Henna do rzęs – jak stosować?

0
1455
Henna do rzęs - jak stosować?

Jeżeli jesteś naturalną blondynką lub jasną szatynką, najprawdopodobniej narzekasz na bardzo jasny odcień swojego owłosienia. W przypadku nóg czy rąk kompletnie ci to nie przeszkadza. Nie musisz ich golić tak często jak robią to twoje koleżanki, bo twoje włoski są tak jasne, niemalże białe, że nawet gdy stają się nieco dłuższe, nikt nie jest w stanie ich dostrzec. Można więc powiedzieć, że jasne owłosienie bywa sporym atutem, jednakże w przypadku rzęs czy brwi nie jest zbyt wskazane. Nawet jeśli masz blond włosy, chciałabyś przecież, aby twoje włoski znajdujące się na samych powiekach były chociażby odrobinę ciemniejsze. Niby malujesz je codziennie mocnym i pogrubiającym tuszem, ale nie zawsze masz przecież na to czas. Nie sięgasz też po kolorowe kosmetyki w momencie, gdy udajesz się na siłownię, saunę czy basen, a niemalże całkowity brak rzęs sprawia, że w tych miejscach czujesz się mniej pewnie i z tego powodu rzadziej do nich chodzisz. Jeżeli natomiast zobaczysz, jak wygląda henna rzęs przed i po, sama będziesz mogła stwierdzić, że to właśnie ta metoda barwienia włosków byłaby dla ciebie idealna. Dzięki niej nie będziesz już musiała wstawać z łóżka o te kilka minut wcześniej, byleby tylko zdążyć pomalować swoje rzęsy. Ze spokojem na duszy pójdziesz na basen i siłownię, a nawet bez problemu pokażesz się swojemu nowemu partnerowi całkowicie bez makijażu. Za każdym razem będziesz czuć się pięknie i pewnie! Wystarczy, że zdecydujesz się na przyciemnienie swoich włosków.

Na pewno słyszałaś już kiedyś o preparacie nazywanym henną. Być może używały go twoje koleżanki z pracy bądź przyjaciółki ze szkoły, które same niegdyś starały ci się go polecić, ale wtedy jakoś nie chciałaś ich słuchać i sądziłaś, że musisz po prostu pogodzić się z tym, że twoje rzęsy są jasne i nigdy nie staną się naturalne ciemne i piękne. Henna jest natomiast niesamowitym preparatem koloryzującym. Występuje w wielu ciekawych wersjach o odmiennym przeznaczeniu. Niektóre henny służą do farbowania brwi i rzęs, inne z kolei najlepiej sprawdzają się na samych włosach. Naturalny barwnik, który występuje w każdym takim produkcie, wykorzystuje się również do tworzenia zmywalnych tatuaży – czyli po prostu tatuaży z henny. Oczywiście do tej naturalnej substancji producenci dodają różne inne dodatkowe składniki, dzięki którym uzyskują odpowiednie właściwości ostatecznego preparatu. Za każdym razem jego skład jest jednak dokładnie naturalny. A to oznacza, że sam produkt nie zaszkodzi twoim rzęsom, dlatego bez żadnych oporów możesz spróbować go na sobie zastosować.

Jeżeli zdjęcia typu „henna rzęs przed i po” tak bardzo ci się spodobały, że postanowiłaś już, iż sama rzeczywiście przetestujesz ten preparat, teraz musisz tylko wybrać odpowiednią jego formę. Taka naturalna henna występuje bowiem pod różnymi postaciami. Nawet ta przeznaczona do przyciemniania i zaznaczania rzęs ma swoje zróżnicowane wersje. Zapoznaj się z nimi w sklepie kosmetycznym lub drogerii. Udaj się do działu z produktami przeznaczonymi do koloryzacji i poszukaj w nim mniejszych opakowań składających się z henny. Produkt przeznaczony do przyciemniania rzęs może występować w roli kremu, żelu, proszku, a nawet tradycyjnej farby. Zaskoczysz się również całym bogactwem różnych jego wariantów kolorystycznych. Sama popatrz, który z nich mógłby pasować do siebie najlepiej. Jeżeli jesteś naturalną blondynką i póki co nie zamierzasz zmieniać koloru swoich włosów, bardzo ciemne, niemalże czarne rzęsy kompletnie nie będą do ciebie pasować. Lepiej postaw więc na hennę w kolorze ciepłego brązu. Nada ona twojej twarzy bardziej wyrazistego wyglądu, ale jednocześnie nie stworzy sztucznego efektu, a wspaniale połączy się z odcieniem samych kosmyków. Jeżeli jednak jesteś brunetką lub szatynką, możesz sobie pozwolić na zakup henny w kolorze czarnym. Podkreśli on twoje spojrzenie jeszcze bardziej. Sprawi, że nikt nie będzie w stanie oderwać wzroku od twoich oczu.

Teraz, gdy już zakupiłaś odpowiedni rodzaj henny do rzęs i dopasowałaś jej kolor do swojej karnacji oraz naturalnej barwy włosów, możesz po prostu ją zastosować. Jak powinnaś to zrobić? Jeżeli chcesz, możesz przeprowadzić taki zabieg samodzielnie. Nie jest on skomplikowany, a na pewno jest dużo prostszy niż farbowanie samych włosów. Pamiętaj jednak, aby kupując swój preparat do zabarwiania rzęs, koniecznie sięgnąć po ten, w którego składzie znajdziesz wyłącznie w pełni naturalne składniki. Jeżeli natomiast chcesz jeszcze lepiej przygotować się do tej upiększającej kuracji, na dwie doby przed zaplanowanym zabiegiem powinnaś przeprowadzić test uczulający. Zobacz po prostu, czy jakimś przypadkiem nie jesteś uczulona na którykolwiek ze składników swojej henny. Jeżeli okaże się, że możesz spokojnie z niej skorzystać, zapoznaj się z dołączoną do niej instrukcją obsługi i postępuj po prostu zgodnie z jej wszystkimi punktami. Możesz także zrobić to wszystko dużo prościej i szybciej. Jeżeli nigdy nie lubiłaś samodzielnie przeprowadzać tego rodzaju zabiegów, powinnaś udać się na nie do salonu kosmetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here