Przedłużone rzęsy

0
1618
Przemyślana zmiana fryzury.

Prawidłowo przedłużone rzęsy u każdej kobiety dodają jej nie tylko kobiecości, ale także podkreślają piękno jej urody przez cały miesiąc. O takie przedłużone rzęsy trzeba wyjątkowo i systematycznie dbać. Aby były one trwałe, długo się trzymały i służyły nam przez cały okres potrzebna jest do tego wiedza jak się nimi posługiwać i co robić, aby efekt był zadowalający i skuteczny na dłuższy czas.
Przedłużone rzęsy – co to tak naprawdę jest?
Do wyboru zazwyczaj mamy przedłużenie rzęs lub przyczepianie rzęs – są to zatem dwa odmienne tematy. Na przykład przyczepiane rzęsy są to zazwyczaj różnego rodzaju przyczepiane do własnych powiek tak zwane ,,wachlarze” albo mogą być to także tak zwane „kępki rzęs”, lecz trzymają już nie miesiąc, a tylko około czterdzieści osiem godzin. Są widoczne one u innych kobiet, że samodzielnie przykleili je sobie przed lustrem, ponieważ można je z łatwością przykleić samemu. Wszystkie przyczepione czy doklejone rzęsy zazwyczaj nie są miękkie i delikatne w dotyku, raczej bardziej twarde i usztywnione. Natomiast przedłużone rzęsy  trzymają się na naszych powiekach długi czas, około miesiąca. Zabieg ten polega na tym, że kosmetyczka przykleja inne rzęsy do naszych naturalnych rzęs, kosmetyczka starannie rozmieszcza każdą rzęsę osobno i po takim zabiegu rzęsy wyglądają o wiele bardziej naturalnie i estetycznie, rzadko nawet z bliska można powiedzieć, że ktoś ma „sztuczne rzęsy”, ponieważ te przedłużone rzęsy są to naturalne włosy zazwyczaj z takich zwierząt jak norki, ponieważ są bardzo delikatne oraz miękkie. Trzymają około miesiąca, zależy to najbardziej od pacjentki czy stosowała zasad, które przekazała jej kosmetyczka co powinna, a czego nie powinna robić, na co najbardziej uważać.

O co zadbać?
Wszelkie sztuczne rzęsy przykleja się specjalnym do takiego typu kuracji specjalnym klejem do przyklejania rzęs. Ważne są wszystkie naturalne czynniki, które przez najbliższe godziny traktują nasz klej od nałożenia sztucznych rzęs. Najważniejszy jest jak najdalszy kontakt z wodą, czyli na pewno nie można ich moczyć! Ponieważ trzyma je specjalny klej. Od jego jakości, a także od tego w jaki sposób traktowany jest przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny od nałożenia bardzo wiele zależy. Nie można ich zatem za dużo moczyć, przesiadywać w ciepłych pomieszczeniach, przebywać w różnych zaparowanych miejscach, ani stosować gorącej wody podczas mycia. W tym czasie najlepiej nie powinno się myć w ogóle twarzy. Najlepszym sposobem w tym wypadku są dobre kosmetyki, które usuwają nagromadzony brud, makijaż z naszej twarzy i nie potrzebują do tego wody. Nie możemy również dotykać nimi okolic oczu, a w szczególności naszych rzęs, ani przyrządzać innego rodzaju makijażu naszych rzęs. Muszą one odpocząć, wyschnąć do końca od zamieszczonego na nich specjalnego kleju – jest on w tym przypadku najważniejszy musi on stwardnieć oraz zostać dobrze utrwalony. Nie jest także dobrze w tym czasie używać zalotki, czy pocierać nasze oczy lub w ogóle je dotykać. Do mycia twarzy nie należy używać innych kosmetyków, które są bardzo tłuste, co nie służy to żadnym klejom.
W jaki sposób zadbać o przedłużone rzęsy?
Przedłużone rzęsy nie są aż tak bardzo wymagające podczas ich pielęgnacji. Należy je na przykład nie często przeczesywać szczoteczka do rzęs, a wystarczy tylko raz dziennie, najlepiej codziennie rano i należy o tym pamiętać, daje to efekt taki iż potem one nie są poklejone i nie sklejają się. Może to być nawet nasza szczoteczka do zębów, czy inna szczoteczka od zwykłego tuszu do rzęs, lecz musi ona zostać bardzo dokładnie umyta, najlepiej w gorącej wodzie oraz zdezynfekowana.

Jaki makijaż na przedłużone rzęsy?
Kiedy już na pewno wiemy, że klej na naszych powiekach już się wysuszył, możemy w takim przypadku zrobić sobie makijaż. Nie jest wskazane w makijażu oczu stosować tuszów do rzęs, ponieważ mają one takie składniki, po których klej się rozpuszcza oraz mogą także wypaść rzęsy. Możemy również użyć takich tuszów, które są specjalnie zrobione do doklejanych rzęs, jednak po części obciąż i trudniej otrzymać im się na tym samym miejscu. Ponadto podczas demakijażu oczu również ich tarcie nie jest najlepszym sposobem. Przedłużone rzęsy  zazwyczaj wyglądają już na tyle pięknie i profesjonalnie, że nie trzeba ich malować innym tuszem do rzęs, ale możemy zastosować oczywiście kredki do oczu, czy różne cienie.
Demakijaż na sztuczne, przedłużone rzęsy
Podczas, gdy wybieramy kosmetyki do demakijażu, to musimy dokładnie spojrzeć na ich skład na opakowaniu produktu i wybrać takie, które nie zawierają żadnych olejków – nie mogą być tłuste!. Jeśli do demakijażu został użyty jednak tłusty krem, lub inny tłusty olejek, na przykład olej kokosowy, to nie nadają się już one do tego celu. Najlepszym sposobem do demakijażu jest płyn micelarny, albo i nawet zwykłe mydło. Bardzo ważne podczas demakijażu jest aby nie moczyć rzęs. Dlatego najlepiej jest zastosować pałeczkę, która dokładnie oczyści brzegi powiek i rzęsy zatem się nam nie zmoczą. Dobrym sposobem jest także jest także gąbka do makijażu w kształcie jajka.
Wszystkie rzeczy oraz przedmioty, które używamy do tego typu zadania muszą być starannie umyte i wyczyszczone. Można je myć i proponowany jest alkohol lub też woda utleniona. Lecz najbezpieczniejszym sposobem na ich umycie jest raczej ciepła woda z jakimś bardzo delikatnym produktem do czyszczenia.

Pielęgnacja przedłużonych rzęs i czas trwania.
Dużo kobiet podczas czytania ulotki na temat pielęgnacji sztucznych rzęs łapie się za głowę. Jest opisane na niej bardzo dużo w szczególności różnych, ważnych zasad, może się to zatem wydawać przerażające, ale wszystkie zasady zajmują na prawdę bardzo mało czasu, bo dziennie zaledwie kilka sekund. Nie trzeba ich już tuszować, dzięki czemu nawet makijaż zajmuje już mniej czasu. Profesjonalnie wykonane przedłużone rzęsy jest to nie tylko oszczędność, ale również piękniejszy wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here