Jak nakładać podkład? Techniki nakładania makijażu

0
1465
podkład

Makijaż jest nie tylko podkreśleniem swojego wyglądu, ale również  może być ciekawą formą wyrażenia siebie, swoich upodobań czy nawet charakteru. Źle wykonany lub kosmetyk sprawi, że nie będziemy wyglądać dobrze i dodatkowo może nam zaszkodzić. Najbardziej istotną sprawą od której powinno zaczynać się cały rytuał malowania jest oczywiście pielęgnacja. Po niej kolejną ważną czynnością jest dobranie odpowiedniego podkładu. Pasujący podkład to, taki który odpowiada kolorystycznie do naszej skóry, ale także spełnia nasze oczekiwania. Jeśli mamy wybrany już odpowiedni podkład, to czas przystąpić do aplikacji. Jak się za to zabrać?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/nakladanie-podkladu/

Nakładanie podkładu – gąbeczka

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym narzędziem do nakładania podkładu jest gąbeczka zwana również jako Beauty blender. Produkt ten pokochały zarówno kobiety, jak i mężczyźni z całego świata. Początkowo został wymyślony specjalnie na potrzeby telewizji, aby nadać aktorom czy prezenterom pięknego i idealnego wyglądu. Teraz jest używany powszechnie przez praktycznie każdą osobę, która się maluje. 

Zanim przystąpimy do nakładania podkładu gąbeczką, należy ją zwilżyć. Jest to wymóg, aby produkt mógł prawidłowo funkcjonować. Zwilżona gąbka nie tylko stanie się miększa, ale także zwiększy swoją objętość. W ten sposób również nie będzie pochłaniać naszego produktu i kumulować go wewnątrz. Nadmiaru wody z gąbki możemy pozbyć się za pomocą ręcznika materiałowego lub papierowego. Podkład nakładamy bezpośrednio na twarz w kilku miejscach, bądź  nakładamy odrobinę na rękę. Nigdy nie wyciskamy produktu od razu na gąbkę!

Nie rozcieramy gąbką podkładu na twarzy. Odpowiednie stosowanie wklepywanie go przy pomocy dolnej części gąbki, która jest większa. Mniejsza, ścięta część służy do trudnodostępnych miejsc (są to np. miejsca pod oczami czy skrzydełka nosa). Oryginalny Beauty blender niestety trochę kosztuje, ale kiedy mamy mniejszy budżet możemy skorzystać z zamienników, których jest naprawdę dużo. 

Pamiętajmy także, że gąbka powinna być w odpowiedni sposób pielęgnowana. Po każdym jej użyciu należy ją dokładnie umyć, najlepiej przy pomocy płynu do higieny intymnej.  Następnie namoczyć ją w sporej ilości  wody i pozostawić do wyschnięcia. W przeciwnym wypadku w środku gąbki będą gromadzić się bakterie, przez które na twarzy mogą pojawić się różne wypryski.

Nakładanie podkładu pędzlem

Jeśli nie jesteśmy fanami korzystania z gąbeczki do makijażu, możemy w jej miejsce wybrać pędzel. Jaki rodzaj pędzla wybrać? Obecnie oferta jest ogromna, znajdziemy wiele opcji i modeli. Te, które powinny jednak nas interesować to kabuki, czyli lekko zaokrąglona główka bądź flat top, czyli płasko ścięte. Pędzel do podkładu powinien być gęsty oraz mocno zbity. Do nakładania podkładu nie przydadzą nam się pędzle małe, rzadkie czy płaskie.

Przed nałożeniem podkładu tak samo jak w przypadku gąbki, należy go lekko zwilżyć, spiskując jego końce wodą lub mgiełką. W ten sposób uzyskamy lepszy efekt. Produkt rozprowadzamy po twarzy stemplując go, a następnie wykonując koliste ruchy rozprowadzamy go po całej twarzy. Czynność należy powtarzać do uzyskania oczekiwanego efektu. Wymaga to jednak nieco wprawy, ale gdy już się wprawimy, stanie się to dla nas banalne.

Pędzel do makijażu, podobnie jak gąbeczkę, należy również pielęgnować i myć po każdym użyciu. W przeciwnym razie pomiędzy włoskami osadzać się będą bakterię, które następnie mogą spowodować na naszej twarzy wypryski, a także zaczerwienienia.

Zobacz też: http://www.chilimy.pl/kwiaty-oczyszczajace-powietrze-jakie-rosliny-warto-miec-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here