Niebieska farba do włosów

0
2035
Niebieska farba do włosów

W ostatnich czasach znowu wracają mody sprzed lat, tutaj między innymi powraca moda na kolorowe włosy. Nie tylko końcówki włosów mają być kolorowe, ale one całe, dlatego też często wzbudza to kontrowersje, ale większości ludziom podoba się ten odważny kolor. Największą popularnością takie kolory cieszą się wśród osób młodych, w wieku około dwudziestu lat. Najczęściej wybierany kolor to niebieski, dlatego też, niebieska farba do włosów jest bardzo poszukiwana w drogeriach oraz w sklepach internetowych. Oprócz farb do włosów, dostępne są też pianki koloryzujące czy tonery. Niestety ze względu na specyfikę koloru, ciężko sprawić aby ten utrzymywał się na głowie dłużej niż dwa tygodnie w swoim pełnym nasyceniu. W tym przypadku sprawdzi się stosowanie szamponu, który jest przeznaczony dla włosów siwych, jego głównym zadaniem jest zmniejszanie żółtego koloru na włosach rozjaśnionych i nadawanie im zimnego odcienia. Jednak ten szampon ma swoje skutki uboczne, które w tym przypadku mogą okazać się bardzo pomocne. Przy zbyt częstym stosowaniu tego szamponu można przypadkiem sprawić, że włosy będą niebieskie bądź fioletowe. W dodatku w pakiecie do takiego szamponu jest też płukanka do włosów siwych, która działa tak samo. Rozcieńcza się ją z wodą a następnie płucze włosy, kiedy doda się za dużo specyfiku, włosy będą niebieskie. Będzie to genialny sposób aby utrzymać włosy w swoim wymarzonym kolorze i nie musieć ciągle ich farbować. Na szczęście dla osób, którym farbowanie nie straszne, sprawdzają się odpowiednio tonery, czyli farby do włosów, które tak na prawdę są odżywkami. Nakładając taką koloryzującą odżywkę, robi się dwie czynności na raz. Odżywianie włosów jest bardzo ważna, a farbowanie ich właśnie je osłabia, w ten sposób można zaoszczędzić wielu trosk.
W dodatku bardzo ważną uwagą przy farbowaniu włosów na niebieskie jest fakt iż, wcześniej należy swoje naturalne włosy rozjaśnić, najlepiej do koloru prawie białego. Niestety włosy, które będą miały kolor pomarańczowy, bardzo źle przyjmą niebieską farbę. Kolor wtedy może w niektórych miejscach wyglądać inaczej i bardzo dziwnie. Zdarza się, że włosy przypominają wtedy kolorem zielony i kończy się to powrotem do ciemnych włosów. Dlatego rozjaśnianie włosów w tym przypadku jest podstawą. Razem z tym poleca się stosowanie tonerów i odżywek aby wzmocnić włosy przed nakładaniem takiego koloru na głowę.
Oprócz płukanek, pianek i tonerów, na rynku dostępne są również te standardowe farby do włosów w kolorze niebieskim. Takie farby na początku niestety nie były dostępne, ale wraz z popularyzacją tego trendu pojawiły się na półkach sklepowych w dodatku w bardzo wielu odcieniach, nawet tych prawie granatowych. Widać, że producenci bardzo się do tego przyłożyli, posiadają farby podzielone na te przeznaczone na cała głowę oraz tylko do pasemek. W dodatku instrukcje obsługi widać, że są specjalnie przystosowane do farbowania na ten specyficzny, bo niebieski kolor, włosy. Razem z modą na szczęście rośnie też świadomość jak prawidłowo stosować takie farby i których producentów najlepiej wybierać. Nie zawsze Ci producenci, którzy wcześniej byli polecani, nadal będą polecani w przypadku tych farb. Niebieski kolor, to jest kolor, który jest nowym wśród farb, a klienci chcą go posiadać na głowie bardzo długo. Wykonanie takiego produktu jest bardzo trudne i nie każdy potrafi wykonać to profesjonalnie. Niektórym firmom wystarczy sam zakup jednego wybranego towaru, a niektóre na szczęście chcą aby klient był zadowolony zakupionej farby i ciągle ją doskonalą.
Z okazji tego, że nastoletnie dziewczynki często chcą robić sobie pasemka, bądź farbować włosy na całej głowie, z okazji wakacji, są przystosowane dla nich osobne farby, które nazywają się szamponetkami. W pewnym sensie jest to farba, bo jednak włosy zmieniają kolor, ale nie jest to trwałe, a kolor często wygląda inaczej niż by się ktoś tego spodziewał. Nie powinno się rozjaśniać włosów nastoletniej dziewczynce i każdy fryzjer na pewno tego będzie odradzał. Doradza się na pewno, aby pozostać ze swoim naturalnym kolorem jak najdłużej a na pewno, aby długo trzymać się z dala od rozjaśniania ich. Jeżeli nastolatka ma ciemno blond włosy, to niebieska szamponetka, może faktycznie wyglądać jak jej granatowa wersja. Przy jaśniejszym blondzie na pewno będzie wyglądać to lepiej. Istnieje prawdopodobieństwo, że taka szamponetka pozostawi po sobie ślad, bowiem ma w swoim składzie produkty farbujące, tak jak ma tez farba. Niekiedy pozostaje jasny przebłysk niebieskiego koloru na jednym z pasemek. Nie ma się w sumie czego obawiać, bo bardzo często po kilku wizytach u fryzjera, gdzie podcinane są końcówki, te włosy bardzo szybko znikają i ich nie widać. Oprócz tego zdarzało się używać bibuły do podobnych zabiegów. Na zwilżone włosy przykłada się bibułę w kolorze niebieskim a ta pozostawia zabarwione włosy. W tym przypadku kolor potrafi zejść nawet razem z deszczem, a już na pewno po pierwszym myciu włosów z użyciem szamponu czy samej odżywki nawilżającej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here