Jak wybrać dobry szampon oczyszczający?

0
1876
Jak wybrać dobry szampon oczyszczający?

Problem z mocno przetłuszczającymi się włosami ma naprawdę wiele kobiet. Już na drugi dzień po ich umyciu, a czasem nawet znacznie wcześniej, tracą one swoją świeżość i wyglądają, jak gdyby ich właścicielka zupełnie o nie nie dbała i kompletnie nie przejmowała się swoją higieną osobistą. Czyste i zadbane włosy to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Jeżeli więc wymagają one codziennego mycia, należy po prostu czyścić je każdego dnia – najlepiej robić to jednak wieczorem, aby usunąć z ich powierzchni wszystkie zebrane zanieczyszczenia z całego dnia. W przypadku mocno przetłuszczających się kosmyków zwykłe i delikatne szampony mogą się jednak nie sprawdzać. Nie oczyszczają one skóry głowy zbyt dokładnie i przez to też sprawiają, że produkuje ona zwiększone ilości łoju. Warto by było zastąpić je kosmetykiem o intensywniejszym i mocniejszym działaniu. A takim będzie szampon oczyszczający, który nie tylko umyje same włosy, ale też zadba o skórę głowy i delikatnie zahamuje nadmierną produkcję łoju. Oczywiście z tak mocnego kosmetyku nie powinno się akurat korzystać codziennie. Najlepiej użyć go raz lub dwa razy w tygodniu, a na co dzień wybierać delikatniejsze i bardziej naturalne preparaty. Mocne oczyszczające szampony zazwyczaj mają bowiem chemiczny skład. Gdyby ktoś korzystał z nich codziennie, mógłby sobie i swoim włosom jedynie zaszkodzić.

Szukając odpowiedniego szamponu dla mocno przetłuszczających się włosów, jak w każdym innym przypadku należy spojrzeć na jego skład. Zawsze musi się on znaleźć na opakowaniu towaru. Producenci mają taki wymóg, aby informować swoich klientów o tym, czego użyli do utworzenia swoich artykułów. Skład szamponów jest więc łatwy do dostrzeżenia i bez trudu każdy dojrzy go na opakowaniu poszczególnych preparatów. Jeżeli preparat kosmetyczny ma działać przede wszystkim oczyszczająco, na pierwszym miejscu w liście zawartych w nim substancji powinien pojawić się tajemniczy związek o nazwie Sodium Lauryl Sulfate – w skrócie jest to po prostu SLS. To jedna z najlepszych substancji wykazujących się oczyszczającym działaniem. Jest tak silna, że nie wolno stosować jej codziennie, ale wykorzystana raz w tygodniu nikomu nie zaszkodzi, a jedynie pomoże. W szamponach oczyszczających nie powinny natomiast znajdować się żadne silikony, olejki czy tym bardziej parafina. Są to te substancje, które powodują szybsze przetłuszczanie się włosów i których przeciętny człowiek podczas kąpieli chce się po prostu pozbyć. Lepiej więc nie zapewniać sobie ich dodatkowych dawek. Jeżeli szampon je posiada – najlepiej odłożyć go z powrotem na półkę i poszukać czegoś innego.

Bardzo często jednak te najlepsze szampony oczyszczające są trudne do kupienia. Mimo iż większość drogerii stara się regularnie uzupełniać swój asortyment nowymi produktami, zwłaszcza gdy któreś z nich stają się nagle modne i popularne wśród samych klientów, działy składające się z szamponów oczyszczających przeważnie są niestety ubogie. Brakuje w nich przede wszystkim zupełnie naturalnych preparatów. Drogerie stawiają raczej na kosmetyki tanie i modne, reklamowane w telewizji, gazetach czy samym Internecie. A największe pieniądze na swoje kampanie marketingowe przeznaczają ci producenci, którzy nie do końca dbają o składy swoich produktów. Wolą tworzyć je z tanich i łatwo dostępnych substancji, które też w żadnym wypadku nie są naturalne. Taki pełen chemii szampon oczyszczający na pierwszy rzut oka może fantastycznie się sprawdzać. Występujące w nim silikony pozornie poprawiają wygląd włosów i nawet hamują ich nadmierne przetłuszczanie się. Po jednym zastosowaniu takiego produktu człowiekowi wydaje się, że znalazł on dla siebie preparat idealny i nie chce go zastępować niczym innym. Jeżeli jednak zrobi sobie chociażby kilkudniową przerwę w takiej kuracji, jego włosy wrócą do swojego pierwotnego stanu. Silikony dają bowiem jedynie pozornie dobre efekty. Wygładzają włosy, ale gdy tylko człowiek przestaje ich używać, kosmyki ponownie stają się smętne i oklapnięte.

Nie jest też wcale powiedziane, że dobrze działające i mocno oczyszczające kosmetyki pielęgnacyjne muszą kosztować kupę pieniędzy. Nieraz jest nawet tak, że ten najtańszy szampon oczyszczający sprawdza się znacznie lepiej od kosztującego kilkukrotnie więcej odpowiednika. Czy zatem warto na takich rzeczach przepłacać? Na pewno nie! Warto natomiast spojrzeć czasem na tą niższą półkę cenową i wypisać sobie na karce nazwy występującej na niej produktów. Następnie można sprawdzić je w domu. Wystarczy po kolei wpisywać nazwy szamponów oczyszczających do wyszukiwarki internetowej. Niemalże każdy z nich będzie dostępny w przynajmniej paru sklepach, a w takich miejscach sami klienci mogą oceniać zakupione artykuły. Jeżeli uważają, że są one godne polecenia, wystawiają im przynajmniej kilka gwiazdek i tworzą pod nimi pozytywne komentarze. Warto na pewno chociażby je przejrzeć i poszukać takiego szamponu, który będzie kosztować mniej niż dziesięć złotych, a mimo tego wspaniale się sprawdzi i to na każdym typie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here