5 kroków w kierunku zadbanej cery. Zobacz, o czym musisz pamiętać!

0
2116
5 kroków w kierunku zadbanej cery. Zobacz, o czym musisz pamiętać!

Chcesz wyglądać atrakcyjnie i czuć się piękna? Zatroszcz się więc przede wszystkim o swoją cerę. Nawet najbardziej kryjący makijaż nie zamaskuje zaniedbanych niedoskonałości. O czym powinnaś pamiętać, aby skóra twarzy prezentowała się nieskazitelnie? Oto kilka wskazówek na drodze do ładnie wyglądającej cery.

Zadbana cera to taka, która jest:

  • dobrze nawilżona, a co za tym idzie – pozbawiona suchych skórek i idealnie napięta,
  • wolna od niedoskonałości, np. zaskórników czy pryszczy,
  • rozjaśniona i promienna, a nie szara i zmęczona.

Choć na stan twojej skóry wpływa wiele czynników niezależnych od ciebie, sporo zależy od tego, jak ją traktujesz. Zobacz, jak możesz sobie pomóc.

1) Zdrowa dieta = zdrowa skóra

Jesteś tym, co jesz. Choć to wielokrotnie powtarzany frazes, w tym powiedzeniu jest wiele prawdy. Niezdrowa dieta, bogata w wysoko przetworzone pokarmy, pełne soli, cukrów prostych i chemicznych dodatków nie służy twojej cerze. Zastąp więc śmieciowe jedzenie tym zdrowym. Niech twoja dieta stanie się bogata w warzywa (zwłaszcza nieprzetworzone) oraz owoce. Ogranicz też spożycie soli i cukru, a zobaczysz różnicę.

2) Nawilżaj od wewnątrz

Równie istotne jak zdrowa dieta jest właściwe nawodnienie organizmu. Nasze ciało składa się w większości z wody, a jej ubytki należy regularnie uzupełniać. Twoja skóra odwdzięczy się znacznie lepszym nawilżeniem, a co za tym idzie – napięciem oraz promiennym wyglądem. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, powinnaś sobie dostarczyć średnio ok. 1,5 l płynów (choć jest to uzależnione m.in. od masy ciała oraz trybu życia).

3) Oczyszczenie to podstawa

Powodem, dla którego na cerze pojawiają się rozmaite niedoskonałości, bardzo często jest „zapchanie się” porów. Ale dlaczego skóra się zapycha? Nierzadko jest to wynik jej nieprawidłowego oczyszczenia. Nadmiar martwego naskórka, resztki kosmetyków – tak możesz poważnie zaszkodzić swojej cerze. Upewnij się więc, że precyzyjnie oczyszczasz twarz. Rano i wieczorem warto ją dokładnie umyć z wykorzystaniem żelu/pianki lub podobnego produktu. Nie zapomnij również o peelingu – enzymatycznym lub mechanicznym. Powinnaś go wykonać średnio 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu skóra nie będzie poszarzała i zyska na gładkości.

4) Odżywiaj regularnie

Oczyszczenie to tylko pierwszy element pielęgnacji. Równie ważne są produkty, które nałożysz na osuszoną już cerę. Nie zapomnij stonizować skóry (np. przy pomocy naturalnego hydrolatu), a następnie zaaplikować właściwego kremu lub olejku pielęgnacyjnego. Pomoże to utrzymać nawilżenie i odżywi skórę od zewnątrz. Na noc warto raz na jakiś czas nałożyć też maskę regenerującą lub podobne kosmetyki dedykowane twojemu typowi skóry.

5) Wybieraj kosmetyki, które wspierają pielęgnację

Świadomie wybieraj kosmetyki kolorowe. Zwróć uwagę na markę oraz skład produktów. Im krótszy, tym większa pewność, co znajduje się w podkładzie czy korektorze. Z uwagi na swój krótki skład oparty o naturalne produkty coraz częściej wybierane są kosmetyki mineralne, oferowane m.in. przez polską markę Annabelle Minerals. Przykładowo w podkładzie znajdują się tylko 4 składniki mineralne, które mogą pozytywnie wspierać codzienną pielęgnację.

Pamiętaj, że kosmetyki mineralne pozwalają ci wykonać niemal cały makijaż – od wyrównania kolorytu cery aż po subtelne cieniowanie powiek.

Codzienna troska o cerę przyniesie szybkie i długotrwałe efekty. Poświęć więc co najmniej kilka minut każdego dnia, aby wyglądać zdrowo i promiennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here