Czy jednoczesne rzucenie palenia i innych nałogów jest możliwe?

0
1610
Czy jednoczesne rzucenie palenia i innych nałogów jest możliwe?

Rzucanie palenia oraz wszelkiego rodzaju innych nałogów jest bardzo trudnym zadaniem, tym bardziej, jeśli chcemy przeprowadzić takie terapie jednocześnie. Będąc nałogowym palaczem, który postanowił rzucić palenie, przy okazji terapii można samoistnie rozpocząć poszukiwania substytutu nikotyny, w postaci jedzenia lub innej używki, co może doprowadzić do utrudnienia w jednoczesnym rzucaniu dwóch nałogów. Pomimo tak dużych i naturalnych trudności nie jest to niemożliwe.

Silna wola i pomoc specjalistów

Jedna z podstawowych zasad w przypadku rzucania jakiegokolwiek nałogu jest silna wola. Samokontrola pozytywnie wpływa na sukcesywne rzucanie używki i sprawia, że jest to dla nas dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a my zaczynamy zauważać poprawę zdrowia czy kondycji naszego ciała. Nie wszyscy jednak mają na tyle silną wolę aby samodzielnie podjąć się rzucania dwóch nałogów jednocześnie. W takiej sytuacji świetnym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy doświadczonych terapeutów, którzy pomogą nam przejść przez to bardzo trudne zadanie i umożliwią nam skorzystanie z narzędzi psychologicznych, ułatwiających ten proces.

Metoda Allena Carra

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod rzucania nałogu jest metoda Allena Carra. Tyczy się ona nie tylko palenia, ale również alkoholizmu czy innych rodzajów uzależnień. Każdy, kto choć raz próbował rzucić nałóg mógł zauważyć, jak zachowuje się psychika w czasie tego procesu. Ciało praktycznie nie odczuwa rzucania nałogu, jednakże w psychice zachodzą pewne zmiany. Pacjent zaczyna myśleć, że bez medium uzależniającego będzie nieszczęśliwy oraz zaczyna szukać powodów, które odwodzą go od procesu rzucania używki. Allen Carr opracował innowacyjną metodę, która polega na wytłumaczeniu pacjentowi, że bez używki będzie czuł się bardziej szczęśliwy, wypoczęty i skoncentrowany — jednym słowem lepszy niż jest obecnie. Poprzez uświadomienie pacjentowi, jak szkodliwa jest używka i nakreślenie mu celu, rzucenie nałogu stanie się prostsze i łatwiejsze. Jeśli zmagasz się z jakimś nałogiem i postanowiłeś go rzucić, ale nie wiesz jak zacząć, skontaktuj się ze specjalistami z https://allencarr.pl/, którzy podpowiedzą ci od czego zacząć. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here