardzo nie lubią alkoholu denaturowego, który jest w składzie wielu szamponów, można go spotkać pod nazwą alcohol lub alcohol denat. W dodatku trzeba też unikać alkoholu izopropylowego, czyli isopropyl alcohol. Wszelkie zmywalne silikony również szkodzą włosom, tak samo jak nadmiar ziół, proteiny, silne detergenty myjące i kosmetyki o niskim poziomie pH. Należy tych substancji unikać, co już będzie początkiem o dbanie o rozjaśnione włosy.
Podsumowując, bardzo ważne jest aby dbać o włosy rozjaśnione i najlepiej poradzi sobie z tym odżywka, ta jak najbardziej naturalna. Dodatkowo można wspierać włosy pijąc zioła, czyli pokrzywę i skrzyp, ale należy pamiętać o przerwie. Jeżeli chce się zachować jasny kolor blondu, to warto stosować płukankę z rumianku, która nie uszkodzi włosów, a potrafi zmienić kolor włosów nawet o pół tona koloru. W razie jakiejkolwiek niepewności należy konsultować swoje obawy z fryzjerem. Oprócz włosów, bardzo ważna jest skóra głowy, o którą również należy bardzo dbać. Najlepiej sprawdza się odejście od bardzo chemicznych szamponów, które zawierają alkohole i silikony, one bardzo obciążają włosy. Najlepiej stosować odżywki zanim pojawią się pierwsze problemy z brakiem blasku na włosach czy z ich sztywnościom. Jako alternatywę warto też korzystać z masek do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here