Co warto wiedzieć o pudrach do twarzy?

0
1671
Co warto wiedzieć o pudrach do twarzy?

Puder do twarzy to niewątpliwie jeden z podstawowych kosmetyków używanych przez kobiety. Od dziesiątek lat, bez względu na zmieniające się trendy, produkt tego typu stanowi podstawę niemal każdego make-upu. O tym, jak wiele pudrów jest dostępnych na dzisiejszym rynku, można przekonać się, wchodząc do jakiejkolwiek drogerii. To, na który z nich warto się zdecydować, zależne jest od rodzaju cery oraz od efektu, którego się oczekuje. Oczywiście ważne jest, aby ostatecznie puder prezentował się jak najlepiej, a twarz była naturalna, pozbawiona nieestetycznych, świecących plam, jednocześnie bez tworzenia sztucznej, teatralnej maski.

Pierwsza sprawa podczas wyboru produktu dotyczy jego formy. Część pań zdecydowanie bardziej preferuje puder do twarzy w kamieniu, inne natomiast wierne są wersji sypkiej, bardzo dziś popularnej. Pierwsza opcja jest z pewnością nieco wygodniejsza – aplikacja przebiega łatwiej i szybciej, także poza domem. Zwykle opakowanie wyposażone jest dodatkowo w lusterko i małą gąbkę do nakładania, przez co w każdej chwili, w dowolnym miejscu, można dokonać poprawek makijażu. Z kolei sypki puder do twarzy uznawany jest przez niektórych za dający bardziej naturalny efekt na skórze. Dużym uznaniem cieszą się także od wielu lat wersje w kulkach. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszą sprawą jest technika wykonania make-upu. Nieumiejętne zrobienie tego zawsze skutkować będzie kiepskim efektem, bez względu na to, jaki rodzaj kosmetyku zostanie użyty. Warto zatem trenować wykonywanie makijażu, pamiętając przy tym o ograniczeniu ilości produktu. Nadmiar warto od razu usunąć – w przeciwnym razie puder na twarzy nie będzie prezentował się dobrze. Podobnie jest z doborem koloru, choć wiele z oferowanych dziś kosmetyków tego typu samodzielnie dostosowuje do kolorytu cery. Trzeba zatem zwrócić na to uwagę w czasie zakupów. Bardzo chętnie wybierany jest również transparentny puder do twarzy, czyli taki, który nie nadaje żadnego odcienia, gdyż jest półprzezroczysty. Nie sprawdzi się on raczej w zakrywaniu niedoskonałości, za to świetnie utrwali makijaż.

Kupując puder do twarzy, warto zastanowić się, do czego tak naprawdę ma on służyć. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej delikatne utrwalenie make-upu, wówczas wystarczająca będzie wersja transparentna, nakładana bezpośrednio na podkład. Inny rodzaj kosmetyku trzeba wybrać, jeśli zależy nam na zmianie koloru cery. Oczywiście nie chodzi tu o diametralną różnicę, a jedynie nadanie lekkiej opalenizny. Osoba, która posiada jasną karnację, nie może zatem wybierać najciemniejszych odcieni kosmetyku, ponieważ da to bardzo karykaturalny efekt. Wiele kobiet kupuje puder do twarzy w celu zmatowienia skóry. Zwłaszcza posiadaczki tłustej i mieszanej cery chcą uzyskać tego typu rezultat, unikając świecenia na czole, nosie czy policzkach. Trzeba jednak zachować ostrożność – zbyt duża ilość kosmetyku może po pewnym czasie sprawić, że skóra stanie się wysuszona. Z kolei osoby, które nie mają żadnego problemu z tłustą cerą, decydują się na rozświetlający puder do twarzy, który zawiera odpowiedni pigment optycznie wygładzający skórę i nadający jej nieco lekkości, świeżości i naturalności. Od jakiegoś czasu świetlisty makijaż jest bardzo modny, stąd też popularność takich produktów. Tego typu kosmetyk trzeba jednak nakładać z umiarem, by nie przesadzić z efektem świecenia. Rozświetlający puder do twarzy na pewno nie jest zalecany osobom z cerą tłustą, trądzikową czy naczynkową, ponieważ jedynie spotęguje niechciany efekt i uwydatni wszelkie niedoskonałości.

Warto także dodać, że coraz więcej pań wybiera również mineralny puder do twarzy. Czym charakteryzuje się taki produkt? Przede wszystkim tym, że – jak wskazuje jego nazwa – posiada w swym składzie minerały, przez co jest naturalny i zdrowszy dla cery. Dzięki temu nie zapycha porów, nie warzy się, nie wywołuje efektu maski, nie powoduje też żadnych wyprysków. Puder mineralny służy przede wszystkim matowieniu skóry, stanowiąc idealne wykończenie całego makijażu.

Bardzo ważną sprawą jest również to, czym najlepiej nakładać puder do twarzy. Nie ma tu jednej sprawdzonej odpowiedzi – każdy wybiera to, co najlepiej mu odpowiada. Zdecydowanie najchętniej stosowany jest w tym celu pędzel, oczywiście odpowiednio dobrany. Producenci oferują tu różne kształty, wielkości, rodzaje włosia. Trzeba też pamiętać, że nie każdy pędzel przeznaczony jest właśnie do pudru – niektóre stosuje się jedynie do różu lub bronzera. Część pań woli z kolei różnego typu gąbeczki, jednak ich użycie wymaga nieco więcej wprawy i uwagi. Korzystanie z pędzla zdecydowanie rzadziej kończy się nadmiarem kosmetyku na twarzy. Bez względu na typ aplikatora, bardzo istotny jest też sposób nakładania produktu. Oczywiście najpopularniejsza technika wiąże się z zastosowaniem pudru na podkład. W ostatnich latach pojawił się jednak nowy trend, wedle którego kolejność ta jest zamieniona – najpierw pudruje się twarz, a dopiero potem nakłada fluid. Zabieg ten ma sprzyjać zwiększeniu trwałości wykonanego makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here