3 najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

0
199
3 najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

Nie jest łatwo pozbyć się cellulitu, ale możliwy do uzyskania rezultat jest warty poświęcenia. Medycyna estetyczna dostarcza teraz wiele skutecznych narzędzi na zadbanie o stan skóry, wśród których zabiegi na cellulit odgrywają znaczącą rolę, albowiem to właśnie cellulit jest obecnie jednym z częstszych estetycznych problemów większości kobiet.

1 – mezoterapia

Zazwyczaj nie jest to pierwszy wybór pacjentek, jednakże w przypadku gdy wcześniej testowane rozwiązania okazują się nie do końca pomocne, mezoterapia nierzadko staje się taką ostatnią deską ratunku. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit. Zaleca się go osobom, u których pomarańczowa skórka występuje już w zaawansowanym stadium.

Tak jak w przypadku każdej innej mezoterapii, tak i w przypadku tej nakierowanej na walkę z cellulitem określone substancje są wstrzykiwane bezpośrednio pod skórę, gdzie mają zaktywować naturalny proces rozbijania i zarazem spalania tkanki tłuszczowej.

2 – kriolipoliza

Osoby ciepłolubne mogą się na początku nieco przerazić, albowiem kriolipoliza jest zabiegiem wystawiającym ciało na dość ciężką próbę, wynikającą z użycia bardzo niskich temperatur, osiągających wartość nawet -9 stopni C. Tkanka tłuszczowa jest dosłownie wymrażana. Poprzez jej zamrożenie doprowadza się do obumarcia komórek tłuszczowych, które następnie w naturalny i samoistny sposób są usuwane z organizmu.

Oczywiście w przypadku tego rodzaju zabiegów na cellulit czas odgrywa kluczową rolę, albowiem kriolipoliza nie daje natychmiastowych efektów. Proces wydalania obumarłych komórek tłuszczowych musi trochę potrwać. Zazwyczaj pełnię rezultatów uzyskuje się w ciągu paru dni liczonych od momentu przeprowadzenia zabiegu.

3 – specjalny masaż

W przypadku gdy na początku chce się przetestować te najmniej inwazyjne zabiegi na cellulit, warto zdecydować się na skorzystanie z drenażu limfatycznego. Jest to specjalna odmiana leczniczego masażu, wykonywanego albo ręcznie, albo za sprawą specjalnego przyrządu terapeutycznego.

Masaże przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej dają oczywiście najlepsze efekty, jednakże w przypadku gdy cellulit nie jest aż tak bardzo zaawansowany i aż tak mocno widoczny, śmiało można spróbować zastąpić te zabiegi na cellulit masażami domowymi, wykonywanymi chociażby z pomocą suchej szczotki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here