Wózki dziecięce – jako podstawowy element wyprawki dziecięcej

0
1250
rodzaje wózków dla dzieci

Wózek stanowi pierwszy pojazd dziecka. Dla większości rodziców wybór odpowiedniego wózka nie jest prosty. Nie wiedzą na co zwrócić uwagę i jaki wózek wybrać. Obecnie na rynku jest wiele modeli, a każdy producent gwarantuje, że jego wózek jest najlepszy dla malucha. Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru wózka dla niemowlaka?

Wózek dziecięcy zawsze powinien być dobrany do potrzeb niemowlaka, stylu życia rodziny i warunków otoczenia. Dzięki niemu życie rodziców jest łatwiejsze.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wózek głęboki, taki wózek z gondolą jest pierwszym pojazdem niemowlaka. Dziecko korzysta z niego przez około 6-8 miesięcy. Wybierając taki rodzaj wózka, zwróćmy uwagę na możliwość regulacji dna oraz na to czy wózek posiada pasy bezpieczeństwa. Na początku niemowlę każdy spacer odbywa w pozycji leżącej, gdy dziecko stanie się już bardziej ciekawe świata, który je otacza, dzięki regulacji będziemy mogli przewozić dziecko w pozycji półleżącej lub siedzącej.

Wózki dziecięce - czym się różnią?

Wielkość gondoli powinna wynosić 70-80 centymetrów długości. Nie można wybierać gondoli ‚na styk’, ponieważ jak przyjdzie zima, a maluch będzie ubrany w grubsze ubranka może mieć problemy ze swobodnymi ruchami. Przed zakupem gondoli sprawdźmy, czy ta którą wybraliśmy ma zdejmowaną tapicerkę. Jest to istotne, ponieważ jak będziemy chcieli ją wyprać to nie będzie problemu. Pomocne są również uchwyty, które są w niektórych modelach gondoli. Dzięki nim jesteśmy w stanie przenieść gondolę w inne miejsce.

Wózek wielofunkcyjny, jest to bardzo praktyczny zestaw, składający się z nosidełka, wózka głębokiego i spacerówki. Cena może jest wyższa, ale mamy 3 produkty w jednym. Co i tak jest korzystne finansowo. Spacerówki dostępne w zestawie zazwyczaj są wygodne i mają odpowiedni rozmiar. Idealnie sprawdzają się, jako pierwszy pojazd siedzący dla malucha.

Z wózka wielofunkcyjnego mogą korzystać dzieci od 1,5 roku do 2 lat. Po tym czasie spacerówka może okazać się za małym wózkiem i należy go wymienić.

Wózek z fotelikiem samochodowym, takie foteliki sprawdzają się w przypadku przenoszenia w nich dzieci, których waga nie przekroczyła 13 kilogramów. Przed zakupem takiego wózka, należy sprawdzić, czy fotelik który jest dołączony do wózka, będzie pasował do naszego samochodu.

Przeczytaj też: http://www.sfora.pl/wozki-dzieciece-akcesoria-ktore-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here