Żylaki – nieestetyczny problem na naszych nogach

0
839
w jaki sposób pozbyć się żylaków?
fot. Pexels.com

Statystycznie na żylaki cierpi co czwarty dorosły człowiek. Nieestetyczne pajączki żylne i obrzęknięta skóra na nogach mogą wywoływać niemały dyskomfort fizyczny i psychiczny. Jak skutecznie pozbyć się żylaków? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/zylaki-objawy-leczenie-porady/

Problem z żylakami na nogach

Żylaki pojawiają się na nogach, gdy krew w żyłach zaczyna nieprawidłowo płynąć po ciele. Objawiają się niebieskawymi opuchniętymi wybrzuszeniami na powierzchni skóry – żyły są nabrzmiałe, wybrzuszone i poskręcane. Wczesne stadium żylaków nie daje żadnych objawów poza nieestetycznymi pajączkami. Nieleczone mogą prowadzić do bolesnych obrzęków nóg, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. W najcięższym przypadku żylaki są w stanie pękać, tworząc owrzodzenia. 

Jak wyleczyć żylaki?

Łagodne żylaki nie muszą być leczone. Usuwa je się najczęściej ze względów estetycznych. Jeśli jednak zaczynają dokuczać niepokojące objawy takie jak spora opuchlizna i ból, należy zgłosić się z problemem do lekarza. Pierwszym krokiem do walki z żylakami powinno być wykonanie badania ultrasonograficznego żył. Na jego podstawie można ocenić stan żył i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się widocznych żylaków jest zabieg operacyjny. Jest on wykonywany laserem wydobywającym niebieskie światło, które sprawnie likwiduje nieestetycznie wyglądające żyły. Żylaków można się również pozbyć metodą podwiązywania i wyciągania żył. Podczas zabiegu wykonuje się nacięcie w okolicach żylaka – od strony pachwiny i dalszej części nogi. Za pomocą małego drucika wyciąga się dotknięta schorzeniem żyłę. Warunkiem powodzenia zabiegu jest noszenie uciskowych pończoch przez okres trzech tygodni. Skleroterapia to kolejny skuteczny sposób na rozprawienie się z niechcianymi żylakami. W ramach zabiegu do schorowanych żył wstrzykuje się chemiczną substancję powodującą zabliźnienie się żylaków. Aby na stałe się ich pozbyć, czynność trzeba będzie najprawdopodobniej powtórzyć.

Zobacz także: http://www.sfora.pl/najwazniejsze-informacje-o-implantach-dentystycznych/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here