Przeszczep włosów u osób po chorobie nowotworowej

0
971
Przeszczep włosów u osób po chorobie nowotworowej

Utrata włosów to bardzo wstydliwa i przykra sytuacja. Problem ten dotyczy wielu osób w tym również tych, które wygrały walkę z nowotworem. W momencie choroby najważniejszy jest powrót do zdrowia, jednak gdy już wyzdrowiejemy, chcielibyśmy powrócić do dawnego wyglądu. Jednym ze sposobów na ty, by znów dobrze wyglądać, jest przeszczep włosów.

Kiedy leki i suplementy nie działają

Często po nowotworze organizm jest nadal osłabiony. Ma na to wpływ nie tylko sama choroba, ale także stosowane formy leczenia. Niestety po całym tym procesie leki oraz wszelkie inne suplementy mogą nie dawać zadowalających efektów. Wtedy przeszczep włosów Katowice jest jednym z najlepszych sposób na pozbycie się tego problemu.

Należy wiedzieć, że przeszczepianie włosów nie jest możliwe w momencie, kiedy jesteśmy chorzy, ponieważ nowotwory są jednym z wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Natomiast tuż po wyzdrowieniu możemy jak najbardziej skorzystać z takiego rozwiązania.

Pomoc dla osób młodych

Pacjentami onkologicznymi bywają osoby w różnym wieku w tym również dzieci. Jeśli ubytki włosów, które powstały na skutek leczenia nadal są, musimy poszukać odpowiedniego specjalisty. Dobra klinika przeszczepu włosów z pewnością podejmie się takiego zadania i pomoże przywrócić dawny wygląd.

Oczywiście istnieje również inna metoda ukrycia skutków ubocznych w postaci utraty włosów, którą jest peruka. Jednak zazwyczaj pacjenci nie czują się w niej komfortowo i używają jej jedynie w czasie procesu leczenia.

Po zakończeniu walki z rakiem nie warto zwlekać z powrotem do normalności. Zdarza się, że po pewnym czasie braki pozostają niewielkie. Wtedy przeszczep włosów Katowice to tylko uzupełnienie niewielkiego obszaru. Wiąże się to zarówno z krótkim zabiegiem, jak i mniejszymi wydatkami.

Przeszczep, a przyjmowanie witamin

Pomimo że przeszczepianie włosów przyniesie oczekiwane efekty nie, możemy rezygnować z zaleconej suplementacji. Przyjmowanie witamin i innych leków jest konieczne po to, żeby nasz organizm był odporniejszy.

Leczenie wyniszcza nie tylko złe komórki, ale także te dobre dlatego tak ważna jest, jak najszybsza poprawa kondycji naszego organizmu. Odpowiednie dbanie o siebie wpłynie również na przeszczepione włosy. Klinika przeszczepu włosów każdemu swojemu pacjentowi daje zalecenia, których musi przestrzegać, aby nie wystąpiły skutki uboczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here