Kocyk dla dzieci niezbędnym elementem wyprawki

0
739

Młodzi rodzice kompletują wyprawkę dla noworodka zwykle na długo przed terminem porodu. Nic dziwnego – ostatecznie istnieje spora ilość rzeczy, których nie może zabraknąć w niemowlęcej wyprawce. Jedną z nich jest kocyk dla dzieci. Bardzo wielu rodziców decyduje się na zakup nie jednej sztuki, a kilku. Dlaczego nie możemy zapomnieć o kocyku dla dziecka i jaką może pełnić rolę?

Nie tylko do łóżeczka

Kocyk dla dzieci przyda nam się przede wszystkim do tego, aby przykryć malucha podczas snu. Warto wyposażyć się w przynajmniej dwie dodatkowe sztuki – jedna z nich przyda nam się w samochodzie, druga zaś w wózku, podczas spaceru. Podczas jazdy dobrze jest okryć dziecko, to samo dotyczy również przejażdżki w wózku. Kocyk dla dziecka sprawdzi się również w formie otulacza lub rożka. Dzięki temu nie musimy zaopatrywać się w kilka różnych rzeczy, co oczywiście pociąga za sobą dodatkowe koszty. Wystarczy nam kocyk dla dzieci.

Odpowiedni do temperatury

Bardzo istotny jest dobór grubości kocyka do temperatury, jaka panuje w naszym mieszkaniu oraz na zewnątrz. Latem powinniśmy postawić na lekkie jak chmurka kocyki dla dzieci, najlepiej wykonane z bawełny double gaze. Pozwala ona skórze oddychać, nie powoduje jej pocenia. Wbrew pozorom podczas upałów dobrze jest nakryć dziecko podczas snu, niemniej jednak musimy wybrać odpowiedniej jakości kocyk. Nie możemy bowiem doprowadzić do przegrzania dziecka. Nie wybierajmy więc kocyków, które wykonane są ze sztucznych materiałów. Jesienią i zimą lepiej postawić na kocyk dla dzieci wykonany z dzianiny, welwetu lub pluszu Minky. Są one nieco cieplejsze, dlatego będą stanowiły doskonałe okrycie w cieplejsze dni. Pamiętajmy, że niemowlętom polecane są właśnie kocyki zamiast ciężkich kołder.

Kocyk na lata

Kocyk dla dzieci, wbrew pozorom, może służyć nie tylko niemowlętom. Bardzo często zostaje on z maluchami na dłużej. Kocyki dziecięce o nieco większych wymiarach użytkują nawet kilkulatki. Zwykle bowiem z ulubionym kocykiem trudno się rozstać, niczym z ukochaną przytulanką. Warto więc wybrać odpowiedni wzór kocyka. Możemy zdecydować się na jednokolorowy, który pasować będzie zarówno do designu wózka, jak i fotelika samochodowego. Niemniej jednak możemy wybrać także kocyk we wzorek, na przykład w kwiatki, gwiazdeczki czy zwierzątka. Pamiętajmy, że kocyk może stanowić również doskonały prezent dla nowo narodzonego dziecka. Możemy się na nieco zdecydować, szczególnie jeśli nie mamy pomysłu na ciekawy i praktyczny podarunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here