Szybka akcja i zagadki

0
706
Szybka akcja i zagadki

Książki kryminalne zawsze są na topie. Chociażby nie wiadomo co się działo, tego typu książki zawsze będą cieszyły się dużym wzięciem. Na szczęście pod tym względem autorzy nie są w stanie nikogo zawieść. Na rynku mamy wiele książek o takiej tematyce – zarówno, jeżeli chodzi o naszych rodzimych twórców, jak również tych zagranicznych. Jakie ciekawe propozycje kryminalne można znaleźć na rynku w ostatnim czasie?

„Służąca”

Alicja Sinicka ma w swoim dorobku książki kryminalne. Teraz zaskakuje kolejną propozycją, dostępną na https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Kryminal-2156.html, która na pewno spodoba się wszystkim fanom tej tematyki. Główną bohaterką jest Julia, która od zawsze ma pewne marzenie – własna firma sprzątająca. Jak na razie dziewczyna sama sprząta i odkłada każdy grosz na realizację marzeń. Dziewczyna trafia do nowego domu, który już od progu wydaje jej się dość specyficzny. Mikołaj – prawnik, w średnim wieku, jest zakochany w czasach średniowiecznych, a jego żona – Maria we wszystkim przyklaskuje mężowi. Czasem aż do przesady. Jej nowi pracodawcy chcą, aby Julia zrezygnowała z innych zleceń i czas poświęciła tylko im, na co dziewczyna absolutnie się nie zgadza. Mikołaj z żoną postanawiają zmusić ją do tego podstępem. Julia zmuszona jest do zamieszkania w pokoju na poddaszu, gdzie w starej szafie znajduje ubrania, które chyba należały do jej poprzedniczki. Do tego w pokoju można znaleźć inne ślady, które sugerują Julii, że właśnie rozpoczął się najgorszy okres w jej życiu. Czy uda jej się wyjść z tego cało?

„Chłopiec z lasu”

Książki kryminalne i Harlan Coben? To oczywisty i niezaprzeczalny fakt, który zwiastuje naprawdę dobrą lekturę. 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain w New Jersey zostaje odnaleziony mały chłopiec, który nie wie skąd się wziął. Maluch dobrze rozumie po angielsku, ale sam nic nie mówi. Władze nie są w stanie odnaleźć nikogo, kto byłby związany z chłopcem. Mija trzydzieści lat. Wilde do dzisiaj nie wie skąd się wziął, ale swoje życie już w miarę ułożył. Pewnego dnia zgłasza się do niego osoba z przeszłości, która wierzy, że tylko Wilde jest w stanie pomóc ze względu na swoją historię. Zaginęła młoda dziewczyna, ale nikt się tym nie przejmuje. Nawet jej własny ojciec. Znajomy Wilde’a jest przekonany, że dziewczynie grozi niebezpieczeństwo, ale nie jest w stanie jej odnaleźć. Bohater godzi się na pomoc, ponieważ czuje, że zaginiona jest takim samym wyrzutkiem jak on. W tym celu Wilde będzie musiał zbadać wszystkie tropy, które prowadzą do miejsc, gdzie ukrywane są mroczne tajemnice władz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here