Jak nakładać i wybierać pyłki do paznokci?

0
1635

Od dłuższego czasu malowanie paznokci lakierami hybrydowymi to metoda numer jeden na piękny i trwały manicure. Nic w tym dziwnego, gdyż nie jest to najdroższy sposób na piękne paznokcie, a do tego stosunkowo prosty. Wśród lakierów hybrydowych, akcesoriów i zdobień, można wybierać i przebierać w nieskończoność. Dostępne są w pawie każdej drogerii, a od jakiegoś czasu, również w supermarketach. W dzisiejszym wpisie zgłębimy temat zdobień paznokci. Jest to trend, który cały czas ewoluuje, zatem warto o nim wiedzieć jak najwięcej.

Najpiękniejsze zdobienie paznokci

Zdobień paznokci jest tak wiele, jak wiele jest osób, które je lubią robić lub nosić. Pomysłów jest co niemiara, ale jeśli jesteś początkującą stylistką paznokci, to warto zacząć od tych najprostszych, ale nie mniej efektownych zdobień. Mowa tu o pyłkach do paznokci. To bardzo łatwy sposób na nadanie swoim paznokciom wyjątkowości. Wystarczy nałożyć pyłek pędzelkiem, gąbeczką lub pacynką na pomalowane wcześniej paznokcie, efekt od razu odmieni manicure. Na rynku dostępne są rozmaite pyłki do paznokci – od efektu syrenki czy lustra, aż po chameleon czy hologram. Nie brakuje oczywiście zdobień we wszystkich kolorach tęczy, brokatowych czy neonowych. W zależności od okazji na jaką robimy manicure, można pyłek nanieść na wszystkie paznokcie bądź np. tylko na dwa czy trzy. Pyłki do paznokci nie tylko pięknie je zdobią, ale również maskują niedoskonałości powstałe przy nieprawidłowym nałożeniu lakieru hybrydowego.

Jak prawidłowo wykonać zdobienie?

W zależności od tego na jaki rodzaj pyłku do paznokci się zdecydujemy, występują różne techniki ich nakładania. O przyborach już powiedzieliśmy wcześniej, ale dla przypomnienia: gąbeczka, pacynka lub pędzelek. Różnica w nakładaniu natomiast występuje w zależności od rodzaju pyłku jaki chcemy użyć i efektu jaki chcemy uzyskać. W przypadku zdobienia chrom – lustrzanego lub chameleon, pyłek nakładamy na suchy lakier, najlepiej na przetartą cleanerem warstwę top coat lub na dry top coat. Po uzyskaniu gładkiej tafli, nakładamy kolejną warstwę topu i utwardzamy. Jeśli natomiast chodzi o efekt syrenki, brokatowy, czy neonowy, wystarczy pyłek nanieść na utwardzoną, ale dyspersyjną warstwę kolorowego lakieru. Następnie nałożyć top coat i utwardzić. Do uzyskania pożądanego efektu wystarczy odrobina pyłku, warto mieć przy sobie również malutki pędzelek, aby strzepać nadmiar produktu zanim nałożymy top coat.

Szaleństwo na paznokcie hybrydowe trwa i prawdopodobnie będzie trwać jeszcze bardzo długo, warto zatem podążać za aktualnymi trendami i uczyć się nowych technik. Oczywiście przedstawione tu podstawy zdobienia pyłkami do paznokci to tylko kropla w morzu możliwości, ale dla początkujących stylistek na pewno wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here