Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem badań laboratoryjnych?

0
1426
Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem badań laboratoryjnych?

Regularna diagnostyka podstawowych parametrów biologicznych zalecana jest każdemu człowiekowi. Warto zatem przynajmniej raz w roku wykonać analitykę medyczną, by sprawdzić odczyty morfologiczne i instrumentalne. Przed przystąpieniem do badań należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, by otrzymane wyniki były wiarygodne i miarodajne.

Morfologia

Oddanie próbki krwi do analizy odbywa się najczęściej o wczesnych godzinach porannych. Warto zatem uwzględnić to w swoich planach i poinformować o tym szefa lub przełożonego. Osoby, posiadające pakiet medyczny nie musza martwić się długimi kolejkami i oczekiwaniem na wyniki. Pomiary można bowiem sprawdzić na stronie internetowej https://cmp.med.pl/zakres-uslug/badania-laboratoryjne/. Badania laboratoryjne w Warszawie można wykonać w wielu placówkach. Warto uważać, by dwanaście godzin przed analizą nie spożywać żadnych posiłków. Nie wskazane jest również picie alkoholu i zażywanie innych środków odurzających, które mogą zaburzyć pomiary.

Mocz na posiew

Przed badaniem, warto dokładnie umyć okolice miejsc intymnych, zwłaszcza narządy płciowe. Mocz należy oddać rano do szczelnego i sterylnego naczynka. Istotny jest również czas dostarczenia. Nie powinien on przekraczać sześćdziesięciu minut.

Niekorzystne czynniki

Picie kofeiny, przyjmowanie leków to nie tylko niektóre przyczyny niepoprawnych pomiarów. Duże znaczenie ma również rodzaj spożywanych posiłków, dlatego warto kupować produkty wysokiej jakości. Dodatkowym czynnikiem oddziałującym na układ krwiotwórczy oraz inne pomiary jest nikotyna. Warto również zwracać uwagę na swoje otoczenie i środowisko. Bierni palacze również mogą być narażeni na oddziaływanie toksycznych substancji.

Badania laboratoryjne warto wykonywać regularnie. Jeśli dodatkowo zauważysz u siebie silne zmęczenie, zaburzenie pracy układu odpornościowego, wykonaj niezbędne analizy. Wczesna diagnostyka stanowi często kluczową kwestię w podjęciu odpowiednich kroków, przeciwdziałających rozwojowi poważnych chorób przewlekłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here