Eko sprzątanie domu!

0
1572
eko sprzątanie
fot. pexels.com

Trend eko coraz mocniej się rozwija i zyskuje coraz więcej fanów. Dzieje się tak, ze względu na to, że nasza świadomość wzrasta i w dobie kryzysu klimatycznego chcemy zadbać o ziemię, zaczynając od siebie samych. Sprawdź jakie są eko sposoby na sprzątanie domu!

Zobacz też: http://radiobc.pl/trendy-eko-w-sprzataniu-dlaczego-warto/

Dbaj o dom w rytmie eko

Sprzątając nasz dom cyklicznie redukujemy ilość brudu oraz kurzu, który się w nim pojawia. Oczywiście są to nieuniknione elementy każdego domu, których nikt nie lubi, ale właśnie po to sprzątamy, aby takich problemów nie mieć.

Czy wiesz, że możesz zastąpić swoje środki czystości różnych znanych marek ich ekologicznymi substytutami? Sprzątają równie dobrze, a do tego pięknie pachną! No i są ekologiczne.

Takie środki znajdziesz w każdym markecie w cenach konkurencyjnych dla normalnych środków chemicznych do sprzątania. Dlaczego używanie eko substytutów jest ważne? Ponieważ przy ich produkcji nie dodaje się żadnych szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na środowisko! To tak niewiele, co możesz zrobić w swoim domu, a już dużo znaczy dla środowiska.

Sprawdzone triki na domowe porządki

Na pewno masz swoje sprawdzone triki do sprzątania. Wywabianie plam sodą oczyszczoną, albo odświeżanie mebli mieszaniną wody, sody i cytryny? Każda Pani Domu ma swoje sekrety na to, jak pozbyć się brudu z domowych pieleszy. Czy wiesz, że to również jest eko?

Zwłaszcza, że niektóre z tych metod są zero waste. Możesz np.: skórką od banana wyczyścić zabrudzone powierzchnie, albo wykorzystać resztę cytryny. Po co marnować, jeśli można jeszcze raz wykorzystać? Zwłaszcza, że ludzie mają tendencję do marnowania żywności…

Do tego, by być jeszcze bardziej eko używaj wielorazowych ściereczek – możesz je zrobić również ze starych ubrań, których już nie nosisz. Takie szmatki można również prać, a więc ich zużycie z pewnością nie będzie jednorazowe. Do tego, wykorzystasz również ubrania, których już nikt nie nosi, a więc same plusy!

Przeczytaj też: http://www.fondital.pl/ochrona-przed-kradzieza-karty-platniczej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here