Wybieramy pupila dla naszego dziecka

0
577
pies pupil dla dziecka
fot. Pixabay.com

MatDo zakupu pierwszego pupila dla naszego dziecka powinniśmy się dobrze przygotować. Im więcej na temat domowych zwierząt dowiemy się wcześniej, tym lepiej dla nas. Zapraszamy więc do przeczytania naszego krótkiego poradnika, w którym podpowiadamy, na jakie zwierzę dla malucha się zdecydować.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jakie-zwierzatko-wybrac-dla-dziecka/

Pies lub kot dla malucha

Psy i koty do zdecydowanie najpopularniejsze domowe zwierzęta. Który gatunek więc wybrać spośród tych dwóch? Jeśli chodzi o koty, to dają one dziecku bardzo dużo radości i pozytywnej energii. Zwłaszcza, że koty dają się głaskać i przytulać. Dziecko naprawdę dużo zyskuje na kontakcie z kotem. Poza tym maluch nie raz musi się sporo nabiegać, aby pogłaskać pupila, także dodatkowo fundujemy mu również sporą porcję ruchu i aktywności fizycznej. Kot nauczy dziecko okazywania uczyć, odczuwania miłości, przywiązania i cierpliwości. Zwłaszcza, że każdy kot to indywidualista i nie zawsze będzie postępować tak, jak oczekuje tego dziecko. Z kolei od nas kot nie wymaga zbyt wiele zaangażowania. Przygotowanie kuwety i regularne karmienie to to, co musimy dać kotu przede wszystkim.

Natomiast według naukowców dzieci wychowane wśród psów są bardziej odporne, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Od małego uczą się przywiązania, miłości, zaufania i akceptacji. Dzięki obecności psa w jego życiu dziecko szybko uczy się również wrażliwości i empatii. U jedynaków posiadanie psa znacznie zmniejsza poczucie osamotnienia. Warto więc wziąć to pod uwagę, jeśli macie tylko jedno dziecko.

Jakie jeszcze zwierzę będzie dobre dla dziecka?

Oczywiście, na psach i kotach się nie kończy. Jeśli uważasz, że to dla Ciebie zbyt obciążający obowiązek i wolisz wybrać mniej wymagającego pupila, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić dziecku na przykład chomika. Chomik jest towarzyszem, który również może dać dziecku wiele satysfakcji i radości. Wprawdzie trudno go przytulić, ale karmienie, czyszczenie klatki, obserwowanie codziennych aktywności tego zwierzątka bywa dla dzieci  bardzo zajmujące.

Zobacz też: http://www.sfora.pl/remont-mieszkania-i-jego-najwazniejsze-etapy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here