Jak wybrać dobry fluid do twarzy?

0
258
podkład do twarzy

Fluid to podstawa udanego makijażu. Czasem jednak jego wybór czasem spędza nam sen z powiek. Nadający naturalny wygląd, odpowiednio kryjący i matujący, ale jednocześnie zdrowo rozświetlający – oto ideał. Jak znaleźć taki fluid i czym się kierować w poszukiwaniach kosmetyku doskonałego?

Jaki powinien być dobry fluid do twarzy?

Aby znaleźć dobry produkt, musimy wiedzieć, czego szukać. Czym zatem wyróżnia się jakościowy fluid do twarzy? Musi być to kosmetyk, którego formuła umożliwia łatwe rozprowadzenie. Smugi, cienie, przebarwienia – tego chcemy uniknąć. Nie powinien on również tworzyć efektu maski, ale umożliwiać stworzenie naturalnie wyglądającego efektu „make-up no make-up”. Kosmetyk ten powinien nadawać cerze matowe wykończenie – opcjonalnie z efektem pięknego, naturalnego rozświetlenia. Nie może też wpływać niekorzystnie na skórę – zatykając pory czy wysuszać. Najlepiej, jeśli ma składniki naturalne, które ją pielęgnują.

Naturalnie, że naturalny!

Formuła kosmetyku opartego na składnikach pochodzących z natury jest optymalnym sposobem na zapewnienie skórze nie tylko pięknego wyglądu, ale także na odpowiednie zadbanie o nią. Fluid do twarzy oparty na ich działaniu skutecznie nawilża, odżywia i chroni skórę przez cały dzień. Niektóre kosmetyki wzbogacone są minerałami, ekstraktami z roślin czy witaminami – dzięki nim mogą działać jak krem. To połączenie dwóch funkcji kosmetyku do makijażu jest inspirowane azjatyckim spojrzeniem na piękno, które płynie przede wszystkim ze zdrowego wyglądu skóry. Naturalny fluid do twarzy jest delikatny i nie tylko nie podrażnia, ale łagodzi ją i koi, dzięki czemu sprawdza się także w makijażu skóry wrażliwej – naczynkowej czy trądzikowej. Niektóre kosmetyki tego typu zawierają nawet filtry przeciwsłoneczne.

fluid do twarzy

Co z tym odcieniem?

Wybór koloru fluidu to jedno z najtrudniejszych zadań podczas zakupów. Wiele marek oferuje swoje produkty w dużej liczbie odcieni, co ma ułatwić dopasowanie. Tymczasem często mniej znaczy więcej. Gdy nasz wybór ogranicza się do trzech różnych odcieni, jest on znacznie łatwiejszy. Prawdopodobieństwo, że trafimy w nasz kolor, jest wtedy po prostu większe. Warto więc ułatwić sobie zadanie i wybierać fluid do twarzy tej marki, która dopasowuje kolorystykę swoich produktów do naszych potrzeb. W większości przypadków te trzy kolory idealnie się wpasowują w te oczekiwania.

Gdy wiemy, czym kierować się, wybierając dobry fluid, nasze decyzje będą z pewnością bardziej satysfakcjonujące. Okazuje się, że to, na czym najczęściej się skupiamy, czyli kolor, można wybrać dość łatwo. Warto jednak nie zapominać także o innych właściwościach, które zapewnia fluid do twarzy – czyli o pielęgnacji i poprawie kondycji skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here