Co zrobić, gdy nasze włosy są przesuszone?

0
1629
Co zrobić, gdy nasze włosy są przesuszone?

Przesuszone włosy szybko się łamią, nie dają się zbyt łatwo ułożyć, nie wyglądają też oczywiście dobrze. Warto stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji oraz do czyszczenia włosów, aby nadać im ponownie blask. Wówczas kobieta będzie się czuła i wyglądała lepiej.

Co zrobić, aby włosy nie wyglądały na przesuszone?
Przyczyną przesuszania się włosów zwykle jest niedobór sebum. Można dostarczać je sobie z zewnątrz, stosując olejki i odzywki na włosy, bogate w tłuszcze. Koniecznie jednak też trzeba wdrożyć do codziennej pielęgnacji szampony, które nie tylko poprawią stan włosów już po jednym myciu, ale także spowodują, że włosy będą odżywione od wewnątrz.

Kosmetyki do przesuszonych włosów: zwróć uwagę na konsystencję!
Kupując kosmetyki na przesuszone włosy: maski i odżywki, zwróćmy uwagę na to, jaką mają konsystencję. Nie może być zbyt gęsta, ani zbyt mazista. Aby dotrzeć do takiej, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszych włosów, konieczne jest wykonanie testów. Tylko na zasadzie prób i błędów możemy przekonać się, która odżywka będzie najlepiej działała na nasze przesuszone włosy.

Odbudowa zniszczonych włosów
Włosy silnie zniszczone potrzebują na początku działań, które zasłonią największe zniszczenia. Trzeba odbudować zniszczone mostki na włosach. Najlepiej będą działały tutaj maski – szczególnie te nakładane w salonach fryzjerskich. Maski fryzjerskie, które mają odbudować zniszczone, suche włosy, stosowane są przy użyciu wysokiej temperatury. Fryzjer nakłada preparat na całą długość włosów, dokładnie rozczesuje czuprynę, a klientka następnie wkłada głowę pod wielką tubę, w której jest nawiew ciepłego powietrza.

Odżywka kondycjonująca na zniszczone włosy
Aby odbudować zniszczone włosy już po pierwszym myciu, należy użyć dobrego szamponu nawilżającego, a następnie nałożyć odzywkę na suche włosy. Ważne jest, aby odzywkę nakładać na włosy, które są lekko osuszone z wody, ale jeszcze nie całkowicie suche. Po tym, jak odżywka wchłonie się (trwa to kilka minut), należy dokładnie spłukać włosy. Niektóre kobiety trzymają odzywkę na włosach przez pół godziny, a nawet przez godzinę. Fryzjerzy odradzają takie zachowania: włosy po przetrzymanej odżywce są w jeszcze gorszej kondycji niż początkowo!

Odżywki z sauną na suche włosy – zabieg domowy
Szczególnie suche włosy wymagają zabiegów w salonach fryzjerskich – część z nich możemy wykonać samodzielnie, w domu. W aptekach znajdziemy ampułki nawilżające, które pomagają walczyć z przesuszonymi włosami. To najlepsza odżywka do suchych włosów. Jak stosować ampułki na suche włosy? Należy umyć włosy, wysuszyć je lekko i rozczesać grzebieniem, który ma szerokie ząbki. Następnie, rozłupujemy ampułkę i nakładamy jej zawartość na włosy. Potem nakładamy na głowę foliowy czepek i czekamy około pół godziny. Czas oczekiwania możemy wykorzystać nawet na podgrzewanie głowy w folii przez stosowanie ciepłego strumienia powietrza z suszarki. Dzięki temu włosy szybciej i głębiej wchłoną preparat pielęgnujący.

Farby bez amoniaku
Osoby, które mają przesuszające się włosy powinny bezwzględnie zrezygnować z farbowania ich specyfikami, które zawierają amoniak. Na szczęście producenci coraz częściej oferują farby pozbawione amoniaku – w drogeriach niektóre półki aż krzyczą z opakowań, że konkretna farba nie zawiera szkodliwego amoniaku.

Olejowa odżywka do suchych włosów
Dodatkowo, osoby z przesuszonymi włosami koniecznie powinny olejować swoje włosy. Poza odżywkami i balsamami o standardowych składakach, powinny skupić się na regularnym olejowaniu włosów za pomocą oleju kokosowego – to chyba najtańszy sposób na walkę z przesuszonymi włosami. Można olejować włosy praktycznie wszystkimi rodzajami olejów roślinnych, jakie znajdziemy w sklepach. Po natarciu włosów olejkami należy odstawić je na możliwie długi czas. Praktycznie dopiero wtedy, gdy musimy wyjść z włosami na zewnątrz, należy je dokładnie umyć delikatnym szamponem.

Z tych kosmetyków lepiej zrezygnuj
Przesuszone włosy nie lubią kosmetyków do stylizacji. Są to lakiery, pasty oraz żele. Praktycznie wszystkie zawierają alkohol, który jest niesamowicie szkodliwy dla skóry głowy, źle też oddziałuje na kondycję włosów. Alkohol sprawia, że łuski, z których zbudowany jest włos, odchylają się od jego rdzenia. To właśnie to zjawisko objawia się przesuszoną fryzurą.

Kręcone włosy
Szczególny problem z przesuszaniem się włosów mają właścicielki naturalnych loków. Rzadko kobiety, które mają z natury kręcone włosy cieszą się nimi. Są to włosy o wysokiej porowatości, łatwo ulegają zniszczeniom i uszkodzeniom. Trudno o ich nawilżenie. Praktycznie każde mycie oznacza pogorszenie ich stanu. Wymagają bardzo dobrych odżywek na przesuszone włosy.

Jak myć suche włosy?
Aby nie przesuszać włosów, nie używajmy do mycia gorącej wody. Proces mycia włosów powinien być zakończony myciem wręcz zimną wodą. Im chłodniejsza – tym lepsza. Zimna woda powoduje, że łuska włosów domyka się, a włosy później wyglądają ładnie. Jak to zrobić? Na skórę głowy działajmy letnim strumieniem wody. Gdy szampon zostanie już wypłukany ze skóry głowy, wówczas zmieńmy temperaturę wody na zimną i skierujmy strumień na same włosy. Unikniemy w ten sposób kontaktu skory z lodowatą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here