Intensywna pielęgnacja włosów – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć!

0
1558
pielęgnacja włosów

Włosy są wrażliwe na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Nie lubią się z wiatrem, mrozem oraz słońcem. Czemu? Ponieważ to one skutecznie je niszczą, sprawiają że stają się matowe, suche i łamliwe. Na szczęście na rynku jest duży wybór preparatów pielęgnacyjnych, które świetnie sobie poradzą z poprawą kondycji kosmyków. Zregenerują je, wygładzą i odżywią.

Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy stosować je systematyczne. Ich dobór powinien być indywidualny, jeżeli posiadamy cienkie i delikatne włosy powinniśmy wybrać odżywkę o lżejszej formule, z kolei grube, gęste włosy polubią się z treściwymi maskami.

Działanie odżywki do włosów

Przed aplikacją jakiegokolwiek kosmetyku do pielęgnacji włosów, powinniśmy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry głowy, jak i kosmyków. W tym celu należy zastosować szampon do włosów. Gdy nasza czupryna już jest odpowiednio odczyszczona, należy dokładnie ją osuszyć i przejść do aplikacji odżywki, która jest dobrana indywidualnie do naszych potrzeb. Odżywkę należy wmasować we włosy, nie w skórę głowy. Kosmetyk pozostawiamy na głowie na jakieś 5-10 minut i następnie spłukujemy go pod bieżącą wodą.

Przeczytaj też: http://www.sfora.pl/jak-dbac-o-usta-by-byly-gladkie/

Działanie maski do włosów

Maska do włosów jest bardziej skoncentrowanym kosmetykiem, pełnym wartościowych składników, dlatego powinniśmy stosować ją regularnie 1-2 razy w tygodniu. Częstotliwość jest uzależniona od kondycji naszych włosów. Czym różni się odżywka od maski do włosów? Maska do włosów z reguły ma wyższe pH, dlatego rozchyla łuski włosa. Dzięki temu składniki aktywne, które są w niej zawarte lepiej wnikną w głąb. Maska jest w stanie wtedy mocniej zregenerować kosmyki. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, po aplikacji maski na włosy należy nałożyć na głowę czepek foliowy, a na niego ciepły ręcznik. Pod wpływem ciepła składniki aktywne, jeszcze lepiej zadziałają. W przeciwieństwie do odżywki, maskę należy trzymać na włosach trochę dłużej, około 30 minut. Na zakończenie spłukujemy ją pod bieżącą wodą.

Źródło: https://todopieropoczatek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here