Czy warto stosować metodę EMS? Sprawdź to osobiście

0
852
EMS

Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie i zdrowo. Jednak nie każdy posiada w sobie tyle silnej woli i wytrwałości, aby uzyskać swoje wymarzone efekty. Dlatego naukowcy przez wiele lat starali się wymyślić metodę, która pozwala uzyskać atrakcyjną sylwetkę szybko i bez większego wysiłku. Na szczęście im się udało. Na początku korzystali z niej jedynie najbogatsze osoby z zagranicy. Jednak  teraz dostępna jest również w naszym kraju. Chodzi o trening EMS, który polega na łączeniu ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni.

Elektrostymulacja mięśni – definicja

Trening EMS swoją nazwę wziął od angielskiego zwrotu electrical muscle stimulation. Oznacza ono nic innego jak elektrostymulacja mięśni. Metoda ta polega na dostarczaniu mięśniom impulsów elektrycznych. Istotna jest zarówno ich częstotliwość, jak i intensywność. Aby wykonać zabieg, potrzebne jest zatem urządzenie wysyłające impulsy, jak również kombinezon, przez który przechodzą one do naszych mięśni. Sygnał elektryczny powinien naśladować naturalne sygnały pochodzące z układu nerwowego.

Ta nowoczesna metoda ćwiczeń jest niezwykle skuteczna. Powoduje ona, że w mięśniach powstają dodatkowe skurcze. Połączenie ich z aktywnością fizyczną prowadzi do zwiększenia efektywności treningu, poprawienia ukrwienia tkanek, polepszenia metabolizmu i spalania większej liczby kalorii.

Warto podkreślić, że skuteczność metody EMS jest potwierdzona naukowo. Swoją pozytywną rekomendację otrzymała chociażby od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. EMS jest bowiem nie tylko sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. To także metoda, która sprzyja rehabilitacji osób z ograniczoną sprawnością ruchową. EMS może być stosowana przez osoby ze schorzeniami kręgosłupa i stawów, jak również sportowców zmagających się z kontuzjami. Do tego na uwagę zasługuje krótka lista przeciwwskazań elektrostymulacji (w tym: epilepsja, ciąża, rozrusznik serca, nadciśnienie).

Komfortowy trening EMS

Poza skutecznością EMS wyróżnia się także komfortem ćwiczeń. Trener personalny tworzy dla danej osoby indywidualny zestaw ćwiczeń. Odpowiada on jej możliwościom, jak również gwarantuje to, że tkankę tłuszczową zrzuca się z tych partii ciała, na których najbardziej nam zależy (np. ud lub pośladków).

Jak już wcześniej wspomniano, trening wykonuje się w specjalnym kombinezonie, który występuje w kilku rozmiarach. Cała procedura ćwiczeń jest higieniczna i zapewni klientowi najwyższy standard usług. I co trzeba podkreślić, zajęcia z trenerem odbywają się raz w tygodniu. Nie musimy zatem kojarzyć treningów z długim i częstym dojazdem do siłowni.

Z usług których salonów EMS warto korzystać?

Dużym zaufaniem klientów cieszą się studia MEON EMS, które znajdują się w takich miejscowościach, jak: Bielsko-Biała, Chrzanów, Gdańsk, Gliwice, Kalisz, Katowice, Opole, Poznań, Szamotuły, Tychy, Wrocław. Warto zapisać się na trening próbny i osobiście przekonać się, że warto. Koszt takiego próbnego treningu to zaledwie 49 zł. Studia EMS, oprócz wysokiej jakości sprzętu do ćwiczeń oraz wykwalifikowanych trenerów personalnych oferują także porady żywieniowe. Można zatem kompleksowo zadbać o swoje ciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here