Pieluchomajtki i majtki chłonne dla dorosłych

0
704
Pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych to produkt przeznaczony dla osób dojrzałych w różnym wieku, które zmagają się z problemem inkontynencji, czyli niekontrolowanym oddawaniem moczu albo kału. W zależności od potrzeb i stopnia nasilenia problemu na rynku dostępne są pieluchy dla dorosłych o różnej chłonności i w różnych rozmiarach. W przypadku osób aktywnych alternatywą dla pieluch mogą być majtki chłonne.

Dla kogo przeznaczone są pieluchy dla dorosłych?

Nietrzymanie moczu lub kału to poważny problem, który wywołuje u chorego dyskomfort fizyczny i psychiczny. Może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a przy braku zastosowania odpowiednich środków higienicznych powodować inne nieprzyjemne dolegliwości jak odparzenia i otarcia naskórka. Problem nietrzymania moczu lub kału dotyka przede wszystkim osoby starsze, jednak nie ogranicza się do tej grupy. Borykają się z nim również pacjenci walczący na co dzień z różnymi schorzeniami, w tym także osoby unieruchomione na skutek choroby np. nowotworowej albo w wyniku przebytej operacji.

Pieluchy dla dorosłych, określane też często jako pieluchomajtki albo pampersy dla dorosłych poprawiają komfort życia osób z problemem inkontynencji. Mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Wykonane z odpowiedniego materiału chronią skórę przed odparzeniami i pozwalają jej oddychać. Dostępne są w różnych rozmiarach, co ułatwia ich dopasowanie do pacjentów o różnej posturze i zapobiega bolesnym otarciom oraz uciskom.

Kto może stosować majtki chłonne?

Pieluchy dla dorosłych mogą być stosowane przez osoby mające problem z poruszaniem się lub  całkowicie unieruchomione. Ich zakładanie oraz utrzymanie w odpowiednim miejscu umożliwia pas biodrowy, a w przypadku innych modeli umieszczone z boku rzepy. Taka budowa ułatwia utrzymanie higieny i zmianę pieluchomajtek u osób leżących.

Osoby, które borykają się z nietrzymaniem moczu, ale pozostają aktywne fizycznie, mogą zamiast pieluchomajtek stosować majtki chłonne. Ich zaletą jest to, że przypominają zwykłą bieliznę i są znacznie cieńsze od pieluchy. To pozwala na ich komfortowe noszenie i dopasowanie do kształtu ciała, sprawiając zarazem, że majtki chłonne pozostają niewidoczne pod noszoną na co dzień odzieżą. Taka ochrona sprawia, że osoba z problemem nietrzymania moczu czuje się pewniej i jest doskonale zabezpieczona.

Innymi produktami, które mogą się sprawdzić w opiece nad osobą z problemem inkontynencji, są podkłady higieniczne. Warto korzystać z nich w przypadku pacjentów, u których problem z nietrzymaniem moczu i kału jest bardzo nasilony oraz wtedy, gdy mamy do czynienia z osobą leżącą, u której zachodzi konieczność zmiany pieluchomajtek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here