Jaką fryzurę wybrać?

0
1511
Jaką fryzurę wybrać?

Każdy człowiek, niezależnie czy kobieta, czy mężczyzna , przynajmniej kilka razy do roku wybiera się do fryzjera. To wtedy zawsze w naszej głowie rodzi się pytanie-jaka fryzura tym razem?
Modne fryzury zmieniają się z każdym sezonem zupełnie jak w kalejdoskopie. To, co było modne na wiosnę, już latem takie nie będzie. Jeżeli chcemy nosić to, co popularne i na tobie, należy ciągle śledzić trendy. Inspirację możemy znaleźć w wielu miejscach. Miejscem takim jest na przykład internet, gdzie roi się od modowych blogów i serwisów zrzeszających ludzi, którzy są zakochani w modzie. To tam poznamy tajemnicę, co w danym sezonie jest najbardziej modne i jak należy się ubierać oraz jaką fryzurę warto aktualnie mieć. Najlepszym więc rozwiązaniem, jeżeli chodzi o internetowe zakamarki, jest wybranie po prostu swojego ulubionego autora, który najbardziej do nas przemawia i najbardziej do nas jest podobny. Dzięki temu zawsze będziemy wyglądać „świeżo” i nie będziemy się czuli skrępowani naszym ubiorem czy stylem uczesania.
Innym źródłem czerpania natchnienia co do wyglądu, mogą być specjalne branżowe czasopisma . Tam podejście jest zdecydowanie bardziej profesjonalne. To specjaliści piszą i dobierają materiał, który jest tam zamieszczony, mamy zatem największą pewność co do popularności tych trendów.
Trzecim i zarazem najbardziej nam bliskim sposobem, na znalezienie informacji, jaka fryzura czy jaki ubiór jest teraz modny, to po prostu świat, który nas otacza i z którym mamy styczność na co dzień. Wystarczy wyjść na ulicę, uczelnie, czy do pracy, aby zobaczyć, co się teraz nosi. Ludzie starają się z całych sił podążać za tym, co jest na topie, więc powtarzalność jest bardzo duża.
Jeżeli sami nie potrafimy znaleźć ani zdecydować się, czy w czymś byłoby nam dobrze, warto zasięgnąć opinii kogoś, kto się na tym zna. Mamy tutaj dwa wyjścia.
Możemy po pierwsze udać się do stylisty, który doradzi nam w najbardziej profesjonalny sposób, jaka fryzura będzie do nas pasować. Niestety, za taką przyjemność będziemy musieli oczywiście dodatkowo zapłacić. Usługi stylisty nie są tanie . Natomiast, gdy nie jest nam żal pieniędzy, a chcemy naprawdę dobrze wyglądać, to takie rozwiązanie jest najbardziej pewne. Specjalista wybierze nam najbardziej spersonalizowaną fryzurę. Taka, która dopasowana jest do naszej twarzy i w której będziemy wyglądać najlepiej. Niekoniecznie to będzie fryzura modna, natomiast będzie to fryzura, która do nas pasuje i wyglądać w niej będziemy najkorzystniej.
Drugą osobą, którą możemy poprosić o poradę, jest po prostu nasz fryzjer. Porada zapewne nie będzie tak dokładna i dopasowana do nas jak w przypadku stylisty, natomiast przynajmniej mamy ją w cenie strzyżenia. Fryzjer, chcąc lub nie, zna mnóstwo fryzur i mniej więcej jest w stanie określić, co do naszej twarzy będzie pasować. Zna też bardzo dobrze fryzury, które aktualnie się nosi, więc nie będzie problemu, żeby obciął nas po prostu modnie. Jeżeli chcemy naprawdę dobrego efektu, warto też na fryzjera wydać trochę więcej pieniędzy. Znacznie większe prawdopodobieństwo jest, że wyjdziemy niezadowoleni od naszego osiedlowego fryzjera, niż z jakiegoś profesjonalnego salonu, gdzie trzeba się zapisywać z miesięcznym wyprzedzeniem.
Z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się sylwester, możemy oczekiwać, iż w najbliższym czasie pojawi się mnóstwo nowych i ciekawych stylizacji. Jest to bowiem moment, w którym każdy się zastanawia jaka fryzura na ten wieczór będzie najlepsza. Warto w tym momencie przyjrzeć się tym nowością, być może jakieś uczesanie przypadnie nam do gustu i będziemy mogli poprosić o jego wykonanie naszego fryzjera. Mało jest w roku takich okazji jak właśnie wieczór sylwestrowy, to w tym dniu, możemy zobaczyć najdziwniejsze i tez najpiękniejsze „dzieła sztuki”. Warto pamiętać, że właśnie w tym okresie, może nam być ciężko znaleźć termin, w którym możemy się umówić na odnawianie naszej fryzury, salony są bowiem oblegane w tym czasie.
Tak więc, jak zostało już wyżej zaznaczone, to jaka fryzura do nas pasuje, jest w zasadzie uzależnione od wyglądu naszej twarzy i od tego, jak się w danym uczesaniu czujemy. Wymienione zostały również sposoby, jak możemy to sprawdzić. Zdecydowanie najbardziej z nich wszystkich polecane są te dwa, które polegają na poradach specjalisty. Bo to albo fryzjer, albo stylista będzie najlepiej wiedział, co do nas pasuje i co aktualnie jest noszone i lubiane wśród ludzi.
Teraz nie zostało nam więc nic innego jak udanie się do naszego ulubionego salonu, ewentualnie znalezienie jakiegoś nowego, który będzie naszym ulubionym i poproszenie o wykonanie wymarzonej fryzury. Należy pamiętać, że uczesanie to nie tatuaż i nie mamy go na stałe, więc, nawet gdy będziemy się źle czuć, albo naszemu specjaliście nie pójdzie coś zgodnie z planem, to zawsze sytuację możemy w szybki sposób zmienić. Dlatego nie ma się co martwić i załamywać, gdy z salonu wyjdziemy niezadowoleni. Jeśli chodzi o to, jaka fryzura jest najmodniejsza i najładniejsza, to takiej nie ma. Musimy sami przetestować, z czym będzie nam najlepiej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKręcone włosy
Następny artykułJak farbować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here