Farbowanie włosów z folią

0
1914
Farbowanie włosów z folią

Sposobów na pielęgnację ciała, a także włosów jest naprawdę wiele. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że do tych celów można zastosować produkty, a także przedmioty codziennego użytku, które na co dzień pełnią zupełnie inną funkcję. Nie bez powodu zwykło się mówić, że kuchnia w każdym mieszkaniu to albo domowa apteka, albo skarbnica ciekawych przedmiotów, które mają wbrew pozorom wiele zastosowań. Nie od dziś wiadomo, że w kuchni znajdują się różne przyprawy, które można zastosować do pielęgnacji ciała.

Jednym z takich przedmiotów, który ma wiele zastosowań, jest srebrna folia, którą stosuje się z reguły do wypieków, lub do pakowania kanapek. Znajduje ona zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w salonach fryzjerskich, w których jest powszechnie stosowana i to z powodzeniem. Nieprzerwanie od wielu lat. Głównie dlatego, że odznacza się ona niezwykłą wręcz trwałością. Jest mocna, a tym samym niezawodna, co jest ważne zwłaszcza podczas farbowania włosów, bo jak wiadomo, są one wbrew pozorom bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Każdy, kto chociaż raz farbował swoje włosy, wie, że jest ona powszechnie stosowana w każdym salonie i już niejeden fryzjer odkrył jej niezwykłe właściwości. Przydaje się zwłaszcza w sytuacjach, w których nie chce się dopuścić do połączenia jednego materiału z drugim. W przypadku fryzjerstwa mowa oczywiście o połączeniu na przykład rozjaśniacza i innej części włosów, a konkretniej tej, której nie chce się poddać koloryzacji.

Farbowanie włosów z folią jest stosowane od dziesiątek lat, a to dlatego, że nie ma materiału, który spełniałby to zadanie lepiej. Jeśli rozjaśnia się włosy za pomocą farby, która zawiera w swoim składzie amoniak i owinie się pasma, to włosy zostaną rozjaśnione wiele szybciej, niż miałoby to miejsce, gdyby się nie zastosowało tego srebrnego materiału. Włosy nagrzewają się wówczas o wiele szybciej, a tym samym zachodzi reakcja chemiczna, w tym utlenianie i na efekty nie trzeba czekać dłużej niż to konieczne. Dlatego nikogo nie dziwi już, że gdy fryzjer zaprasza na fotel, to ma już przygotowany cały stos sreberek, w które owijać będzie poszczególne pasma włosów.

Warto wiedzieć, że po każdej koloryzacji, a także tej przeprowadzonej powyższą metodą, trzeba dokładnie nawilżyć i odżywić włosy. Z reguły, gdy są one poddane rozjaśnianiu, stają się łamliwe i suche, a tego nikt nie chciałby doświadczyć. Fryzjer po przeprowadzonym zabiegu nakłada więc odpowiednią do danego rodzaju włosów maskę nawilżającą, której zadaniem jest wniknąć w głąb struktury każdego włosa i nawilżyć go, a także zamknąć łuski, żeby włos był gładki i błyszczący. Dobrym sposobem jest także nałożenie odpowiedniej odżywki, a także olejków, które wygładzają włosy od nasady, aż po same końcówki. Jeśli są one rozdwojone, to najlepiej od razu skorzystać z okazji i je podciąć. Powinno się to robić przynajmniej raz na trzy tygodnie, ale niewiele osób przestrzega tej zasady. Dopiero gdy fryzura przestaje się układać, a włosy robią się ciężkie i niesforne, wielu ludzi udaje się do salonu fryzjerskiego, żeby coś na to poradzić.

Odpowiednie nawilżenie włosów to podstawa, zwłaszcza w przypadku kobiet, które regularnie poddają swoje włosy różnym zabiegom fryzjerskim. Niektóre z nich bardzo osłabiają zarówno cebulki, jak i same włosy, co nie jest dobre w dłuższej perspektywie. Najlepiej skonsultować z fryzjerem, jakiej pielęgnacji stosować, żeby włosy zawsze świetnie się prezentowały. Jeśli regularnie odwiedza się tego samego fryzjera, to nikt lepiej niż on nie wie, jak odpowiednio zadbać o włosy. Na pewno ma on w swojej ofercie wiele ciekawych i skutecznych produktów, które mogą pomóc w codziennej pielęgnacji włosów. Szczególnie w okresie zimowym włosy narażone są na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Mróz wpływa negatywnie nie tylko na skórę, ale także na włosy. Co więcej, gdy nosi się czapkę lub beret, to są one zmechacone i tracą błyskawicznie swój blask, na którym każdemu tak bardzo zależy.

Co jakiś czas warto nałożyć na włosy kosmetyki, które je odżywią i odbudują. W przeciwnym razie mogą zacząć wypadać i będą szorstkie. Powinny być miękkie w dotyku i delikatne, dlatego, jeśli chce się uzyskać taki efekt, to powinno się regularnie o nie dbać, a nie tylko od święta. Po każdym myciu warto nałożyć odżywkę, która jest dostosowana do danego rodzaju włosów. Na rynku dostępne są takie, które zawierają ekstrakty z owoców cytrusowych, a te z kolei idealnie wpływają na ogólną kondycję włosów, a także w niewielkim stopniu je rozjaśniają, więc są z reguły szczególnie polecane blondynkom. Z kolei kobiety, które mają ciemne włosy, powinny stosować preparaty, w których zawarty jest wyciąg z orzecha włoskiego. Nadaje on głębi odcieniom brązu, a przy tym sprawia, że włosy prezentują się znakomicie. Są lśniące i pełne wewnętrznego blasku, na którym zależy każdej kobiecie, która o siebie dba. Zdrowe włosy to przede wszystkim doskonałe samopoczucie na co dzień i w każdej sytuacji, która tego wymaga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here