Jaką szczoteczkę do mycia zębów wybrać dla dziecka?

0
135
szczoteczka do mycia zębów dla dziecka

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest ważna w każdym wieku. Dlatego świadomi rodzice zaczynają dbać o zęby maluchów już w momencie wyrzynania się mleczaków. Do mycia pierwszych zębów warto stosować szczoteczki z miękkim włosiem, tradycyjne lub soniczne, takie jak produkty serii Meriden Kiddy. Mycie zębów tego typu szczoteczkami jest bezpieczne, a przy tym znacznie skuteczniejsze niż przy zastosowaniu typowych szczoteczek manualnych.

Zalety szczoteczek sonicznych dla dzieci

Największym atutem nowoczesnych szczoteczek sonicznych Meriden Kiddy i wielu innych im podobnych jest ilość ruchów wykonywanych przez nie w ciągu minuty. O ile w przypadku tradycyjnych szczoteczek manualnych maksymalnie wykonujemy takich ruchów około 200, o tyle szczoteczki soniczne poruszają się z prędkością kilkudziesięciu tysięcy drgań na minutę. Dzięki temu skuteczność mycia zębów jest znacznie większa. W ciągu zalecanych dwóch minut mycia zębów można dokładnie oczyścić całą ich powierzchnię, tym samym zmniejszając ryzyko próchnicy, eliminując płytkę nazębną, usuwając osady i przebarwienia. Mycie zębów szczoteczką soniczną jest nie tylko efektywne, ale i wygodne. Poza tym ruchy wykonywane przez dziecko podczas mycia zębów szczoteczką soniczną nie różnią się od ruchów wykonywanych podczas stosowania tradycyjnej szczoteczki manualnej.

Charakterystyka sonicznych szczoteczek dla maluchów

W większości przypadków są to szczoteczki kolorowe, zwracające uwagę dziecka, niekiedy zdobione bajkowymi nadrukami, z antypoślizgową, odpowiednio wyprofilowaną rączką, która ułatwia samodzielne mycie zębów przez malucha. Takie szczoteczki jak Meriden Kiddy wyposażone są również w funkcję sygnalizacji dźwiękowej czasu mycia zębów, dzięki czemu dziecko wie, jak długo powinno myć zęby i kiedy może już przestać. W zdecydowanej większości przypadków szczoteczki soniczne dla maluchów są wyposażone w końcówki z miękkim włosiem, które nie podrażnia dziąseł, a ich główki wibrują z nieco mniejszą częstotliwością niż końcówki szczoteczek sonicznych dedykowanych dorosłym. Dzięki temu ryzyko podrażnień jest mniejsza, a skuteczność mycia zębów wystarczająco wysoka.

Wybierając nową szczoteczkę dla dziecka, szczególną uwagę warto zwrócić na modele soniczne, takie jak szczoteczki Meriden Kiddy, z ergonomicznymi rączkami, funkcją dźwiękowej sygnalizacji czasu mycia zębów, z miękkim włosiem i odpowiednio wyprofilowaną końcówką dopasowaną do potrzeb malucha. Szukając tego typu sprzętu, nie wolno zapominać o jego walorach estetycznych. Warto kupić szczoteczkę w ulubionym kolorze dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here