Rodzaje kształtu twarzy a dobieranie fryzur

0
899
Rodzaje kształtu twarzy a dobieranie fryzur

Wiele kobiet udając się do fryzjera chce, by fryzura pasowała do kształtu twarzy. Wydaje się to naturalne. Z reguły zdają się one na gust i wiedzę fryzjera, który powinien posiadać umiejętności doboru odpowiedniej fryzury. Nie zawsze tak jednak jest, a zdarzyć się może, że gust osoby ścinającej nam włosy znacząco będzie różnić się od wizji, którą my mamy w głowie. By tak się nie stało, warto dobrze wytłumaczyć o jaki dobór fryzury nam chodzi, a nawet pokazać na przykładach dostępnych w gazetach czy internecie. Musimy jednak pamiętać, że fryzura, która dobrze wygląda na jednej osobie, nie musi dać takiego samego efektu na naszej głowie. Często tak się zdarza. Dlaczego? Pomijając fakt, że fryzury, które możemy podziwiać na głowach gwiazd gazet, telewizji czy internetu, są efektem wielogodzinnych stylizacji mistrzów fachu fryzjerskiego, a nierzadko również podrasowania programami graficznymi, musimy pamiętać, że fryzury powinny być dopasowane przede wszystkim do naszego kształtu twarzy. W dalszej mierze także do naszego gustu i stylu życia, jaki prowadzimy.

Skupmy się jednak na rodzajach kształtu twarzy, które możemy spotkać na ulicy. Ideałem jest owal. Taka twarz jest pożądana, bo najłatwiej tu o fryzurę, która w dobry sposób podkreśli rysy twarzy. Do owalu pasuje większość upięć i cięć. Owalna twarz podoba się każdemu i wybór fryzury jest prostszy.

Znaczenie częściej mamy jednak do czynienia z twarzami okrągłymi, które wymagają cięć dających efekt wyszczuplenia. Prostym zabiegiem będzie tutaj wygładzenie, a w krótkich fryzurach wygolenie włosów w najszerszym miejscu twarzy – z reguły na wysokości policzków, a także podniesienie grzywki lub wysokie upięcie, tak by dodać fryzurze smukłości.

Podobny problem występuje w przypadku twarzy kwadratowych. Fryzury do kwadratowej twarzy to takie, które dodadzą miękkości ostrym rysom. By złagodzić kanty takiej twarzy, polecane są wszelkie asymetrie i zaczesywanie włosów na jedną stronę. Odwróci to uwagę od ciężkich, kwadratowych rysów. Sprawdzą się także wszelkie fale i loki, które dadzą ten sam efekt. Warto, by włosy były dłuższe, to także pomoże w wysmukleniu twarzy i doda lekkości.

Innym zgoła typem twarzy jest twarz prostokątna. W tym przypadku, tak jak w innych, należy dążyć do zachowania odpowiednich proporcji. Aby to zrobić, należy dodać prostokątnej twarzy nieco objętości. Można to zrobić za pomocą odpowiedniego wycieniowania lub fal, najlepiej najlepiej na półdługich włosach. W przypadku krótszych fryzur warto postawić na boba, który odpowiednio wystylizowany uczyni twarz nieco szerszą, a o takie efekt nam chodzi.

Delikatne fale i loki sprawdzą się także w przypadku kolejnego z omawianych rysów twarzy, mianowicie twarzy w kształcie serca. Taka twarz jest szersza na wysokości czoła, a węższa na wysokości brody, jednak nieznacznie. By zbliżyć ją do owalu można też mocno wycieniować włosy na tej wysokości.To łatwa do utrzymania, wdzięczna i co za tym idzie często spotykana fryzura.

Twarz trójkątna jest podobna do tej w kształcie serca, ale rysy są tu bardziej ostre, a sama fryzura trudniejsza do ułożenia. Taka twarz potrzebuje zabiegów podobnych do tej w kształcie serca, a więc zmiękczenia rysów na poziomie szczęki. Unikać należy fryzur męskich, które uwidocznią ostre rysy twarzy, mocno zarysowane kości policzkowe i spiczasty podbródek, a także fryzur długich, które dodatkowo wydłużą twarz.

Istnieją także różne podtypy twarzy, podobne do podstawowych, ale różniące się niuansami. Tak jak twarz w kształcie diamentu lub trapezu. Warto poznać swój kształt twarzy, by odpowiednio dobrać do niego fryzurę. Jak to zrobić? Istnieje na to kilka sposobów. Oczywiście najprościej wybrać się na wizytę u specjalisty, zajmującego się stylizacją fryzur. Równie dobrze można jednak samemu określić kształt twarzy. Można to zrobić na podstawie swojego zdjęcia, na którym zaznaczymy nasz kontur twarzy i porównujemy go z innymi. Jeśli nie mamy zdjęcia, możemy spróbować określić swoje rysy twarzy na podstawie własnego odbicia w lustrze. Ważne, by w takim wypadku odgarnąć włosy do tyłu, by jak najlepiej widzieć własną twarz. Przydatny może być także centymetr krawiecki lub inna miara. Za jego pomocą możemy zmierzyć newralgiczne miejsca takie jak czoło, policzki, żuchwa i dzięki temu zmierzyć geometrię naszej twarzy. Naprawdę warto to zrobić, by móc cieszyć się swoim dobrym wyglądem i lepiej się czuć. Wszak udowodniono naukowo, że gdy lepiej czujemy się w swoim ciele, mamy więcej energii do codziennych wyzwań i lepsze samopoczucie. Geometria twarz jest jednym z elementów, dzięki którym możemy poznać i określić swój własny styl. Na koniec warto dodać, że poznanie kształtu twarzy to warta zrobienia rzecz zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ci ostatni na szczęście w dzisiejszych czasach coraz chętniej interesują się estetyką swojego wyglądu i sięgają po rozwiązania, dzięki którym mogą lepiej wyglądać. W tym przypadku fryzury. To dobrze, bo każdy z nas przedstawia jakiś typ urody, a mając odpowiednią wiedzę z łatwością możemy go podkreślić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here