Silikonowy żwirek dla kota – co warto o nim wiedzieć?

0
534
Żwirek silikonowy dla kota

Każdy opiekun domowego kota stanął lub stanie przed zadaniem wyboru żwirku najbardziej odpowiedniego dla pupila.  Te występują w różnych formach i produkowane są z różnych materiałów. Wśród nich, szczególną trwałością wykazują się żwirki silikonowe. Wyglądem przypominają szkło lub przezroczyste czy półprzezroczyste kamyki, a w dotyku miękki plastik. Jakie mają właściwości i dlaczego warto je wypróbować?

Dlaczego żwirek?

Żwirek dla kota to element podstawowej wyprawki.  Rynek oferuje szeroki wybór substancji chłonnych.  Początkujący właściciele kotów zaczynają czasem od zwykłego piasku, jednak w domu nie jest on dobrym rozwiązaniem. Przy stosowaniu naturalnego podłoża trudno utrzymać kuwetę w czystości, a ograniczenie nieprzyjemnych zapachów jest niemożliwe. Tu z pomocą przychodzą producenci żwirków, również silikonowych, które wyróżniają się spośród innych:

  • wysoką chłonnością (wymieniać można go nawet raz na 2 – 3 tygodnie)
  • skuteczną neutralizacją przykrych zapachów
  • wydajnością

Żwirek silikonowy dla kota nie przyczepia się do sierści, więc stosowanie go w kuwetach pozwala na uniknięcie roznoszenia go po domu.

Żwirek silikonowy dostosowany do potrzeb

Koty bywają wybredne, a doświadczeni producenci i sprzedawcy akcesoriów dobrze o tym wiedzą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom futrzanych klientów, oferują żwirki dla kotów, w różnych zapachach, gramaturach i wielkości opakowań, również zaspokajających potrzeby hodowli czy przytułków dla tych sympatycznych zwierzaków.  Podłoża zapachowe nie tylko neutralizują kocie aromaty, ale zastępują je owocowymi lub kwiatowymi, jak woń jabłka czy lawendy. Z myślą o kotach, które nie lubią dodatków zapachowych, wyprodukowano też te neutralne, które w niczym nie ustępują aromatyzowanym – zachowują w pełni funkcje chłonne i neutralizujące przykre zapachy. Dostępne są w różnych wielkościach opakowań, od pięciolitrowych, zaspokajających potrzeby domowych mruczków, aż po opakowania hurtowe o pojemności aż szesnastu litrów, które sprawdzą się w hodowlach, przytułkach czy domach tymczasowych, gdzie trzeba obsłużyć większą liczbę zwierzaków.

Kuweta – podstawa zdrowia kota

Mruczki słyną ze skłonności do chorób układu moczowego, dlatego też wybór odpowiedniego żwirku to nie tylko komfort opiekunów, ale i zdrowie samego zwierzaka.  Żwirek silikonowy dla kota jest lubiany przez te zwierzaki, a jego stosowanie nie tylko daje komfort opiekunom, ale, dzięki właściwościom antybakteryjnym, także zdrowie domowemu pupilowi.   Poza wszystkimi wymienionymi wyżej walorami posiada jeszcze jeden – nie pyli, więc jest przyjazny osobom cierpiącym na dolegliwości układu oddechowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here