Jak poprawnie zafarbować włosy?

0
1542
Jak poprawnie zafarbować włosy?

Twój naturalny kolor włosów przestał ci się kompletnie podobać. Masz wrażenie, że zupełnie do ciebie nie pasuje, odkąd tylko zmieniłaś swój styl ubioru i wprowadziłaś do swojej szafy takie rzeczy, jakich nigdy wcześniej nie nosiłaś. Musisz zatem w tym momencie dostosować swoją urodę do nowej odzieży i sprawić, by wszystko razem tworzyło zgraną całość. Zmiana koloru włosów może także poprawić ci samopoczucie. Skoro już od dłuższego czasu nie zmieniałaś niczego w swoim wyglądzie, gdy tylko to zrobisz, nabierzesz wyższej samooceny, a to właśnie ona sprawia, że niektóre kobiety wyglądają tak pięknie, iż sama zwracasz na nie uwagę, gdy tylko przechodzisz obok nich na ulicach. Nie chcesz jednak wydawać kroci pieniędzy na farbowanie włosów średni blond, dlatego zamiast zapisać się do salonu fryzjerskiego, postanawiasz przeprowadzić ten zabieg kosmetyczny zupełnie samodzielnie. No i dobrze! Bo sama jesteś w stanie dość szybko i łatwo odmienić barwę swoich kosmyków. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych umiejętności – wystarczy ci po prostu odpowiednia farba oraz kilka prostych narzędzi. Za samodzielnie przeprowadzony zabieg zapłacisz tyle, ile będzie cię kosztować sam produkt do koloryzacji. Gdybyś natomiast chciała go przeprowadzić w salonie fryzjerskim, wydałabyś na niego przynajmniej te kilka stówek. A lepiej zdecydowanie pozostawić je w swojej kieszeni!

Zanim przejdziesz do samego zastosowania farby i dowiesz się, jak powinno się z niej poprawnie korzystać, przygotuj sobie wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki którym koloryzacja na pewno będzie łatwiejsza. Potrzebujesz przede wszystkim dobrego pędzelka. Kupisz go za kilka złotych w każdej drogerii, ale koniecznie przypilnuj tego, by miał on mocno ściętą i płaską główkę. Będąc na zakupach kosmetycznych, powinnaś sięgnąć od razu po cały zestaw klamerek do włosów. Przypinając nimi poszczególne pasma, zdołasz łatwiej je rozdzielić i dokładniej zafarbować, zwłaszcza jeżeli twoje włosy są dość długie albo sięgają przynajmniej twoich ramion. Potrzebujesz też czegoś, czym będziesz mogła przykryć swoje barki na czas farbowania, aby nie zabrudzić swoich ubrań. Możesz tutaj wykorzystać stary ręcznik lub po prostu zainwestować w specjalny fartuch fryzjerski. Przygotuj sobie również grzebień z rzadkimi ząbkami oraz stoper (możesz włączyć go na telefonie), dzięki któremu odliczysz czas potrzebny na zafarbowanie włosów. Ostatnim elementem przydatnym podczas tego zabiegu jest specjalny dozownik. Jeżeli twoja farba go nie zawiera, przygotuj sobie zatem odpowiednią miseczkę – nie może być ona ani metalowa, ani plastikowa.

Teraz postaraj się wybrać dla siebie odpowiednią farbę. Nie chodzi tu nawet tylko o jej rodzaj czy markę, ale przede wszystkim o jej właściwy kolor. Dopasuj go do swoich kosmyków. Jeżeli nie jesteś gotowa na jakąś drastyczną zmianę, a twoje naturalne włosy mają odcień ciemniejszego blondu, dobrym wyborem będzie dla ciebie farbowanie włosów średni blond. Delikatnie rozjaśnisz kosmyki i nadasz im niesamowitego blasku. Sama sprawdzisz dzięki temu, jak prezentujesz się we włosach o to jaśniejszych od swoich naturalnych, a jeżeli efekt bardzo ci się spodoba i przypadnie ci do gustu, następnym razem sięgniesz po farbę w kolorze jasnego, wręcz popielatego blondu – który aktualnie jest bardzo modny. Udaj się teraz do łazienki ze wszystkimi zebranymi produktami i rozpocznij cały proces koloryzacji. Najpierw okryj swoje ramiona starym ręcznikiem, by nie doprowadzić do zabrudzenia skóry bądź ubrań. Możesz również wysmarować sobie tłustym kremem te elementy twarzy, które mogłyby zostać pokryte przez farbę – okolice skroni, uszy oraz samą szyję. Wymieszaj dokładnie wszystkie elementy farby zgodnie z instrukcją obsługi i rozczesz całe włosy. Staraj się to zrobić w taki sposób, aby pozbyć się wszelkich kołtunów.

Zobacz również, czy wybrana przez ciebie farba powinna być stosowana na włosach mokrych, czy tych suchych. W pierwszym przypadku powinnaś delikatnie zmoczyć kosmyki bądź spryskać je dozownikiem wypełnionym chłodną wodą. Ponownie je rozczesz. Podziel wszystkie kosmyki na przynajmniej cztery partie, robiąc sobie na głowie dwa przedziałki (jeden pionowy, drugi poziomy). Zepnij trzy z nich klamerkami do włosów, a ostatnią zacznij od razu farbować. Nałóż swoją farbę na przygotowany pędzelek i nanoś ją na poszczególne partie włosów, zaczynając koniecznie od ich samej nasady. Przeciągaj farbę w dół, pomagając sobie tutaj dłońmi (koniecznie załóż wcześniej rękawiczki!). Postępuj tak ze wszystkimi włosami, pilnując tego, aby każdy ich element został dokładnie pokryty farbą. Staraj się to robić w miarę szybko i nie poświęcaj na całe farbowanie włosów średni blond godziny lub nawet trzydziestu minut. Im szybciej pokryjesz farbą całe włosy, tym lepszy i dokładniejszy efekt uzyskasz – na żadnym paśmie produkt nie będzie znajdować się dłużej niż przez kilka minut niż na innych. Na końcu spłucz swoje włosy, wysusz je i ciesz się odmienionym kolorem. Średni blond na pewno będzie wyglądać zjawiskowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here