Dlaczego warto pić naturalne soki owocowe?

0
226
Dlaczego warto pić naturalne soki owocowe

W diecie powinny znajdować się warzywa i owoce. Zaleca się spożywać co najmniej 5 porcji dziennie, co jednak nie zawsze jest możliwe. Świetnym sposobem na dostarczenie organizmowi witamin, minerałów i antyoksydantów będzie wypijanie codziennie smacznych soków owocowych. Zaspokajają one ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego, a w przypadku odżywionego organizmu znika problem z podjadaniem i sięganiem po kaloryczne, niezdrowe przekąski. Oczywiście nie należy wybierać pasteryzowanych soków w kartonach, które zalegają na sklepowych półkach, warto wyposażyć się w sokowirówkę lub wyciskarkę wolnoobrotową, aby przygotować własnoręcznie świeże soki.

Dlaczego warto pić naturalne soki owocowe?

Naturalne soki owocowe są niezwykle smaczne, co więcej – ich wypijanie to czysta przyjemność. Stanowią bombę witaminowo-mineralną. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż suplementowanie chemicznych multiwitamin z apteki. Organizm najlepiej przyswaja składniki odżywcze znajdujące się w naturalnej postaci, czyli nieprzetworzonych produktów spożywczych. Jeśli komuś zależy na poprawie swojego zdrowia i wyglądu, to powinien codziennie delektować się pysznym sokiem owocowym. Będzie to zdecydowanie lepsza nagroda niż słodycze pełne rafinowanego cukru i utwardzonych tłuszczy. Dodatkowo, samodzielnie przygotowane soki zawierają enzymy ułatwiające trawienie. Przedostają się one ekspresowo do krwiobiegu, organizm nie musi zużywać własnej energii na ich strawienie. Cenne substancje w soku stają się od razu źródłem energii i budulcem dla komórek.

Jakie korzyści płyną z picia soków owocowych?

Trudno mówić o zjadaniu każdego dnia kilku kilogramów owoców. Pojemność żołądka jest ograniczona, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzają się wyciśnięte z nich soki. W ten sposób układ trawienny zostanie odciążony. Trzeba też pamiętać o tym, że kwasy zawarte w owocach mogą mieć negatywny wpływ na szkliwo, a resztki pokarmowe zalegające między zębami stanowią pożywkę dla bakterii próchniczych. Nie ma tego problemu w przypadku soków, które można nawet wypijać przez słomkę, jeśli ktoś cierpi na nadwrażliwość dziąseł. Wyciskanie soków to sposób na wprowadzenie urozmaicenia do diety. Zawsze można dodać do nich rozmaite warzywa i zioła, trawy i kiełki. Jest to świetny sposób dla osób, które do tej pory nie miały zbyt wiele nieprzetworzonych roślin w swoim codziennym menu. Uporczywe mogą być także rewolucje żołądkowe i fermentowanie owoców w jelitach. Nie ma tego problemu w przypadku spożywania ich w formie soków. Na korzyść tego rozwiązania przemawia wspieranie naturalnych procesów detoksykacyjny organizmu, świeżo wyciskane soki alkalizują go. Jeśli ktoś spożywa produkty zakwaszające typu mięso, cukier, pieczywo i nabiał, to włączenie do jadłospisu soków ułatwi utrzymanie homeostazy.

Co przemawia za piciem soków owocowych?

Wypijanie soków owocowych to sposób na zapewnienie szybkiego zastrzyku energii. Można liczyć na poprawienie jasności umysłu, jakości snu, wyglądu skóry i włosów. Soki owocowe odmładzają i opóźniają procesy starzenia komórek. Wynika to z ich właściwości antyoksydacyjnych. Przeciwutleniacze zawarte w sokach owocowych walczą z wolnymi rodnikami. Zmniejsza się także ochota na sięganie po wysoko przetworzoną żywność, substancje uzależniające. Jako że świeże soki odżywiają organizm, to przekłada się to na poprawę samopoczucia. Człowiek staje się optymistą, czerpie więcej radości z życia, zmniejsza się ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych. Codzienne wypijanie soków owocowych to naturalny i przyjemny sposób na wzmocnienie układu odpornościowego zmniejszenie jego podatności na infekcje. Ma to szczególne znaczenie w okresie wzmożonej zachorowalności, czyli jesienią i zimą.

Skaleczenia szybciej się goją, zmniejsza się także ryzyko pękania naczynek, bo zostają one uszczelniane. Jeśli komuś zależy na oczyszczaniu organizmu z toksyn i złogów, to powinien zacząć regularnie wypijać świeże soki owocowe. Sprzyja to także zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, utrzymaniu szczupłej sylwetki. Organizm zostanie dobrze nawodniony, co ma kluczowe znaczenie do jego prawidłowego funkcjonowania. Świeże soki wykazują działanie antyrakowe, więc ich wypijanie jest profilaktyką przeciwnowotworową. Przeciwdziałają one także napadom wilczego głodu, szczególnie nocnemu podjadaniu. Można zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. Wystarczy kupić owoce i sokowirówkę lub wyciskarkę, aby móc każdego dnia delektować się pysznymi sokami. Oczywiście można także zakupić dobrej jakości soki owocowe – warto wybierać te od sprawdzonych producentów, z prostym i klarownym składem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here