Desmoxan – skuteczny w rzuceniu palenia?

0
8579
Desmoxan – skuteczny w rzuceniu palenia?

Uzależnienie od nikotyny to poważny problem. Wpływa na stan zdrowia, samopoczucie, a nawet relacje z innymi. Jeśli podejmiesz decyzję, że pora zerwać z nałogiem – warto wybrać odpowiednie wspomaganie. Jednym z najpopularniejszych na rynku preparatów jest Desmoxan. Sprawdź, jaki ma skład oraz jak przebiega kuracja.

Dlaczego tak trudno rzucić palenie?

Zawarta w tytoniu papierosowym nikotyna jest substancją uzależniającą. Jej dostarczanie do organizmu sprawia, że z czasem ten zaczyna się jej domagać. Niepalenie przez kilka godzin czy dni sprawia, że palacz zaczyna odczuwać potrzebę sięgnięcia po kolejnego papierosa – może np. czuć się podenerwowany, zdekoncentrowany, rozdrażniony. Są to syndromy zespołu abstynencyjnego, które mogą się wzmagać wraz z wydłużeniem czasu niepalenia. Nikotyna wpływa bowiem na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, co sprawia, że zupełne rzucenie palenia jest bardzo trudne. Rozwiązaniem jest systematyczne odzwyczajanie organizmu od tej substancji. Można to uczynić decydując się na kurację Desmoxanem.

Co zawiera Desmoxan?

Substancją czynną leku Desmoxan jest cytyzyna. Jedna kapsułka zawiera 1,5 mg tego składniku. Uzupełnienie stanowią celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, indygotyna oraz żelatyna.

Podobnie jak w przypadku każdego leku, istnieją też pewne przeciwwskazania do stosowania Desmoxanu. Po pierwsze to alergia lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Po drugie, nie powinny też sięgać po niego osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży i karmiące. Po trzecie, stosowanie go należy skonsultować z lekarzem w przypadku chorób takich jak dławica piersiowa, duszności, problemy z sercem, a także po przebytych zawale czy udarze.

Jak działa Desmoxan?

Desmoxan w swoim składzie zawiera cytyzynę, czyli alkaloid, który ma działanie zbliżone do nikotyny, jednak nie uzależnia organizmu. Naturalnie składnik ten występuje między innymi w nasionach złotokapu. Dostarczony do układu nerwowego powoduje jego pobudzenie, poprzez selektywne wiązanie się z receptorami nikotynowymi. W konsekwencji zwiększa się wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy, a także wzrasta ciśnienie tętnicze. W związku z tym, że cytyzyna konkuruje z nikotyną o te same receptory, to dochodzi do tego że z czasem wypiera ją z organizmu. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami – rozpoczynając od maksymalnie 5 kapsułek na dobę i stopniowo zmniejszając dawkę. Maleje głód nikotynowy, a zespół abstynencyjny nie występuje. Całkowite pozbycie się chęci po papierosa najczęściej ma miejsce po 25 dniach kuracji.

Desmoxan to skuteczny preparat w walce z uzależnieniem od nikotyny. Zawarta w nim cytyzyna odzwyczaja stopniowo organizm i pomaga uporać się z nałogiem. Sprawdź na KtoMaLek.pl, gdzie dostępny jest Desmoxan i rozpocznij nowe ż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here