Wodoodporny tusz do rzęs

0
1486
Wodoodporny tusz do rzęs

Prawie każda kobieta się maluje, w prawie każdym wieku. Zdarza się, że nastolatki sięgają dosyć szybko po kosmetyki, co jest w sumie bardzo naturalne i bardzo normalne. W wieku dojrzewania ich skóra się zmienia, czasami więc pojawiają się liczne niedoskonałości. Wtedy taka nastolatka koniecznie chce je zakryć korektorem, pudrem bądź podkładem. Warto aby obok niej była osoba dorosła, która wskaże jak poprawnie to wszystko wykonać. W kolejnym etapie rozwoju, w życiu dorosłym czy jeszcze późniejszym kobiety nadal się malują. Czasami jest to więcej makijażu, często objawia się też brak tego makijażu lub nawet same pojedyncze produkty są używane.
Bardzo często kobiety, aby wyglądać naturalnie, zwłaszcza w pracy i nie przesadzać z makijażem, nakładają go odrobinę. Podstawą takiego makijażu jest podkład, puder i tusz do rzęs. Największym problem z tego całego zestawu jest właśnie tusz do rzęs. Każda kobieta chciałabym mieć w swoim posiadaniu tusz wodoodporny. Niestety bardzo ciężko go czasami zdobyć, a nawet zdarza się, że producent ma na myśli coś innego niż klientka. Na niektórych tuszach do rzęs jest wyraźnie napisane, że jest on wodoodporny i należy zmywać go specjalnym balsamem. Pierwsze próby w domu potwierdzają tę teorię, jednak problem pojawia się po nałożeniu całego makijażu i spędzeniu wieczoru w ciepłym klubie lub restauracji. Niestety na powiekach górnych i na górze policzków często odciskają się małe kropki, które z czasem wyglądają jak cienie pod oczami lub nad. Jest to spowodowane właśnie tuszem, którzy rzekomo jest wodoodporny. Odporny na wodę na pewno on jest, co było sprawdzane wcześniej, jednak w kontakcie z podkładem, który ma się na skórze, wszystko się zmienia. Podkład ma trochę strukturę balsamiczną, po rozgrzaniu go na ciele i w ciepłym pomieszczeniu, wszystko to sprawia, że tusz się powoli rozpuszcza. To jest trochę podobne do zmywania makijażu balsamem. Wtedy niestety odciska się on na reszcie ciała. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na tusze do rzęs. Na pewno najlepszym, ale nie najtańszym sposobem będzie testowanie tuszy. Najłatwiejszym jednak sposobem jest opisanie tej sytuacji Pani w drogerii, taka osoba na pewno będzie znała się na takich tuszach i bez problemu dobierze dla danej osoby ten odpowiedni.
Tusze wodoodporne na pewno spełniają swoją podstawową funkcję i pomagają przeżyć dzień nawet w deszczu. Wymagają one specjalnego żelu bądź balsamu, aby móc go zmyć, inaczej w kontakcie ze zwykłym tonikiem może to tylko podrażnić oko. Takie tusze są dostępne w prawie każdej drogerii, w różnych cenach, więc dostępne są dla każdej osoby, w każdym wieku. W większości tusze, jak i większość kosmetyków, są antyalergiczne, więc również zwiększa to grono odbiorców. Dodatkowo szczoteczki, do tuszowania rzęs również są bardzo zróżnicowane, a jeżeli dobrze się trafi to można nawet zakupić tusz, który nie będzie odciskał się na powiekach w kontakcie z podkładem. Według obserwacji niektórych blogerek wynika, że te tusze, które się odciskają, należą do tych najtańszych, ale te w średniej cenie już się dobrze sprawdzają. Jako, że tusz do rzęs jest używany często, ale należy do tych wydajnych produktów, warto w niego zainwestować. W dodatku w wielu drogeriach zdarzają się promocje, podczas których warto kupować podwójnie kosmetyki, które najczęściej się zużywa.
Wodoodporny tusz do rzęs również sprawdza się na basenach, bardzo ważne jest aby starać się nie trzeć oczu, bo mimo wszystko działania mechaniczne mają ogromny wpływ na te chemiczne substancje. Jeżeli pociera się wtedy oczy, to niestety, ale taki tusz może łatwo zejść z oka lub go całkowicie rozmyć. Kobietom w wielu przypadkach taki tusz się przydaje, kiedyś z każdą jedną łzą, leciał czarny tusz, a teraz można przynajmniej ukryć smutek czy wzruszenie, jedna łza już nie będzie zdradzona tuszem. W dodatku taki tusz, kiedy spływał po poliku razem ze łzą, pozostawiał ciężko zmywalny ślad i często kończyło się to zmywaniem całego makijażu. Podczas oglądania romantycznego filmu w kinie, kiedy kobieta się wzruszyła a miała na rzęsach tusz, bardzo często były widoczne czarne ślady na policzkach. Oczywiście oznaczały one, że kobieta się wzruszyła i najzwyczajniej się popłakała, teraz na szczęście można to ukryć.
W takim razie kupno tuszu wodoodpornego nie jest jednoznaczne z celnym zakupem. Niestety taki tusz często odbija się na podkładzie i najzwyczajniej nie współgra z tymi podkładami, które są bardziej tłuste od standardowych. Najlepiej w takim wypadku udać się do drogerii z własnym podkładem i poprosić o radę przy zakupach. Na pewno lepiej sprawdzają się tusze z górnej półki oraz z tej średniej. Mimo wszystko warto poczytać opinii znanych osób, które na sobie testują dany kosmetyk. Wbrew pozorom często można spotkać wiarygodne źródła informacji nawet wśród celebrytów. W naszych czasach tusze są już lepszej jakości niż 15 lat temu, za co można być wdzięcznym, ale te idealne, które nigdy nie odcisną się na twarzy, będą w bardzo wysokim przedziale cenowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here