Jak stylizować brwi?

0
1999
Jak stylizować brwi?

Twoje brwi są na tyle jasne, że praktycznie nie widać ich na twojej twarzy? Chciałabyś zacząć je jakoś podkreślać, ale gdy tylko próbujesz nałożyć na nie jakikolwiek produkt w ciemniejszym kolorze, czujesz, że od razu zaczynasz wyglądać sztucznie, a efekt końcowy wcale ci się nie podoba? Pamiętaj, że twoje brwi mogą albo poprawić twoją prezencję, albo bardzo mocno ją pogorszyć. Jeżeli zbyt mocno je wyskubiesz albo nieodpowiednio podkreślisz, twoje oczy zaczną wyglądać na zmęczone. Efekt może być też odwrotny. Zbyt mocno zarysowane i bardzo grube brwi dadzą ci wręcz karykaturalny efekt, który być może wygląda dobrze na zdjęciach, ale na co dzień kompletnie się nie sprawdza. Sprawdź więc koniecznie, czy przypadkiem sama nie popełniasz tych kilku podstawowych błędów, przez które twój makijaż nigdy nie jest perfekcyjny. Dowiedz się, jaka jest najlepsza kredka do brwi i w najbliższym czasie po prostu po nią sięgnij. Naucz się tak malować swoje włoski znajdujące się nad powiekami, aby stały się one twoim największym atutem. Malowanie brwi nie musi być trudne, o ile tylko wiesz, jak się za nie zabrać.

Na pewno starasz się w miarę systematycznie wyrywać swoje brwi. Gdy tylko któryś włosek zaczyna odrastać, od razu bierzesz pincetę w dłoń i bierzesz się do roboty. Zasiadasz wygodnie przez małym lusterkiem i dostrzegasz w nim tak wiele dodatkowych i niepotrzebnych włosków, że od razu błyskawicznie się ich pozbywasz. Robisz to jednak w sporym przybliżeniu. Nie masz dokładnego obrazu swojej twarzy, bo patrzysz na nią z bliska, dlatego gdy tylko odsuniesz ją od lusterka, może się okazać, że usunęłaś zbyt wiele włosków i teraz twoje brwi są rzadkie lub wybrakowane. Cienkie kreski nie są już zresztą ani trochę modne. Co prawda jeszcze kilka lat temu niektóre kobiety potrafiły wyrywać sobie dosłownie całe brwi, a później je domalowywać, jednak dziś ta technika kompletnie się nie sprawdza. Pamiętaj więc, aby skubać swoje włoski na spokojnie i powoli. Nie wpadaj w trans podczas wyrywania i nie próbuj pozbyć się dosłownie wszystkich tych kłaczków, które według ciebie są niepotrzebne. Nawet jeśli jakiś włosek wystaje poza główną linię twoich brwi, gdy go tylko wyrwiesz, może się okazać, że był on tak długi, iż częściowo tworzył twoją brew, gdzie teraz powstała nieestetyczna luka. Wybierz dla swoich włosków odpowiedni kształt i zawsze się go trzymaj. A jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś swoich włosków, za pierwszym razem udaj się do kosmetyczki i poproś ją o wyregulowanie brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu. Później łatwiej ci będzie go ujarzmić i nad nim zapanować.

Potwórzmy to sobie raz jeszcze. Jeżeli wyrywasz swoje brwi przed mocno powiększającym lusterkiem, popełniasz spory błąd. Takie lusterko sprawdza się oczywiście podczas tworzenia mocniejszych i dokładnych makijaży, ale w przypadku stylizowania łuków brwiowych jest kompletnie niepotrzebne. Czy ktokolwiek z twoich znajomych patrzy na ciebie z tak dużej odległości? Czy ktokolwiek przykłada do twojej twarz lustro bądź inne szkło powiększające i z takiej pozycji ogląda twoje brwi? Oczywiście są to pytania retoryczne. A skoro nikt nie ocenia twojego wyglądu z tak bliskiej odległości, powinnaś zadbać o to, aby dobrze wyglądać z daleka. Lusterko powiększające daje ci przekłamany obraz twarzy. Może też podkusić się do wyrywania coraz to większej ilości brwi, aż ostatecznie niemalże całkowicie się ich pozbędziesz i potem tylko najlepsza kredka do brwi będzie w stanie cię uratować. Jeżeli już koniecznie chcesz samodzielnie stylizować swoje włoski, rób to przed normalnym lustrem – np. tym łazienkowym. Stań przed nim na prosto, zapal światło i weź do ręki ostro zakończoną pincetę. Spróbuj uzyskać taki kształt, który poprawi i wygląd samych brwi, i wygląd twojej twarzy.

Teraz, gdy już twoje włoski zostały ujarzmione i mają naprawdę piękny, wyrazisty kształt, możesz je odrobinę podmalować. Najprawdopodobniej występują w nich bowiem pewne braki i luki. Uzupełniając je, uzyskasz pełną, trójwymiarową brew, która nada twojej twarzy niezwykłego wyrazu i wydobędzie z twojego spojrzenia cudowną głębię. Włoski możesz przyciemnić z pomocą różnorodnych kosmetyków. Jeżeli chcesz uzyskać trwały efekt, bo nie masz czasu na to, by każdego dnia poświęcać chociażby tych parę minut na zarysowanie swoich włosków, zawsze możesz zastosować hennę. Z tym preparatem powinnaś jednak uważać. Skoro daje on trwały efekt, utrzymujący się nawet do paru tygodni, jeżeli nieumiejętnie go nałożysz, będziesz musiała zmagać się z konsekwencjami swojej niedbałości jeszcze przez dłuższy czas. Jeżeli więc jak na razie twoje doświadczenie z malowaniem brwi jest niewielkie i boisz się, że jeśli zastosujesz na nich hennę, osiągniesz kiepski efekt, sięgnij po takie kosmetyki, które w razie pojawienia się pewnych problemów bez trudu zmyjesz z twarzy. Jednym z nich będzie najlepsza kredka do brwi. W banalny sposób zarysujesz nią kształt swoich łuków i odrobinę przyciemnisz same włoski. Zaprezentują się one o niebo lepiej niż wcześniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here