Szampon do siwych włosów

0
1474
Szampon do siwych włosów

Najczęstszym sposobem dbania o włosów jest zmiana szamponu. Dzieje się to, dlatego, że spora część osób nie ma czasu lub ochoty na wykonywanie dodatkowych czynności z nimi związanych. Prawdą jest, że zmiana szamponu w sprawie włosów, to często duży pierwszy krok, który czasami ciągnie za sobą te kolejne. Bardzo często mężczyźni zastanawiają się czy istnieje coś takiego jak szampon do siwych włosów. Pytanie takie rodzi im się w głowach, gdy po kilku siwych włosach, na głowie pojawia się ich jeszcze więcej i ich liczba znacznie zaczyna rosnąć. Istnieje jak najbardziej taki szampon i bardzo łatwo można go znaleźć. W każdym sklepie z szamponami, wystarczy podejść do działu męskiego, a tam znajduje się kilka ofert szamponów do siwych włosów. Takie szampony są kierowane głównie do mężczyzn, którzy posiadają ciemne włosy, bo wiadomo, że na tych siwe się najłatwiej odbijają. W dodatku szampon ten zawiera w sobie substancje koloryzujące na właśnie ciemne barwy, działa on trochę na zasadzie szamponetki. Są to mini szampony, które używa się do farbowania włosów, zamiast farby do włosów, kolor utrzymuje się bardzo krótko i zmywa się wraz z myciem głowy, jednak nie niszczą one włosów tak jak farby. Dlatego mężczyźni, którzy nie chcą farbować włosów i ich niszczyć mogą jak najbardziej stosować taki szampon na co dzień. W dodatku zapobiega, taki szampon, wypadaniu włosów, co jest też częstą przypadłością wśród Panów.
Oprócz takiego szamponu, istnieje też taki, który działa całkowicie odwrotnie, zazwyczaj korzystają z niego kobiety. Szampon ten nazywa się raczej szamponem do włosów rozjaśnionych i siwych. Zazwyczaj przyjmuje on kolor niebieski bądź fioletowy i taki też długo pozostaje po nałożeniu. przy włosach blond, jego stosowanie, co drugie mycie głowy, pomaga utrzymać zimny blond na głowie albo nawet kolor siwy. Bardzo ważne jest uważne stosowanie szamponu, ponieważ zbyt długie trzymanie go na głowie lub zbyt częste stosowanie może nawet doprowadzić go tego, że na głowie pojawią się niebieskie pasemka. Dlatego warto na początek używać szampon raz na tydzień i nie trzymać go na głowie dłużej niż trzy do pięciu minut. W zależności od jakości szamponu efekt może być różny. Tutaj warto podczas wizyty u fryzjera, dopytać jaki szampon do siwych włosów on proponuje, ponieważ taka osoba, bardzo dobrze zna już nasze włosy. Każde włosy też inaczej reagują na ewentualne barwniki lub ściągacze żółtego koloru. Taki fryzjer prawdopodobnie ma taki szampon na miejscu, który spokojnie można zakupić wychodząc z salonu, albo otrzyma się od niego próbkę. W razie zadowolenia warto wrócić i zakupić cały dostępny produkt, aby móc w całości z niego korzystać. Oczywiście ważnym też jest, aby słuchać uważniej wskazówek i się do nich w pełni odnosić, ponieważ w tym przypadku minuta może mieć znaczenie. Mogą niestety pojawić się niebieskie bądź fioletowe przebarwienia, dlatego czasami warto nakładać szampon tylko na kilka pasem włosów. Na lekko zwilżone włosy warto nałożyć trochę szamponu, po czym je spłukać. W ten sposób można zniwelować żółty kolor w jednym obszarze nie ryzykując, że całość głowy będzie fioletowa, jest to bardzo popularny i bezpieczny zabieg wśród takowych operacji.
Na szczęście na rynku jest dostępnych bardzo wiele szamponów do włosów siwych czy rozjaśnionych na blond. Reklamowane produkty nie często różnią się od tych, które stoją na półkach w sklepach. Ich ceny na szczęście nie są tymi najwyższymi, ponieważ te produkty są przeznaczone do stosowania codziennego. Aby ich używanie miało jakiś większy efekt to należy stosować te produkty, w przypadku mężczyzn praktycznie codziennie, a w przypadku kobiet najlepiej raz w tygodniu. Można rzec, że jest to kwestią bardzo indywidualną, dlatego przyda się spora ilość poradników, gdzie w internecie w ogóle ich nie brakuje. Oprócz tego kontakt z fryzjerem również jest wskazany, w dodatku podczas każdej wizyty u fryzjera warto zasypywać go masą pytań o własne włosy, na pewno na nie odpowie. W razie niezadowolenia z jakiegokolwiek produktu, warto poczytać jego skład i zapamiętać i zmienić szybko produkt. Często się okazuje, że wyeliminowanie jednego składnika powoduje znaczną zmianę w stosowaniu danego szamponu. Jeżeli chodzi o Panów, często się martwią, że taki szampon może zmienić ich kolor włosów, a na opakowań widać informację, że ten szampon reaguje tylko na włosy siwe. Prawda, że ciężko w to uwierzyć, dlatego warto to skonsultować lub ograniczyć używanie szamponu, do co drugiego, bądź co trzeciego mycia głowy. W ten sposób można uniknąć ewentualnego szoku wywołanego zmianą koloru włosów na głowie. W dodatku należy też uważać na te fioletowe szampony, które mają właśnie powodować szary kolor, bo częste korzystanie może zabarwić włosy na fiolet lub niebieski. Radzi się aby używać szampon w miarę jak najrzadziej bądź tylko na wybrane kosmyki włosów. W przypadku tego szamponu, dodatkowo trzeba wzmacniać włosy odżywką nawilżającą, gdyż ten bardzo często i bardzo mocno wysusza włosy, które już są osłabione rozjaśniaczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here